Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (469)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Nico, am visat ca te cunosteam personal Acum, nu stiu daca eram eu la Viena sau tu la Bucuresti Ce face Matei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Am revenit.

La multi ani Cleme!

Fetelor, legat de brad, ca s-a tot discutat.
Eu de ani de zile am brad artificial si sunt super-incantata de varianta. Nu-i mare, de obicei il punem pe un scaunel sau pe o masuta si arata f bine. Ieri insa, cum intru in supermarket dau cu ochii de un bradut micut (are 55 de cm inaltime) pus in ghiveci. L-am luat si acum avem un mini-bradut natural. E haios foc. I-am cumparat si niste globulete mici, caci cele de marime normala sunt prea mari pt el.

Naty am vazut si globuri mov si mov cu auriu si beteala mov.

Tuchi frumosi foc puii tai la serbare.
Sa sti ca si la noi, desi a durat doar o ora serbarea, au fost copii care au obosit. Toata ziua au fost emotionati, s-au imbracat in costume, a venit o domnisoara si i-a pictat pe fata, apoi serbarea ... deh a fost un pic obositor insa s-au simtit foarte bine si asta cred ca-i cel mai important.
A propos de asta, ce m-a socat la o mamica la ora deschisa de balet. Evident ca pui asa de mici nu fac exercitiile perfect. Nici nu au cum sa se concentreze sa aiba si spatele drept si varful fintins si calcaiul nu stiu cum si degetele 1 si 3 in nu stiu ce pozitie etc. Dar nu conteaza. DIn punctul meu de vedere important e sa se simta bine, sa faca o activitate care-i face placere etc. Ei, la sfarsitul lectiei o amica isi ia fetita (care a evoluat chiar foarte frumos) si incepe sa-i zica: sa vezi ce-ti fac eu acasa! Ce te uitai tot timpul la mine? Tu trebuia sa faci ce zice profesoara! Ai stat tot timpul cocosata!Tu nu realizezi in ce hal ai lucrat?
Mai, ma uitam si nu-mi venea sa cred ca o mama poate zice asa ceva. Probabi ca va fi genul de mama vesnic nemultumita, care vrea numai 10 pe linie, olimpic etc. Vai de viata puiului ala! Pe mine una m-a socat.

Cami, Nico, Bubu felicitari pt examenele de karate. Bubule sper ca nu m-am sclerozat. Si tie felicitari? Parca si voi aveati un mic karatist.

Mimo daca nu i s-au miscat toate corzile Mimului, merita una dupa ceafa. Pai eu as fi miscata toata sa-mi faca familia asa o surpriza.

Vali ce frumos arata gradinita voastra!

Olga distractie maxima la munte!

Mihatp nu stiu de unde mai ai atata energie sa faci fata la atatea proiecte! Ma complexezi rau.

Zozelici ce mult ma bucur ca dupa o toamna plina de griji si ganduri negre au venit asa niste sarbatori frumoase!

Luny si eu lucrez pe 24.

Remaliss sa-ti traiasca minunile! Sunteti o familie foarte frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Frig mare! -3, dar parca-s -20, sau sunt eu batrana...

Am vazut si eu poze, care mai de care mai frumos!!

Pe Zoze nu o cred ca-s frumosi, imi trebuie poze !

Vali, pai nu ne cunoastem personal? :)) Daca vrei sa ne si vedem live haideti voi la Viena intr-o zi ;)!

Cam atat am de zis, altceva nu-mi vine in minte, ma cam doare capul iarasi... sensibila mai sunt...

Revin dupa ce mancam, asteptam sa se faca mamaligutza :).

---------------------
Vine Craciunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

LA MULTI ANI CLEME!

Remaliss, ce poze superbe, sunteti o familie tare frumoasa!

Tuchi, am vazut copiii si la serbare si la treaba in curte!

Valen, ce dragut a fost Matei la serbare, un ingeras mic de baietel!

Mimo, nimenialta, foarte frumos la voi , la multi ani Mimului , sunt sigura ca a fost impresionat, nu se poate altfel. M-am emotionat si eu citind de chitara ....mamaaa si Teo indragostita , ce-i pe tine!

Si Zozelici, ce frumos a povestit de cafenie si ingerasul cu plete blonde.

Cami, Nico, Bubulina, super, felicitari! Cred ca sunteti tare mandre de asa minuni de copii!

Olgutz, relaxare si distractie maxima la Bran.

Luny, ce distractie pe Muffilici la zapada!

Avem si noi bradut proaspat , il impodobim diseara. Brunetica mea doarme, iar eu lucrez cu Razvanici la un puzzle cu corpul uman.

Va pup apasat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Niste pumni stransi se poate? Iulia are febra mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Va pupe pe toti/toate.
Zic LA MULTI ANI CU SANATATE CLEME!SA-TI DEA DOMNUL UN INCEPUT DE AN CARE VINE CU IMPLINIRI,MAI ALES PROFE!
LA MULTI ANI MIMULUI!F tare surpriza!Nu ar avea cum sa nu-l fi miscat!
Vazut poze delicioase..emotionante...
Numai pupici de la noi.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Naty, pumnii stransi si sanatate multa!!!

---------------------
Vine Craciunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Naty, ce-ati patit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare!!

La muulti ani,Cleme!!

Si cu intarziere,

Claudia, Nicholas, don'Tanase!!

Am reusit sa citesc astea 5-6 pagini,scrise de aseara pana azi
Am vazut pozele de la intalnire,serbari,pe cele ale Alinei-frumosi tare,puii nostri,si cei mici si cei mai mari

Mimo,m-ai terminat cu povestea chitarei Fa-i o poza,pls! Sigur a fost impresionat si omul!

Si incerc sa o iau putin si din urma..

Nico,multumesc mult! Daca imi trebuie ceva si ma vei putea ajuta..

Olga,da,e posibil sa fie si asta,combinat cu lactose overload..sau toate la un loc Nu stiu.Oricum,e clar ca e de la lactate.Incerc sa le scot de tot,pt cateva saptamani si vedem apoi.Naspa,naspa..
pt link!
Oh,Doamne,ce frumoasa e freza SophieiCe fain ii sade!!
Iar cu grasu' contrabasu',eu o tin pe-a mea-asta seamana cu tine

Valentina,ai aruncat un ochi pe articolul postat de catre Olga? E interesant!
Cum mi-am dat seama ca e ceva legat de lapte?! Pai cum beam lapte,ca pe-asta il consumam in cantitati mari,cum o apucau crizele-flatulatii,scaune explozive,cu mucus,apoase,verzui,maraita toata,saraca.Daca mananc putina branza sau un iaurt,e bine..sau nu face asa de urat..Aceeasi reactie a avut-o si dupa ce am mancat mozarella(si dintr-asta mancam multa)

Nati,de ce s-ar mari ventriculul stang? Cum stiu daca expunerea a fost corecta? Cui ma pot adresa ca sa stiu o treaba?
Despre Singulair,dr imi zicea ca-i cel mai soft..Naiba mai intelege..Acum,dupa ce am rascolit si site-ul pus de Olga,stau si ma intreb daca nu cumva tot o alergie alimentara i-a "produs" si wheezing-ul si posibilul astm..Of!!
Tu cum esti? Vad ca te bantuie tot felul de ganduri de evadare din sistemul asta de kkt.De ce nu le pui in aplicare? Si tu si Catalina,aveti specializari "la moda".Cred ca ati avea succes oriunde!
Eu ma gandesc serios sa-mi depun niste cv-uri dupa sarbatori,la cateva spitale din Franta,ca tot incepe sezonul angajarilor pe la ei..

Sovi,ce frumosi sunt puii tai!!Are Ana un "ceva"..E belea!!
Ce BB3?Unde?Cand?

gecko,vad ca supravietuiti soacrei,dar m-ai facut megacurioasa cu ultima parte a mesajului-deci??! Te intorci pe baricade? Varsa tot! Iti tin pumnii stransi!

Stela,sanatate multa!

Wow,tonic,ce demolare!!

Ioana,Oana,multa sanatate!

Si gata,ma opresc la pag.6,cap.precedent-sunt strigata

Incerc sa descarc si 2-3-4 poze azi.

mii!!

Edit,ca acum am vazut Nati-sanatate multa Iuliei!Of Doamne!

Andreea,e asa de liniste,ca mi-e si frica

Nico,incerc,incerc




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Zoze, noroc ca ai scris din nou ca am uitat sa-ti raspund cand am citit prima data.
Exact asa am patit eu cand o alaptam pe Ilinca....a fost groaznic!
singurul lactat pe care il puteam manca era cascavalul.
O data, dupa 2 luni de pauza, am baut o cana de lapte.....dupa 12 ore urla mandra de colici si facea niste kk...
asta e, e foarte nasol pentru tine. E vorba de intoleranta copilului la o betaglobulina din laptele de vaca. nu cred ca are nici o legatura cu o eventuala intoleranta la lactoza. Ilinca si acum bea peste juma de litru de lapte zilnic si n-are nici o problema.


Mergi la inceput