Gala cei mai iubiti la Desprecopii - 2010

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

-Mamagiuliei pentru felul ei de a fi,buna,blanda pentru Sufletul ei
-Laura 25 pentru corectitudine,echidistanta si tot ce a facut in actiunea "3 sate" si la umanitare
-Marius pt parohia Glodeanu si nu numai
-Ralcat pentru tot
-Mamicile inimoase de Constanta pentru tot ceea ce fac pentru copilasi speciali
-Madyrizi,Kid,Boticelina,Simonapro,cris82,valentina22,....si toate celelalte fete de la umaitar
-fetele de la Ghiocei de martie-aprilie2009 toate toate




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Nominalizez Mamicile de mai-iunie 2007 pentru locul special din inima mea,pentru felul in care ma simt acasa cand le scriu fie doar si cateva vorbe...pentru felul in care le-am simtit mereu aproape de sufletul meu!Am primit de la ele lectii despre prietenie si viata!Jos palaria!
Si un alt om drag mie Rrox 3 ,un om care mi-a fost alaturi in clipe grele si in modestia ei ...nici macar nu-si imagineaza ce rol important a avut in viata mea!
Kay,mamica Soniutei si Addinel,mamica Mariei...langa sufletul meu sunteti si voi!Miniuta...la fel!Ella 74 si Libelcig(liv)...si Didialex,Arcadia,Vas,kid,Ioana 13,Carla V,Doxinu,Pepsi... si Al ma An@ ,Alinta 27,Mica ,Betty R,Madi ,
Madaiulia(numai eu) nu-mi gasesc cuvintele...pacat ca in viata reala nu intalnesti asa oameni extraordinari!Eram un om singur pana sa le gasesc!Cine nu crede sa treaca pe la noi sa se convinga!

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne


Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Vreau sa multumesc si sa ofer o floare virtuala , tuturor celor care ni s-au alaturat in lupta pentru viata lui Siluan: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154832&whichpage=1
Ati fost minunate, datorita voua, acest copil a fost operat, a primit un ficat nou si deja se simte mult mai bine. Curand va va rasplati chiar el cu un zambet dragalas, cum numai el are.
Datorita voua si a celorlalti care au ajutat, parintii lui, impreuna cu medicii din Hanovra, au decis sa faca impreuna Fundatia Sfantul Siluan, care va ajuta bebelusii de pana in 2 ani, cu afectiuni hepatice grave, care in Romania nu pot fi ajutati.
Pentru mine, reusita operatiei lui Siluan, a fost cel mai de pret cadou acest an.

Mai ofer niste flori si imbratisari fetelor de la Asociatia Mame, fete care mi-au devenit adevarate prietene in acest an. Viata ne-a pus alaturi intamplator si sunt tare recunoscatoare pt asta.

Si nu in ultimul rand, familia de randunici, care de ieri are un nou membru mic, o bebelusa scumpa, nascuta la ceas de sarbatoare: Iris (pui de numeioana). A fost al 4 lea Craciun petrecut alaturi de ele, am fost impreuna la bine si la greu, suntem prietene bune chiar daca ne despart orase, tari, mari. Va iubesc din suflet, dragele mele randunici!

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

Mai ofer niste flori si imbratisari fetelor de la Asociatia Mame, fete care mi-au devenit adevarate prietene in acest an. Viata ne-a pus alaturi intamplator si sunt tare recunoscatoare pt asta.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"


Arriel si noi va multumim pentru atitudinea si solidaritatea voastra si ii multumim lui Dumnezeu ca ne-a adus impreuna.

chiar o veste minunata ne aduci despre micul Siluan! iar Fundatiei Sf Siluan ii dorim multe impliniri.




Alinuk
mama de Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.youtube.com/watch?v=d99JdR0x4NY" target="_blank">radacini si aripi



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

O nominalizez pe 3x3 pentru modul in care m-a ajutat sa ma intorc pe un drum de pe care ma abatusem de multi ani si care prin cuvintele ei m-a facut sa imi aduc aminte cat de binecuvantata sunt!

Le mai nominalizez pe mamicile de la Randunici pentru modul in care s-au mobilizat pentru Siluan, precum si pe toate mamicile care se implica la Ajutor Umanitar.

Si, nu in ultimul rand, pe fetele de la Abdomen extraplat pentru vointa de care dau dovada si exemplul pe care il ofera!

Sarbatori fericite tuturor!

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

dragilor, ca in fiecare an - la final - ne adunam la Gala Desprecopii - cei mai iubiti.
Pentru mine, respectul si aprecierea se indrepta catre grupul fetelor de la Bazar Desprecopii - punct focal care a cunoscut o explozie in 2010.
Fetele care au facut parte din nucleul de organizare au avut o implicare fantastica in dezvoltarea acestei platforme unice - consumandu-si timpul si nervii pentru a pune mereu produse noi - dar si pentru a participa activ la imbunatatirea platformei.

Le nominalizez cu mult drag:
- Alexandrina,
- Laura25
- Kid
- madyrizi
- mihaela770
- Esseea
- boticelina
-




pt mine,este o mare onoare(la care nu ma asteptam),sa ma vad nominalizata......
pe langa fetele nominalizate,as mai adauga pe alex_andra!

grupul mamicilor inimoase de Cta,dar mai ales lulu77!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Rufus- il nominalizez pentru ca am impresia ca s-a ´´imblanzit´´putin si si-a schimbat multe din ideile fixe pe care le avea cu privire la relatia parinte-copil.Chiar daca el n-ar zice ceva nici sa-l pici cu ceara.




A, pai tu crezi ca citesc degeaba, de ani de zile, ce scrieti pe DC?
Da' sa nu mai spui la altii...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanadara spune:

-Marius pentru curajul de a se implica fatis in cazul cu parohia Glodeanu acum cand e la moda aruncatul cu pietre de cate ori este vorba de ceva ce implica biserica traditionala.
-AB-AC pentru realismul si pentru obiectivitatea de care da dovada de fiecare data cand are timp de o discutie pe DC.

Imi mai plac postarile ce vin de la Mediajust, Ina -click, Capcaunul si poate mai revin cu edit si mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Seara buna dragi meseni, mare noroc ca suntem dositi in spatele calculatorului ca la cum mincaram toti usturoi in bucatele de Craciun, cred ca s-ar cadea pe jos in compania noastra, haha:) dar la un vin rosu ne revenim:) Printre beteala, cozonaci, vin fiert si usturoi iata si listuta mea:Mediajust, Inaioana, Viviana, Iulianm, Buflea, AB-AC, Folmahauti, Adrianaa, Ruxij, Mihaela_s-pentru opinii interesante, mesaje pe care nu le poti sari!Sabina-pentru finete, gingasie si optimism, multa sanatate.Conchita-pentru ca oriunde ar fi, face o diferenta. si acum subiectele initiate de ea sunt de succes. pacat ca nu a fost aparata. si oamenii puternici au nevoie sa fie aparati, iubiti, acceptati. LadyJ-pentru mesajele ei clare si echilibrate.Accept-partener de discutie interesant!Luna, Mindy, Mianna, Blackgirl, Sibylle, Blueyes, Olympia- imi sunt dragi pur si simplu si le citesc intotdeauna cu drag Ina_click-pentru umor!!Laura_25-pentru munca de voluntariat si dedicatia fata de cei fara ajutor.Anca_a, Denizel -pentru ca stiu sa priveasca si sa inteleaga atit de bine sufletul unui copil si mai ales pentru ca il pun intii de toate, am avut de invatat multe in ultimii ani!(si mai era o fata din romania, mi-au ramas in minte formularile ei f inteligente, informate si atit de frumos si elegant scrise, a disparut si nu-mi pot aminti nickul)Nelia-noi doua clostele forumului:) cind ne punem la povesti, umplem pagini dupa pagini. la subiectele despre copii, vazind cum atitea fete dragi se cearta, imi ziceam ca cea mai mare rusine ar fi sa ne ciondanim si taman noi doua, insa nu-s sanse.Beren, Rufus si Capcaunul-dintre taticii DC.Premiul special inimii mele:Cooper, Oscar senior si Manole, sa nu ma intrebati cumva cine-s:) Prin ei am cunoscut doua inimi pure si frumoase: Deus si Ilinca, tiza mea si atitea alte fete cu inima plina de iubire pentru un dulau ori pisic. In compania oamenilor care iubesc animalele si stiu sa iubeasca un suflet de ciine, ma simt minunat!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Pentru prima data de cand sunt membru trebuie sa fac o nominalizare: este vorba despre doua fete cu inimi mari, Ariel si Natynic, care s-au implicat cu toate puterile lor in campania pentru micul Siluan. Fetelor, sunteti minunate!!!

Mergi la inceput