Biserici si criza...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

s-a epuizat subiectul cu indemmizatiile (cu discriminarea memelor,cu scrisoarea FMI, s.a), s-au epuizat (iar) subiectele cu/despre politicieni, s-au epuziat nu mai stiu ce subiecte, acum hai sa mai vorbim ...despre ce oare?... aaaa,da, da, da,da !!!!...despre Biserica. (preoti si biserici).

Si acum o sa vina iar gramada sa spuna ca popa face, ca popa drege;ca la el/ea in oras sunt n'spe mii de biserici (cu toate ca aproape pot sa fac pariu ca intra intr-una o data la 100 de ani sau constrans(a) de imprejurari:cununii,botezuri sau Doamne fereste:inmormantari)....a si sa nu uitam bineinteles vestita Catredala a Neamului

era doar o constatare...si tot ca o constatare: se pare ca este o ciclicitate in ceea ce se discuta pe DC; chiar ma miram ca a trecut ceva timp de cand nu s-a mai discutat despre Biserica si "bubele" ei...se apropia Craciunul si...nimic


gata...eu am terminat

Nu pot decat sa va urez un Craciun fericit si un an plin de bucurii si impliniri ! ... si daca vreti stresati-va in continuare cu bis... cu ce vreti voi

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katya

Draga Lady0091,a mai fost un subiect asemanator acum vreo luna jumate,poate-l gasesti.Cum nimic nu se face fara ingaduinta Domnului,probabil ca e un temei pt care acea biserica a trebuit sa se construiasca.Uite noi aseara n-am avut unde ne spovedi:biserica noastra era inchisa,am fost la alta si acolo era un concert de colinde.Ei,daca eram la Bacau...

Oricum,macar acuma in prag de nasterea Mintuitorului nostru,hai sa nu ne mai luam de biserici si sa ne bucuram!Craciun fericit!

Cred ca Domnul isi smulge parul din cap vazand cum unii smecheri isi bat joc de bugetul alimentat cu taxe platite de fraieri. Isus nu avea straie impopotonate ca popii de azi. Sa te rogi si sa te spovedesti nu ai nevoie de 1000 de biserici intr-un oras. Aseara era inchisa biserica la tine in oras - ca doar nu e un chiosc cu program non stop. Si nu s-a putut amana spovedania pana azi? ori daca era asa de urgent, nu puteai sa astepti sa se termine colindele?

Uite, mesaje ca ale tale sustin construirea de nshpe mii de biserici in tara, unde scolile si spitalele sunt cu aparatura de acum 20 de ani!

la mine in oras, 9000 de suflete, avem o singura biserica! Dar stii ce spital mare si modern avem? Ah, si mai avem cateva gradinite, vreo 3 scoli moderne cu piscina si cu teren de tenis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi
daca vreti stresati-va in continuare cu bis... cu ce vreti voi

Daca nu ne si afurisesti, n-are farmec.

Subiectul este despre biserica, nu despre stres.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

capcaunule tocmai asta era ideea...ca nu mai avem cu ce ne stresa, in afara de biserica

vorba lui Rufus minunile sunt posibile...de fapt ele chiar exista; dar fiecare este liber sa creada si sa faca ce vrea, nu?

si de unde ma rog ai tras concluzia ca as vrea sa "te/va afurisesc"... ...daca vrei sa te umpli de "farmec" n-ai decat sa o faci singur....


acum chiar ca am terminat cu subiectul asta...si i-am dat si 5 stele...din greseala (asa ca sa nu va amagiti degeaba)

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi
acum chiar ca am terminat cu subiectul asta...si i-am dat si 5 stele...din greseala (asa ca sa nu va amagiti degeaba)

Greselile au doua cauze majore. Una din ele este stresul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Draga Blue eyes,n-ai tu a-mi cere socoteala mie de ce n-am stat dupa spectacol sau de ce nu m-am spovedit azi,luni,de acord?

Craciun fericit!

Mergi la inceput