Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 113

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Buna Rocsy,
Eu nu te-am uitat, si cred ca nici multe alte fete. Ce sa zic..
imi pare rau sa aud ca ai trecut prin momente grele si ca nu poti sa ne dai vestea cea mare inca.
De tine si de alte fete dragi mie, care m-au sustinut la randu-mi, tare imi doresc sa aud ca li s-a intamplat marea minune.
In acelasi timp, daca o ultima solutie este adoptia, eu cred ca este o decizie buna - apropo, Bella te salut cu drag, ce-ti face printesa?-. Am spus-o si eu la un moment dat: ca nu as fi lasat sa ma apuce 40 de ani cu casa goala.
Va imbratisez cu drag pe toate aspirantele, si ca un sfat banal, dar cu succes de multe ori: incercati sa va detasati un pic!

Un weekend excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellla77 spune:

Buna ziua dragi tutunarese cele care ati mai ramas sau cel putin cele care mai screti.
Machus ce a trecut vremea.Mi-am adus aminte de intilnirea noastra si am dat clic pe poze si am vazut ca ierea iunie 2009.Sunt convinsa ca minunea ta de baiat este tare gingas.Tare mi-ar place sa mai organizam o intilnire dar nu prea mai vad multe fete pe forum din vechea garda cind se cria intr-un ritm alert.
Asta este viata nu toate ne ies asa cum vrem.Unele din noi au reusit cu Tutu altele prin tari straine, altele inca mai spera la Tutu,altele cum sunt eu aleg si calea adoptiei (asa cum am facut eu).
Eu sunt convinsa pina in pinzele albe ca asa mi-a fost mie scris in cartea vietii.
Dati-mi voie sa repet poveste mea de viata pentru Roxy si pentru cele care nu mai au 20 de ani.Si eu spuneam tot timpul ca la 35 de ani nu ma vaz fara copil.Timp de 7 ani am facut toate investigatiile posibile si imposibile.Rezultatul 3 sarcini pierdute ultima dupa inseminare cu Tutu.
Ajunsa la capatul puterilor am spus stop poate ca nu imi este mie dat sa nasc un copil,poate ca am alt copil necajit pregatit.Cita dreptate avem sa am acum cind stau ma gindesc.
Pe 1 martie 2010 impreuna cu sotul meu de mina si actele necesare adoptiei ma prezentam la D.A.G.P.S. SECT 4.Ingerul nostru pazitor avea sa se numeasca DOAMNA BANU C.O doamna foarte draguta caruia ii sunt profund indatorata.Pe 4 mai ne a iesit atestatul de parinti apti pentru adoptie.Ne gindeam sa vina concediu sa incepem salomul prin camine de copii.La numai 2 sapt.pe 21 mai de Const.si Elena ma suna doamna Banu daca vreau sa vaz o fetita de 3 ani si jumate ,din Bacau la numai 320 km de Bucuresti.La 2 zile numai am fost sa o vedem.Ierea o mogildeata de copil care nu prea intelegeam ce spune stilcea cuvintele avea accent.Ierea tare scupa Ne am indragostit pe loc de ea.
Timp de 3 luni saptaminal facea traseul Bucuresti-Bacau.Pe 19 iule de sf. Ilie am avut prima infatisare si la 3 zile imi luam copilul acasa.Pe 23 martie i-am facut certificatul pe numele nostru deci de 10 zile e copilul nostru in totalitate Faza cea mai tare este ca fata seamana cu mine ca 2 picaturi.Toti cei care o vad ramin tablou. I-mi pun negresit aceiasi intrebare ''pe unde am umblat acum 4 ani".Daca ieream barbat ierea usor .O alta faza care m-a socat a fost ca fata e adoptabila de la virsta de 2 ani. Va dati seama cite familii au vazut-o.Ne-a spus din prima mama si tati.
Noi nu ne concepem viata fara ea.S-a adaptat foarte bine,ne facem sa ridem inca de la primele ore ale dimineti.Toata ziuz are zimbetul pe buze.Este o minune de copil.Ne iubeste tare mult pe amindoi dar fara tasu nu poate sa respire.Nu-l scapa din ochi o secunda. Intradevar faptu ca nu am sarit citeva etape frumoase din viata ei imi lasa asa un regret dar asta ne-a fost soarta atit mie cit si ei.
Concluzie in doar trei luni de la depunerrea dosarului la mine in casa a intrat un suflet de copil necajit,care acum radiaza si e plina de viata.Asta cred eu ca este cea mai buna solutie a noastra celor care ne-a cam sunat ciasul biologic.Cele mai tinere nu va dati batute ,puneti puct si luati-o de la cap si cel mai important sa va mai duceti si la biserica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

bellla77, felicitari pentru reusita!
sa fiti sanatosi, sa va bucurati de micutza, sa va aduca numai bucurii, sa creasca mare alaturi de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Ce sa mai zic draga Bella
Ma furnica pielea si imi tremura inima cand citesc.
ma bucur mult pentru voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencar spune:

Fetelor am i eu o intrebare la voi vreau a tiu daca Tutu mai are acel cabinet din Sandu Aldea i daca aptamana care vine luni au marti ete la cabinet poate merge cineva dintre voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

in principiu il gasesti, intre 1:30 si 6:00, cabinetul tot acolo este

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 9+ cu o margica mititica
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencar spune:

Multumec frumo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna dragele mele si draga Tanoo,

Ralu_t, esti gravi din nou????? Nu-mi vine sa cred! Felicitari iubita mea, sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina fara emotii ! Pup Tudorelul baiat mare de-acum.
Bella, tare mult ma bucur pentru voi, m-a emotionat povestea ta. Sa va traiasca printesa si sa va umple viata de bucurii.
Rocsy, imi pare rau pentru pierderea suferita, aveti grija de voi si sa va ajute Dumnezeu in tot ce va propuneti.
Tanoo, am citit ca sotia ta e insarcinata, sa va ajute Dumnezeu sa va tineti copilul sanatos in brate. Felicitari din suflet.
Machusic drag, te pup dulce, daca mai ai numarul meu de telefon, trimite-mi mesaj cu numarul tau, pentru ca mi s-a furat telefonul si am ramas fara agenda.
Felicitari fetelor care au reusit, sarcini usoare si la termen si copii sanatosi!
Despre mine, tot aspiranta, incerc sa ma detasez cat pot de mult de subiectul bebe, pentru ca m-a sleit psihic. De 7 ani imi traiesc viata in asteptarea lui si cu sperante naruite luna de luna. Nu am curaj sa fac FIV deocamdata, am sentimentul ca in cazul unei nereusite o sa intru intr-o depresie din care mi-e teama ca n-o sa mai ies.
Vreau sa ma detasez, imi impun sa fac asta, sper sa reusesc.
Paste Fericit tuturor si sa ne dea Dumnezeu ce e mai bine pentru fiecare!

Doamne ajuta .

The best is yet to come !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Salutari tuturor,
Bella felicitari inca o data pentru decizia luata si pentru reusita.

Machus, Magdita, Rocsy, RaluT calde salutari.

Eu (si Maia) suntem pentru o intalnire oricand se propune.

Pentru Rocsy in special: te imbratisez cu drag pentru pierderea suferita. Stiu cum este, banuiesc ce simti. Am trecut de curand prin asta. Toate incercarile ne vin ca sa ne intareasca si pregateasca. Copilul tau va avea o mama puternica si luptatoare care va avea ce sa il invete despre viata. Indiferent ce varianta vei alege, copilul va fi al tau, iar lucrul asta ti-l va spune sufletul, nu o hartie si nici vreo analiza de sange.

PS: Magdule, inteleg ca nici telefonul meu nu-l mai ai? Eu credeam ca esti tacuta ca sa te poti distanta. Pai atunci o sa-ti dau eu un tzar fata draga.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi, nici eu nu v-am uitat si am trecut sa va salut...Citesc si topai de bucurie...
Ralu, o noua sarcina???Felicitari din tot sufletul!Nu l-am uitat pe frumosul Tudor, mi-ar placea sa-mi povestesti despre el...N-am renuntat la gandul ca voi avea si eu tot un Tudor, desi, cu tot dragul pentru frumosul nume, parca tot o micuta Daria mi-ar conveni...
Rala, sper ca sunteti bine, si mie mi-ar placea o intalnire...
Magdita, ti-am promis ca te sun si sigur o voi face saptamana viitoare!
Bella, felicitari din tot sufletul!Toata admiratia mea!
Eu...am intrat in cursa pt FIV...Sunt in plin tratament, se pare ca lucrurile merg bine.In perioada 12-14.05 voi face punctia.Din respect pt subiect nu voi spune unde, dar am activat pm
Sunt aici, va citesc, va imbratisez cu drag!!!

Mergi la inceput