Fluturasi de martie-aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

FETELE SUNT FERICITA:)
mi-a facut fostul sot un cadou minunat, calendare 2011 cu pozele lui dani.. si inca unul cu sora lui dani...le primesc azi, sunt f fericita

ce liniste e pe forum azi..ce de fete ocupate
eu m-am apucat de calcat...dar nu pot sa calc decat vreo 2 camasi..dupa aia tre sa stau jos un pic ca ma ia cu lesin..asa ca fac pauze multe :)

spor !!!

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

ca citeam...acum m-am trezt
simo eu am pregatit sarmalele pt maine, maine doar sa le fierb , am fiert la o gainusa de casa mane doar sa fac supa sau ciorba sa vedem, am facut salam de biscuiti (comanda de la sot ) si restul face mami si imi da si mie. cozonac nu facem ca avem panettone.....
si acum mai vreau sa fac o salata de vinete sa fe dimineata ceva de pus pe paine.
pt azi am facut o budinca de paste cu cascava,parmezan,telemea, oua si proscitto... din care am mancat vreo 400 gr O ADEVARATA BOMBA CALORICA :((
aaaaa si gata ...am trecut la 6 cu 3 dar nu- bai ca macar stui de ce...la cat am tot papat... si maine ntram in luna a 8-a!!!!!!!!!!!!!!


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan 31

AMR 9 sapt!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

simona..esti tare...ca ai papa de la mama ta:)) ce mi-ar placea si mie sa fie ai mei in tara dar...deh...sora-mea din elv are mai mare nevoie de ei acum. oricum mama a zis ca vine si ea pe 7 odata cu fi-miu si sta vreo doua saptamani la mine asa ca...o sa profit si eu de ea si o pun sa imi gateasca tot ce imi place mie

si eu ma fac frumoasa dar maine seara. mi-am luat vopsea sa imi improspatez culoarea parului ca s-a dus toata:))

bucura-te de manichiura si have fun zilele astea la rude....

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Buna mamici si viitoare mamici,

As avea si eu o intrebare la voi si daca se poate as dori si un raspuns.

Cat de des simtiti miscarile bebelusului in burtica?

Va intreb acest lucru, ptr ca de ieri dupa amiaza bebe misca foarte rar..doar cateva lovituri si la intervale de timp foarte mari..Inainte era foarte activ, misca, facea tumbe, lovea, pe cand acum trebuie sa ma rog de el ca sa miste .. Parca devin paranoica si pana luni cand merg la control mai sunt cateva zile..Asa ca daca nu va deranjeaza, as dori si ceva raspunsuri din partea voastra.

Cat despre noi, la fel..din sapt 24 au reaparut contractiile. Mai sunt si durerile surde de burta si spate pe care le am permanent si uneori durerile se intensifica foarte mult.. iar noaptea am crape la burta de imi dau lacrimile de durere, exact unde e operatia de cezariana...
In rest incerc sa stau cat mai linistita si sa nu ma stresez cu pregatelile de Craciun...


Va urez sa aveti parte de un Craciun minunat alaturi de cei dragi voua.


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 26+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Va uram Sarbatori Fericite!!!
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

bb_yasmi- felicitari pt inttrarea in luna 8a, ce frumos, abia astept si eu..mai am o sapt si un pic

cum faci salamul de biscuiti? e usor de facut? parca mi-ai facut pofta:))

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi...ai aparut...Lasa, 63 e superine la 8 luni...eu ce sa mai zic??Alea 5 kg in plus fata d etine...cu alea ramin...si sunt sigura ca pun mai mult ca tine pana la sfirsit...udinca e periculoasa, si eu mananc in prostie, imi plac toate pastele, udincile...etc
Antguess, ai dreptate, mare noroc sa-ti faca cineva papa dintr-asta complicata...ine, eu nu prea ma omor dupa sarmale, mama imi face pentru sot, ca el maninca....EU am saratori cind daca maninc 2 sarmale...daca nu, nu...si nu-i nici o prolema...in schim salata oeuf si cozonacii cu astea exagerez..Saratori fericite si tie, frumos cadou ti-a facut fostul sot...eu sunt inneunita dupa poze, amintiri, momente...

Simona, mami de baieti David, Matei si 30 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

PICKY- si la mine fetita imi muta burta zile intregi cu miscari multe, tumbe...fotbal..etc dar are si zile in care e mai linistita....
atata timp cat misca, eu zic ca nu are rost sa iti faci griji...bine ca simti acele miscari usoare...poate ii e lene lui bebe sa se miste mai mult....pana luni nu mai e mult asa ca nu iti face rau singurica facandu-ti atatea griji, bebe e bine cu siguranta...uite nici fata mea nu a fost prea activa azi...si in general dimineata e zapacita rau....azi n-are chef:))

sarbatori fericite si incearca sa stai linistita

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Picky, nici al meu nu e constant in miscari. Are zile si zile, momente cind nu misca si ma ingrijorez si eu...dar pana la urma il simt si ma linistesc...

Simona, mami de baieti David, Matei si 30 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

simona- sa stii ca eu nu am mancat niciodata sarmale...au trecut ani de zile in care nici macar nu le-am gustat la sarbatori dar anul asta...nu stiu ce m-a apucat ca le visez incontinu..mi s-a facut pofta intr-o zi la auchan cand le-am vazut intr-o vitrina, mi-am luat doua...mai in scarba asa...dar mi-au placut la nebunie..asa vrea fetita mea, sa imi placa sarmalele acum...e foarte ciudat

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

picky, eu nu prea pot sa iti raspund pt ca al meu e agitat non stop aproape , imi face burta in toate partile si nu stiu daca are in total 1-2-3 ore de pauza pe zi.

antguess e ffff simplu salamul de biscuit de facut. eu nu am facut niciodata praji sau sa coc sau ceva dar asta e simplu de tot. iti trebue biscuiti, cacao, lapte, unt, nuca (optional, merge si curmale, stafide, rahat, visine), esenta rom (eu am pus si de migdale); sfarami biscuiti (dar mai lasi din ei pt la urma sa pu bucati mai mari). pe foc pui lapte cu cacao si zahar (eu am pus nesquick si au fost si bscuitii petit si nu am mai pus deloc zahar) untul ,nuca,esentele si se face un sos. pe care apoi il incorporezi cu biscuiti sfaramati si la urma mai adaugi bucati mai mare.
apoi pui pe o foloie putna nuca de cocos sau cacao sau nuca sfaramata sau nimic si pui compozitia si o rulezi. bagi la frigi cel putin 2-3 ore. asa se intareste.


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan 31

AMR 9 sapt!!!!!!!!

Mergi la inceput