Si ingerii au nevoie de ajutor!-(4)-avem pay-pal

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Dodo, multa, multa sanatate copiilor si tie ! Ooof, sa vina odata vara, ca toata lumea s-a saturat de frig si viroze !

Edit : Am vazut si pozele de la gradinita, bravo, ai un adevarat cuceritor

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 aug 2007 ) si Irina Alexandra ( 21 sept 2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Dodo LA MULTI ANI fie ca toate dorintele sa ti se implineasca si sa petreci frumos de 8 Martie alaturi de cei dragi.


mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Cadourile de ziua mamei Printul si printesa




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Va multumesc din suflet pentru urari si DD sa vi le dea inmiit.

La noi situatia este cam asa:
-Bogdi nu a mai facut febradar tuseste ...inca destul de tare
-Isabella are laringita si-i foarte maraita vrea doar in brate altfel nu-i intri in voie(...si n-am decat doua brate...prin urmare e si pe jos suficient timp ...timp in care plange /urla..isi pierde voce si tace...Apoi cand termin ceea ce am de facut iar scanceste o iau in brate si se linisteste o perioada coboara se joaca putin apoi cum o "jeneaza ceva" vine plangand la brate)

Sper sa se termine odata vremea aceasta sa-si revina toti puii bolnaviori si ai mei
Doamne ajuta!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

sanatate multa la puiuti iar tie in continuare rabdare...ca toate avem nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Bogdi mai tuseste f putin si doar dimineata dar gata de azi reintra in colectivitate ,merge si la gradi.Vineri a plans de abia l-am potolit ca de ce nu-l duc.Se simtea mai bine,fara muci si-si dorea sa fie cu copii lui.
O saptamana frumoasa si numai bine va doresc!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ieri am reusit sa-i fac programare la stomatolog lui Bogdi...el are aproape toate maselele "macinate",prin urmare vineri la ora 12,15 are prima intalnire cu stomatologul....sper sa coopereze.
Apoi incepe "circul" cu stransul hartiilor pentru comisie...va fi o luna plina de alergaturi si din pacate nu numai

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna,
ne-am intors de la stomatolog...prima vizita.Dupa cum stiam(caci vazusem si eu) Bogdi are masele "macinate"-distruse cateva pana la gingie si pentru acelea d-na dr ia facut programare in mai pentru a extrage cate una in cate o sedinta(cel putin 4 sedinte -acum) apoi sa tratam ce mai e nevoie pana la schimbarea dentitie cu cea finala( la 10-11-12 ani).Apoi dupa extragere trebuie sa poarte si aparat dentar,el are deja nevoie dar nu a schimbat inca un nr necesar de dinti de lapte pentru a putea fi pus acum iar in urma extragerilor si maselele ce vor iesi e fff posibil sa iasa "nu la locul lor"
Bogdi s-a comportat exemplar s-a intins pe scaunul/canapeaua respectiva,a lasat-o pe d-na dr sa vada dezastrul din gura .A fost atent desi pana sa ajungem a spus caci ii e frica.
In drum spre casa l-am intrebat daca mai vrea la d-na dr si pe acel scaun raspunsul a fost" nu ca nu ma mai dol dintii"...dar pana in luna mai mai este si va colabora e musai.
Greu a fost primul drumul(azi l-am facut) de acum e obligatoriu pentru sanatatea lui sa mergem in continuare.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor
am intrat aici sa va dau si voua de stire ca Bogdi a scapat de ticul care-l avea(dadea continuu din maini astfel incat sa-si atinga degetele eu ii spuneam ca-si "bate mainile")
De aproximativ o saptamana se staduieste si se abtine sa mai faca acest gest...atat se straduieste caci in momentele in care-i e greu si ar vrea sa o faca "gaseste un motiv de plans" ...dar din ce in ce mai rar...de ex azi pana la aceasta ora totul a fost ok nu a plans,nu a pognit nici din degete nimic .
Datorita voua in aceasta luna s-au strans 350lei..bani ce i-am folosit la o parte din terapi.Va multumim din suflet ca ne sunteti alaturi
Doamne ajuta!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkei spune:

Dodo, Bogdi e baiat MAAAARE si un adevarat erou! Bravo!
Vreau sa te intreb cum ati reusit totusi asa rapid sa scapati de pampers? Ca Stefan al meu care are tot 8 ani nu reuseste si defapt ca si Bogdi emai mult plecat (scoala, terapii...)
In alta ordine de idei, copii ca ei au dreptul la ghetute ortopedice parca de 2 ori pe an. Decontate de Casa de asigurari. Noi am luat de cate ori am avut nevoie si la Braila si la Bucuresti. Daca nu stii iti dau eu mai multe detalii, iar daca la Constanta nu poti obtine facem rost cand vii la Bucuresti (te ajut eu pe numele lui Stefi dar prin octombrie-noiembrie ca acum abia i le-am schimbat eu ca erau jaf de un an jumate le poarta zilnic).
Va pupam si mai vorbim!

Mergi la inceput