Strumfi de iul-aug 2007 (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna fetele, incep sa ma simt prost ca scriu doar ca sa ma plang de cate ceva. V-am citit pe toate dar nu am starea necesara sa raspund pe rand, ma bucur ca a reaparut Jadi (ce varsta are bona?), am citit de gerul de la Stefania, de bradutul Alinei si de dorinte de inca un bebe.

Tocmai ce va spuneam ca a iesit soarele si la noi cand a trebuit sa ajungem iar la urgenta, Sabinei i-a iesit o eruptie ca o alergie, cu tot cu mancarea de regim de 4 zile incoace si cu Zyrtec-ul, o dureau si articulatiile atat de tare incat nu se putea tine pe picioare, imi vine sa turbez. Doctorita a spus ca trebuie internata si sa i se faca dexametazona intravenos la 8 ore, iar noi am scapat de 2 zile de branula. Cica este o reactie alergica foarte urata si nu stie la ce. I-am zis ca nu ne putem interna, ar insemna ca Lary sa ramana pe drumuri si a zis ca incercam cu Predninson oral si continuam cu antialergicul . Gradinita asta mi-a nenorocit copilul perfect sanatos, nu stiu ce sa mai fac. In plus fata de asta, are voie sa manance timp de 10 zile doar unele legume si unele fructe si paine de casa, deci de Craciun nu mai fac niciun cozonac. O sa fac niste sarmale cu carne de curcan, ca am apucat sa cumpar carnea si in rest numai mancare de regim.
Larisei i-a iesit primul canin, de cateva nopti ma tine cate 4 ore noaptea in urlete, mi-a facut sanii tandari.

Marfa pe care o astept din America sta in aeroport la Koln de o saptamana, cica e tot blocat acolo.

Editez sa spun "La multi ani!" pentru Aylin si sa o rog sa mai treaca pe la noi sa ne povesteasca de printese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Seara buna, fetelor,

Karli, m-ai omorat ce mesaj frumos si detaliat ai scri, nu ai uitat pe nimeni . Noi venim in Romania in vacanta, nu am mai facut de mult Craciunul in tara, va fi inedit.

Carla, nu-mi vine sa cred cate sre de patimit Sabina, mititica de ea. Multa sanatate sa va aduca Mosul, sa scapati o data de toate belelele astea.

Danagh, ce te-a parat Daria, m-a amuzat teribil.

Simo, vacanta placuta in continuare, ce frumos ca esti la cadlurica. Vezi daca nu dau Buscopan fara reteta sau orice alt anti-spastic. Felicitari sotului pentru rezidentiat.

Mychy, distractie palcuta la botez. Voi stati in Bucuresti de Sarbatori? Cand mai mergi la serviciu?

Somn usor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Larisa are febra, tuse si muci . Acum 2 ore i-am dat Sabinei predninsonul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Doamne, carla, multa sanatate! Sunt sufocata de indignare, asa ca nu mai comentez. Multa putere si sa dea Dumnezeu sa va faceti bine repede. Te imbratisez strans de tot.
Jadi,

ma duc sa ma apuc de lucru. va pup pe toate si multa sanatate tuturor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Doamne, Anca, nu imi vine sa cred cate patimiti cu fetele!
Sa va dea Dumnezeu putere! Sanatate!

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07 si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata

o cafeluta?

Carla, imi pare rau sa aud ca aveti atatea probleme ... te inteleg ca esti la capatul puterilor, pentru ca la fel am patit si noi cu David, atunci cand a fost internat in spital ... la fel i-a aparut ca o alergie, niste pete mari, ca niste harti pe corp doctorita ne-a dat antialergice dar a doua zi i s-au umflat incheieturile la maini si picioare si s-a invinetit, am fugit cu el la spital si l-au internat ... i-au dat hidrocortizon hemisuccinat, in prima faza, pana l-au scos din soc si apoi au continuat cu tratament ... mult timp dupa aceea a fost sensibil, la orice, era ca frunza pe apa ... din fericire acum e bine ... Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceste greutati

ieri au impodobit copiii bradul , eu am mai sters prin bucatarie, mai am de facut mancarea

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Carla, numai ganduri bune din partea mea, ma rog sa treaca repede, sa fie fetele sanatoase si sa veti parte de sarbatori linistite. din partea mea.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

Carla, multa sanatate pentru fete si voua multa putere sa rezistati. Iti vine s-o iei pe campii cand ai un singur copil bolnav (adica febra si muci), mi-e groaza numai sa ma gandesc cum e sa fie ceva mai rau de atat si cu amandoi copiii . sotul tau nu s-a pus pe picioare sa te mai ajute si el?

(incep sa cred teoria conspiratiei, are grija "sistemul medical" sa ne dea din plin de toate - te prind la o banala raceala si apoi de acolo incep probleme la care nici nu te gandeai...sper sa fiu eu paranoica, dar parca prea se intampla niste lucruri.
Doamne, ce vremuri traim ).

ieri mi-am facut test de sarcina. aveam greturi mari de tot, ameteli ca in vremurile "bune", dureri p-acolo si zic hai sa-mi iau de pe cap. am facut testul: negativ. dupa vreo ora a aparut inca o liniuta, f anemica. m-au trecut toate transpiratiile, deja ma vedeam cu 3 baieti de cele 2 maini . m-am mai dus sa-mi iau un test, asta a ramas negativ si dupa mai multe ore. testele astea barza nu-s bune deloc. iti dau emotii aiurea.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Buna dimi!

Carla multa sanatate! E groaznic ce se intampla...nu stiu povestea de la inceput ar imi inchipui ca are istoric si esti la capatul puterilor!

Anto sarbatori frumoasae in patria muma!

Michi...pana te vede jadi...periutele astea costa 80 de lei de la braun, am inteles ca sunt si ceva mai ieftine, nu stiu sa-ti spun sigur. Daca se sperie (scoate un zgomot din ala ca la stomatolog) incearca sa il lasi pe el, sa o pui pe manuta, falcute, nas si apoi dinti (asta a fost traseul nostru).

Vivela este mortala! Ai dreptate, sta discutam si cu sotul meu...doamne fere sa te imbolnavesti in ziua de azi, cu toate pilele si nu se stie in ce stare iesi de prin spital, cate mai iei ......

mami de Matei 28 iulie 2007 si (DPN 26 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mychy, eu am luat din Auchan o periuta electrica pt david, am dat 22 de lei pe ea, e Colgate. e cam proasta, in sensul ca s-au cam zburlit perii aia. un set nou de 2 capete costa tot 22 de lei. dar oricum e mai buna decat o periuta normala, pt ca aia vibreaza si oricum curata mai bine decat o face el.
david nu s-a speriat de ea, dimpotriva. si pt ca periuta e mai groasa, avand loc de 2 baterii AAA, a botezat-o "grasa" . uneori se mai spala si cu "slaba" , adica periuta clasica, dar grasa e favorita. aaa, si ma toaca mereu la cap sa-i dau si cu ata dentara. dar el are numai cei doi dinti din fata care se ating intre ei, intre toti ceilalti exista spatiu, deci dau cu ata doar asa, sa treaca timpul. ma bucur insa ca a prins obiceiul cel bun.

ma duc sa cumpar lapte pt cozonaci. nu stiu de ce ma mana atata dorinta sa fac pregatiri pt craciun, ca n-am reusit deloc sa intru in spiritul sarbatorilor. nici macar bradul nu l-am facut, am avut cateva tentative, l-am scos, l-am sprijinit de un perete si parca nu-mi vine sa-l desfac. (al meu e artificial, dar atat de realist realizat, ca se scutura ca unul natural ).


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput