Mamici inimoase de Constanta *137*La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Multumesc fetelor Lucian are tuse productiva si mucisori la greu, in somn nu prea tuseste, doar cand se trezeste, a facut si putina febra, aproape de 38, am noroc ca sufla singurel nasul, nu trebuie sa-l mai chinui. Ii dau Plantusin, Ambroxol si homeopate: hepar sulfur si Coryzalia si sucuri de citrice, sper din tot sufletul sa fie mai bine, ca nici nu stiu daca mai gasesc pediatra zilele astea.

Boti: ce ma bucur ca vi cu noi la Zumba , am vazut si pozele cu frumusica de Nancy, cata bucurie pe ea

Georgi: bine ca mi-ai adus si mie aminte, sa mai fac cu Sebi niste dictari, ca ei nu au tema de vacanta, dar trebuie sa faca cate ceva, sa nu se deconecteze de tot

Si noi avem interdictie la tv, doar in jur de o ora pe zi la desene la Minimax, in rest doar cand se uita cu noi la vreo emisiune, in timpul scolii nu se uita nici atat si la calculator foarte rar.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Simo, eu as oprii Ambroxol-ul..in primul rand daca e productiva ii dai Plantusin si e super, si mai stiu(poare gresec) ca de la Ambroxol tuseste si mai mult.
Eu deja ma gandesc la ziua de 04 Ianurie..imi voi pregati deja gentutza cu echipamentul sa fiu sigura

Fetelor..ce faceti de Revelion?
Pe mine nu ma intrebati..inca nu stiu

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2242 spune:

mai dar e liniste pe aici.........
eu am terminat de facut si pus in caserole racitura am fiert si sarmalele de la cumnata-mea pt ca soacra-mea desi s-a oferit sa imi faca s-a razgandit si nu avea cine sa mai faca sarmale pt la munte iar cumnata le avea facute dar nu avea timp sa le fierba asa ca ea le-a facut eu le-am fiert si sunt hotarata sa imi iau aparat de sarmale nu se mai poate fara si soacra mea de s-ar tine ea o data de cuvant dar nu ai sa vezi asa ceva si cica eu sunt aia rea bine ma fac iarasi rea pt ca nu mai vb cu ei iar si nu numai din cauza sarmalelor ci pt ca sunt neseriosi si eu nu sufar astfel de pers,au zis ca ii iau copilului un calut de mos,apoi ca nu ii mai iau ca are deja unul apoi ne-au intrebat ce sa ii ia eu le-am zis chestii dure sa fie nu plastice mici si moi sa imi umplu casa cu stricaciuni cand or incepe sa se rupa si intr-un final nu a mai venit deloc mosul la ei acum ziceti voi cine greseste eu sau ei?nu ca as avea eu nevoie de ceva de la ei dar copilul va creste si va constientiza ce constientizez si eu acum si nu vreau sa mi-l faca ei sa se simta prost.Daca nu vroiau sa ia nimic nu trebuia sa mai aduca vorba nu?si au pretentii sa ii ducem in moldiva pe 5 ian dar au doar impresia asta ca vor afla cu stupoare ca nu va fi cum vor ei.Ma rog.Maine plecam la munte abia astept si restul vom vedea pe parcurs am la bagaje de nu se poate Rares un troler si un rucsac si parca tot i-as mai pune dar ma limitez sa mai avem loc si pt altele.Pupici si cu uralele vin maine.

va rugam dati si noua un vot aici http://reteaua.emag.ro/c/raresel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

diana, eu am aparat de infasurat sarmale...dar le infasor fara...cele de vita sunt ok, cele de varza ma enerveaza, nu prea am spor cu ele.Au( aveau) in carrefour.
Drum bun maine la munte, fara incidente neplakute si distractie plakuta!

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Stiu,merit bataita ca nu am intrat pana acum aici la voi dar sa mor daca stiu cum o sa tin pasul cu atatea topice si munca si copil si mai stiu eu ce-o mai aparea in cursul zilei..
Incerc sa ma tin de cuvant si sa fiu activa,si cand o mai iau prin porumb sa ma trageti de maneca

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Alina: Ambroxolul il dau pentru fluidizarea secretiilor, ca nu prea se rup din gatut, sper sa-i faca bine.

Diana: drum bun si distractie maxima la munte

Noi de Revelion mergem la niste prieteni, dar nu toata noaptea, cat or sa reziste copiii si depinde cum o sa se simta Luc, gasisem sa facem cu alti prieteni si cu mai multi in jur de 30, dar n-am vrut sa mai mergem, ca deja facusem planurile si parca nu mai aveam chef sa le schimb,cine sa ma mai inteleaga, eu care l-am tot barait la cap pe al meu sot ca vreau distractie ca pe vremuri


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Hei cris, chiar ca meriti bataita....ai grija, sunt cu ochii pe tine, sa nu dispari iar.si scuze...m-am tot gandit..ca nu am stat prea mult de vb pe 20, era o nebunie totala acolo, tu printre cele "mai noi"..dar ma revansez data viitoare

simo, daca are mucii "in gat" baga la greu aspirarea cu batista bebelusului si incearca cu sare mare incalzita pe piept.mai este bun si Eurespalul-adik ala chiar face minuni.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

lulu hihihi...pai eram oleaca crispata ca era first time cand cupilul meu era intre atatia copiii si nu stiam pentru cine o sa faca o pasiune sau cu cine se va jumulidar s-a comportat exemplar

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ehe, nu va spun cat mi-a luat mie sa-mi dau seama cine e cris, ma tot uitam la Miruna si nu stiam de unde o cunosc si mi-a fost si rusine sa intreb, intr-un final mi-am amintit ca o vazusem in poze.


Alina: noi nu avem batista bebelusului, ca nu am prea avut probleme pana acum si nu ma lasa sa ma ating de el, nici ser nu pot sa-i pun, urla de isi face de zece ori mai multi mucisori decat avea


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

simo, la noi e sfanta batista aia...deja Luca isi scoate singuri mucii cu ea

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput