Am primit colindatorii !!!

Am primit colindatorii !!! | Autor: papanash

Link direct la acest mesaj

Seara buna,
Va mai amintiti de copiii de la Spitalul Hociota ? Mos Craciun a fost bun si harnic cu ei, asa cum este cu toti copiii care-l asteapta.
Cu toate ingredientele unei retete de succes compusa ad-hoc aici, pe DC (donatii in bani si jucarii-Lyada,ralcat, Carminabulina , Anina_n , Cl , Alex@sara ,Alex_andra, Slippers, Tzitziri ,Gabidaniela ,Giulia71 ,Luminita2008 ,Alinamoro ,Karliguld , Ina32, Kokiy ) si cu sprijinul moral al tuturor celorlate purtatoare de capsunica sub nick-name, am reusit sa facem din serbarea de Craciun a copiilor un eveniment cald, memorabil, plin de bunatati !
Si celor care se gandesc ca n-au bani pentru destule cadouri de Sarbatori , vin si le spun ca din 400 lei am cumparat fructe si cadouri dulci consistente pentru 65 copii) , si inca 300 au fost suficienti pentru a le cumpara tuturor manusi si carti de colorat.

Nu va puteti imagina cat de mult s-au bucurat copiii cand m-au vazut, mi-au sarit in brate sa ma pupe, fericiti . Am recunoscut la cativa hainutele pe care le dusesem la o actiune anterioara, parca de 1 iunie.

Ma scuzati ca nu-s omul cuvintelor, si nu va povestesc mai multe, dar imaginile pe care le-am surprins fac cat 1000 de cuvinte !

Sunt iubiti si ingrijiti copiii la Spital. Doamnele le-au facut costume de serbare, i-au invatat dansuri si poezii. Programul lor a fost minunat, va las sa-i admirati si sa le ascultati colinda
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=cf00b83fc5e378aadb5fc7&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> aici



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Felicitari Papanash si fetelor care s-au implicat in aceasta actiune!
Am vazut copiii dragalasi, foarte frumos imbracati si cu zambetul pe buze.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Felicitari!
Ce copii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Felicitari celor care au avut initiativa in primul rand si felicitari tuturor care s au implicat ! Ati facut un gest mare pentru copilasii aia frumosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Papanash si daca as avea emoticonu, ar fi bun si ala cu "jos palaria". Pentru cum te implici, pentru cum faci si pentru ce faci.
Multumesc

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> In sufletul meu

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Am reusit sa vad si eu filmuletul....
ce frumosi sunt copii si ce bine ingrijiti...doamnele acele sunt adevarate suflete...

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

felicitari!! Copii sunt absolut adorabili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Papanash, ce copii frumosi!

esti fantastica cum reusesti sa duci la bun sfarsit un proiect de amploarea asta! cu mare placere voi contribui la orice actiune pe care o coordonezi, faci mult bine, cu foarte mult suflet si cu bani destul de putini, dupa cum spui si tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Multumesc mult, dar meritul meu este infim pe langa sufletul mare al tuturor celor care au dat un banut pentru copii.
Cea mai haioasa faza a fost cand am plecat de la carre4 cu un carucior supraincarcat, la 3 strazi distanta, si toata lumea se uita contrariata dupa mine
in timpul serbarii ma gandeam cu regret ca nu mai am timp ca acum 2 ani cand stateam acasa cu baiatul si puteam sa fac mult mai multe... si ce mare importanta are timpul petrecut alaturi de copii, care, din pacate, e din ce in ce mai scurt. Muncim zi lumina, ne vedem doar 2-3 ore seara si copiii nostri stau la gradi/scoala cu oameni straini, care vrem/nu vrem au o influenta mare asupra lor.
din fericire penru copiii de la spital, doamnele de acolo sunt fantastice, in frunte cu dna director si dna asistenta. Au mare grija de ei sa aiba strictul necesar si chiar mai mult. Cand merg acolo sunt intre prieteni, ne pupam la venire si plecare, toata lumea, incepand cu portarul si terminand cu dnele bucatarese, ne cunosc si vorbesc cu noi. E fantastic sentimentul asta, ca sa nu mai spun despre copii, carora le rad ochisorii cand ne vad pe-acolo, chiuie de bucurie si se intrec care-i primul care e luat in brate si pupat
Puteam eu sa ma dau peste cap de 3 ori ca in poveste, ca degeaba, fara voi nimic nu faceam. Asa ca, toate din lume pentru fetele care au donat, incurajat si ajutat la actiunile umanitare !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput