Fluturasi de martie-aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dorinutz multumim de cap nou!! . m-am uitat si eu pe tabelul pus de tine cu greutatea bebelusului pe sapt....daca chiar e adevarat cum scrie acolo (desi mi se pare cam micuta greutatea pt sapt) atunci bb meu cand am fost la 28+4 avea 1300 gr era de 30 s si eu imi faceam griji....

am fost si mi-am luat tensiunea: 95 cu 50 acum stiu motivul pt care imi era rau....(inafara de greata )

speranta, nu mananc de felul meu grasimi sau sarat. desi acum ar cam trebui sa mananc ma sarat.....


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan 31

AMR 9 sapt!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

dorinut@, speranta, multumesc pt raspunsuri da, o sa ii mai cumpar si niste pantalonasi/hanorac sa am cu ce scoate odrasla in oras ii dau eu de cap pana la urma...acum ca m-am apucat de cumparaturi, sa vedem cum ma mai opresc

s 25, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Scrish, neaparat si hainutze mai grosutze...in perioada martie-aprilie sunt inca zile reci si e vint, eu pe Matei l-am nascut pe 24 aprilie si tin minte ca aproape o luna l-am imracat cu pantalonas cu picior si luze cu mineci lungi, sau costum intreg flausat...
Lavi, deci tensiunea e mica...Si tu ei si multa apa, ar fi t sa nu ai proleme. Oricum greata si voma nu cred ca sunt de la asta, ce ti-a spus dr?
Speranta, da sunt f une cele de la Z sunt umac.SI cosmonautul e necesar.. clar!
Lalely, ma ucur ca totul a fost ine la eco!Petrecere frumoasa!

EU am stat cu copiii la rad si am ascultat colinde, am desenat. Frumoasa perioada!

Simona, mami de baieti David, Matei si 29 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:



bb_yasmi- ma bucur ca ai depistat cauza... Sa iti revii repede!

Fetele cu bebei - eu acum caut informatii despre detergent. Am vazut ca sunt mamici care au spalat hainutele nou-nascut cu detergent normal, gen Ariel.. Oare o fii bine?
Voi balsam ati folosit?

multumesc tare mult

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +29
(Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, nu era dr numai asistenta. am zis ca daca ma mai simt asa si maine o sa revin la dr. eu sper sa nu fie cazul....
ce frumos....ati stat cu toti la bradut....pozici nu aveti cu bradul???burtica langa brad???


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan 31

AMR 9 sapt!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta2008



bb_yasmi- ma bucur ca ai depistat cauza... Sa iti revii repede!

Fetele cu bebei - eu acum caut informatii despre detergent. Am vazut ca sunt mamici care au spalat hainutele nou-nascut cu detergent normal, gen Ariel.. Oare o fii bine?
Voi balsam ati folosit?

multumesc tare mult

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" +29
(Matei19:26)


multumesc.
da eu am spalat la fetita cu detergent normal si balsam lenor sensitve. acum am inceput sa le spal cu detergent normal lichid si balsam tot sensitive.
nu am avut pb niciodata. si pt asta cu atat mai mult nu am vrut sa o cocolosesc.



mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan 31

AMR 9 sapt!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi, inca odata, iti doresc din suflet insanatosire grabnica

si eu ma gandeam la treaba asta cu detergentul, nasa mea imi spunea ca e obligaoriu sa iau detergent pt bebei dar ma gandesc ca poate e un moft si nu fac decat sa sensibilizez sau sa cocolosesc aiurea copilul...nici n-am stat sa studiez etichete sa vad diferenta intre ele dar hei, mie nu mi-au spalat ai mei hainele cu detergent de bebe!

s 25, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

SI eu tot detergent normal, doar ca prima luna hainutzele separate de restul....Fara alsam pt pui mic.
Lavi, n-am facut poze, sunt in pijamale, nu prea ma inspira...si nici in forma nu ma simt...stii tu ce zic...Macar tu ti-ai revenit , dar mai era putin si te lua si pe tine starea aia...desi nejustificat desigur...Dar eu ca nici nu-mi vine sa ma mai sui pe cintar??
Azi mi-am facut tortelini cu ton, ranza si smantana, am mincat pana n-am mai putut...!!!Reteta proprie, n-am citit-o nicaieri, pe punga treuia facuta cu rosii decojite si sunca, dar nu-mi suna ine...

Simona, mami de baieti David, Matei si 29 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

yasmi,fa-te bine repede!!

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

doamne ce viteza aveti la scris

Am avut o zi ingrozitoare!!! tre sa ma descarc:))
aseara la 12 noaptea ma anunta fostu sot ca merge cu mine la aeroport sa ducem copilul impreuna ca a plecat la sora-mea in elvetia la ski
atat i-a trebuit, ca al meu barbat a devenit gelos...ca nu il vreau pe el cu mine ca vreau sa raman singura cu fostul
ii explic frumos ca nu are rost sa se trezeasca el la 5 jumate sa mearga cu noi daca ne duce fostu....ma rog ..s-a linistit dar a dormit ca naiba toata noaptea de gelozie si mandrie ranita

dimineata vine fostul sa ma ia, al meu era treaz dar nici n-a iesit din dormitor sa zica 'hello' desi el e baiat sociabil in mod normal...
ma rog...ajungem la aeroport...eu , am custodie totala asa ca nu imi tre permisiunea tatalui sa trimit copilul
ne ducem la check in, si ma intreaba doamna de acolo daca am declaratie notariala ca sunt deacord sa imi calatoreasca copilul insotit de un angajat al companiei....ma uit la ea ca chioara..habar n-am de astfel de procura...ii zic 'pai sunt aici si zic ca sunt deacord!!!" ahh, pai nu merge asa,,, tre sa ma duc repede la notariat si sa fac declaratie...ma uit la ceas...era 7:30 dimineata, notariatele deschid la 9 , zborul lui fi-miu era la 8:55
le explic ca n-am cum, chemam politia de frontiera, le explic ca nu am cum sa schimb biletul ca e ne-schimbabil...la care dl de la frontiera imi zice...pai ce sa va fac daca ati luat bilet ieftin
la faza asta incepe al meu fost sot sa se enerveze ( ca el a platit biletul si nu i s-a parut ieftin :)))) incepe sa se certe cu ala....el NIMIC, NIMIC. 'COPILUL NU ZBOARA FARA DECLARATIE ca aia tre arhivata, nu au cum sa il lase sa zboare....
in final..ii zic omului sa lase copilul sa zboare si la 9 fix ma duc in OTOPENI in oras si fac procura....si auzi ce zice..pai si de unde stiu eu ca va intoarceti???? 'pai domne va lasam telefoane, bani, acte..orice...daca zic ca ma intorc , ma intorc...
in final..ma vede ca tineam de burta ( faceam pe mine de juma de ora), ma vede cu burtica mare.....ii se face mila si zice..ok....
stam in cafenea acolo la aeroport asteptand sa plece avionu, sa nu se trezeasca aia ca nu il imbarca pana la urma...la 9 ne ducem la notariat...eram si eu si fostul cheauni de somn...
la notariat, alta problema : NU FACEM FARA CERTIFICAT DE NASTERE CA NU STIU CINE II SUNT PARINITI
pai stai femeie ca scrie in hotararea de divort....sta aia. se uita, vine notarita...si pana la urma e deacord dar..ne trebuia cnp-ul copilului....alta porcarie pana la urma intra fostu pe mailu lui de pe telefon...cauta acolo si gaseste o copie de pasaport scanata si am rezolvat problema
pana am ajuns iar la aeroport se facuse 12, fostul trebuia sa se duca la niste filmari....nu a mai avut cum sa ma duca acasa..m-a lasat la mama naibi de am inghetat pana am gasit un taxi....offf....
am ajuns acasa..am luat masina...am plecat sa caut cadou lui al meu de craciun....am cautat o nenorocita de borseta maron pana mi-a venit rau, mai exact pana la ora 7 seara....cand tot n-am gasit asa ca am cumparat alte chestii.....deh..tot cadouri sunt....
acum sunt moarta, casa e jaf, vreau o baie fierbinte si naniiiiii dar bineinteles ca nu pot...tre sa fac curat mai intai si la 9 vine al meu acasa si ma ia de proaspata ca el nu stie ca am umblat ore intregi sa ii iau lui cadou..el credea cA M-AM CULCAT....daca pic lata, nu o sa priceapa ce se intampla cu mine....
lol
hai ca m-am descarcat:)))

o seara buna fetelor

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput