Zmeurici de iulie-august 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca
e o dulceata , e cuminte foc, papa de toate ...mai mult vegetarian, incerc sa-i dau cat mai putina carne asta pt ca nici eu nu mai pap din iunie si daca pt mine nu e buna atunci nici pt copiii mei


Adriana, v-ati facut vegetarieni! Bravoo! Ne inmultumim! Ne anuntase si Alinutza acu' ceva vreme ca trece pe raw vegan.
Ce mai vorbeste Anastasia! Felicitari! Chiar ca fetitele vorbesc mai repede. Exceptie pepitzelul, care i-a luat pe toti cred.

Pooh, ma bucur ca ati scapat de moldamin. Eu am primit o cura in clasa a 9-a si era dureros rau.
Asa-s laboratoarele la noi. Pana nu repeti analizele, nu stii nimic sigur.

Sarbatori fericite, Inutsa!

Eu sunt cam dezumflata azi. Am intrat pe la umanitar sa facem niste cadouri de Craciun. Doamne ce de povesti triste, ce de parinti necajiti. Nici nu stiu cum sa-i multumesc Domnului ca am copil sanatos si placuta rutina familiala.

Happy-mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adriana bine ati revenit! mai mari si mai vorbarete zici?Bravo!
Giova, cat am plans eu dupa epilator, si acuma parca nu mai sunt asa incantata... creste peru sub piele, cu ceara nu aveam prob astaSa aveti drum bun si sa ajungeti cu bine!
Noce
Laura.s hihi chiar ca tre sa facem topic separat cu AG nici eu nu am fost conscventa cu vigantolu' si are fntla inchisa. Crema de fata are, inca nu i-am dat. Insa intentionez dc o voi expune la temeperaturi scazute. Este pt frig si vant de la weleda si in DM de la babylove.
Noce, mai abitir vreau acum ciorba de ciumperci cu nume imbarligat.
Corina si eu sunt zombilica. Dorm ft putin, e adevarat ca si din vina mea cu serialu asta. Azi am primit explicatia la trezirile mai si mai: ne-a iesit primul canin!dr jos.mai am trei plus asta sa iasa bineMusca de-mi ies okii ca la melc, mai nou si se agata cu dintii de tzitza dc isi pierde echilibrul Izzie dispare de tot din serial?n u mai plange mai la fiecare episod.
eu mai am de curatat un covor, un dulap de aranjat, cateva chestii de calcat. sper sa le dau gata azi, ca maine vreau sa ma apuc de sarmale si de salata de buf. Bradu se achizitioneaza in ajun si tot atunci il mesterim. Rusii mi-au venit si am si un spate teapan de zici ca nr fo 120 de ani, poate ca tre sa stau stramb ca sa judec drept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Buna fetele!
Eu fac bagajul,ne pregatim de plecare la Praga.Am racit un pic,sper sa-mi treaca repede.Eu de bucatarit chiar nu bucataresc nimic daca plecam,oricum de obicei face mama mancarurile de sarbatori.
Acum sa-l laud si eu pe Alex,si el vorbeste destul de mult,mai ales ca e baietel,nu mai enumar dar spune multe cuvinte si le si pronunta bine,de genul,papuc,capac, a inceput de cateva zile sa spuna caca inainte sa faca,seara cand i se face somn vine si imi aduce papucii sa ma incalt si zice mama nani.Sunt topita dupa el,sper sa reziste bine astea 5 zile fara noi.

O sa pun ceva poze cand ne intoarcem sa ne mai vedeti.

Daca nu mai intru pe net va urez inca de pe acum Craciun fericit!

mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Cum se face cura de coacaz negru pentru alergii? Dari are niste bubite, zice pediatra ca ar fi alergie, nu stiu, dar as oncerca ceva natural. Alte sugestii? Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Corina si eu sunt zombilica. Dorm ft putin, e adevarat ca si din vina mea cu serialu asta. Azi am primit explicatia la trezirile mai si mai: ne-a iesit primul canin!dr jos.mai am trei plus asta sa iasa bineMusca de-mi ies okii ca la melc, mai nou si se agata cu dintii de tzitza dc isi pierde echilibrul [size=1]Izzie dispare de tot din serial?n u mai plange mai la fiecare episod.



Mai cam plang(si de tristete si de bucurie), ma impresioneaza cazurile lor, mai ales cand e vorba de copii. Dar nu mi se intampla decat la GA, nu la toate filmele. Asa ca atunci cand vezi in film un caz cu un copil, sa te gandesti ca e una pe la Buzau care uda servetele . Eu am vrut sa ma fac medic, dar am renuntat ca nu pot sa vad cum sufera un om.
Felicitari pt canin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Motana,daca gasesti ceva info,si pe mine m-ar interesa.....atat pt. Balazs,cat si pt. Timea.....Cu GA sunt in urma rau....vizionam intens in timpul sarcinii....Si m-a mai incantat pe atunci Nip-Tuck.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

salutare si multumim de primire
azi am fost toata ziua plecati asa ca abia acum am gasit putin timp de scris, sper sa ma lase Anastasia , de obicei vine la mine si zice bebe adica sa-i pun clipuri cu ea de cand era mai mica
noi azi am fost la cumparaturi pt Craciun..aglomeratie mare, noroc ca am lasat copiii la mama ca altfl nu rezistam

noce da ne-am facut vegetariene , eu si pitica mea, ei i-am mai dat carne, rar de tot, eu deloc din iunie si ce bine ma simt, asta vara vreo 2 luni mai mult raw si nu va zic ca parca zburam asa bine ma simteam
acum e un pic mai greu sa manac numai raw mai ales ca nu pot iesi mereu sa-mi cumpar legume dar incerc cat pot de mult, macar 1 masa pe zi

vad ca vorbiti de Anatomia lui Grey, eu sunt mare fan , dar n-am mai vazut un serial de mai bien de juma de an, am ramas la sezonul 6 cam pe la ep 10..parca, asta iarna imi puneam cate un serial apoi ma cocotam pe bici si uite asa impuscam 2 iepuri odata, mai sunt fan si nip tuck,caprica, neveste disperate , lost , le am pe toate in calculator dar cred ca o sa le vad la penise pt ca nu am timp de nimic
revin tb sa culc papusa


_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am rochitaaaaaa!!!
Elena, multumesc mult
O sa ma milogesc de sotul sa ma pozeze in ea. Mai trebuie un pic sa slabesc, dar o pot purta si asa.
Acum imi trebuie pantofi la ea si nu stiu ce culoare ar merge. Rochita e mov-indigo cu guler verde fosforescent. Mai nou sunt roscatica, dar un rosu cuminte spre cupru si cred ca mi se potrivesc culorile de la rochita.
Azi am dus copii la bunici si m-a prins si pe mine nebunia din oras. Parca a innebunit lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata
va invit la un fresh de portocale

Moni s-o stapanesti sanatoasa , abia astept sa te vad

Noce am citit de Filip ca a avut rosu in gat, noua dr ne-a mai dat Tonsilotren cica sunt homeopate si de la boiron homeogene, ambele pastilute de supt

Giova da am renuntat la carne de tot, in iunie o prietena a renuntat si ea la carne si mi-a povestit multe chestii, apoi m-am pus pe rasfoit internetul, apoi am vazut niste filme in care aratau cum sunt crescutii puii, vacile etc...nu mi-a mai trebuit, oricum nu eram mare amatoare nici inainte
la copii le-am mai dat f putin, sper sa reusesc sa le scot de tot macar carnea, la noi problema e cu laptele si Cezar si Anasasia sunt dependenti

eu azi mi-am propus curatenie, sper sa si reusesc cu copiii pe capul meu
va pup

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

'Neata!
Corina si eu mai plang. La fazele cu copii clar. Nu mai suport sa vad nici chestii cu animale de cand am fost gravi.(inainte eram devoratoare de filme horror si acum nu pot sa mai privesc nici 5 minute)Eu azinoapte am ras bine de Sloan. Nu zic ca poate stric cuiva cursul serialului
Moniland sa porti sanatoasa rochita!nu stiu ce incaltari sa iei pen ca nu te vad ca sa-mi dau cu parereadar te descurci tu.
Noi azi iesim dupa cadouri, ca dc nu simtim in carne propie pulsul nebunelilor cumparaturilor nu ne prieste Craciunul
Adriana, chiar ca ar fi bun un fresh...insa nu mai avem portocale
Spor la treaba tuturor!

Mergi la inceput