Albinutze de Mai-Iunie 2009(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pup fetele, am intrat sa va spun noapte buna!

CARLA, nu ar fi mai bine, totusi, sa nu o duci la serbare? Are toate sansele sa culeaga iar ceva, mai ales ca este in convalescenta... Larisei i-i facut exudat pt a afla daca are sau nu streptococ?
Scumpa tare mititica, se dovedeste a fi la fel de vorbareata ca si sora-sa.

ALINA, dar cum faceti voi? Vine mosul si la gradi si la serviciu si de Craciun? Faine pozele si tu imi pare ca ai slabit mult.

La noi Rebeca stie ca mosul este unul singur si vine numai de Craciun. Au primit si ei cadouri la gradi, insa stia ca este ceva cumparat de noi si pus in punga. La fel, daca primeste cadouri de pe la prieteni de-ai nostri, stie ca sunt cadouri din partea lor, cadourile de la Mosu' sunt cele pe care le gaseste sub bradul nostru, atat.

CRIS, muuulta zapada!!!!!!!!!!!

Volvo al nostru se comporta minunat pe zapada, cel putin deocamdata. Vom vedea cum va fi pe nameti

Sara devien din ce in ce mai cooperanta cand mergem prin magazine. Nu mai pleaca de nebuna sau, daca pleaca, la un moment dat se si intoarce si ne cauta. Acum cateva luni nu avea nicio treaba, o lua la picior si nici gand sa se sperie daca vedea ca noi nu mai suntem langa ea. Reactiona atunci cand incerca vreun strain sa o abordeze, insa nici atunci nu dadea sa ne caute

La capitolul vorbaraie, stam destul de slab, nu prea are chef sa repete cuvinte, spune cateva si face primele scheme de propozitie, de gen "pipa nani" (rebeca doarme). sau bebe caca, etc.
Nu vrea sa spun cum o cheama si cati ani are, la intrebarile astea raspunsul vine prompt "DA". Insa isi spune "IAIA" sau "Ana", nu am inteles exact care este Sara de fapt. Este total diferita de Rebeca la varsta ei, are tot felul de scheme simpatice si ne topim efectiv cand o vedem cum se schimonoseste in toate felurile.
Imi pare rau ca i se inchid ochii la culoare, nici macar verzi nu ii mai are, imi erau tare dragi asa albastrei verzui.

Are 86 cm si tot 10,6 kg, creste in inaltime, ca la greutate stagneaza. Si a inceput iar cu mancatul prost. Insa m-am imunizat.

ALIC, ANA MICU, OANA ALEX, OANA MVT, LUCKY, SARMISA, BABY FIRST, ANDA, ELY, ANCY, MH, NEMORA, MARCELA, ROXY SI RESTUL FETELOR CARE NU AU MAI INTRAT DE O VESNICIE, unde sunteti? Dati un semn...

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 28+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, ma bucur ca sunteti mai bine! Cum i-ai depistat streptococul? E bine sa fii ajutat macar un pic, nici eu nu am in general ajutor, totusi vine mama cate o saptamana si sta la noi, asa bine e ...

Si eu am dus-o pe alexandra cu muci la serbarea andreei si acum ma stresez sa fie bine ca tuseste exagerat de tare si suna rau, e plina de muci peste tot, o aspir dar degeaba ca iese ceva dar are exagerat de multi...andreea e si ea infundata la loc, a fost frumos, dar intr-un ceas cat a durat le=am aranjat, iar nu mai dorm o saptamana ...

Si Alexandra mea vorbeste, face propozitii de 2, 3 cuvinte, spune ca o cheama 'Alelala' si are un an, ma inteleg cu ea binisor si imi vne sa o mananc cand o vad asa mica si vorbitoare. Canta frumos si gesticuleaza, e mortala. Nu stiu cat de inalta e si cate kg are, dar e marisoara.

Alynta, ti-am admirat pozele! Ce mare e fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaa,ia bagati tare si treceti la calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce si vougue

offf,am o tastatura sa-mi bag picioarele in eaca la cealalta nu stiu ce i-a facut copila mea dar nu mai merge deloc

laurraa maya are toti dintisorii???si e o grasana
se vede clar ca a intrecut-o si pe fi-mea.Ce scumpa,uite ce repede cresc piticii nostrii..
carla important e ca nu pui la suflet acum,uite cate ai pe cap..si sunt sigura ca o sa scapati repede de probleme
alynta ce scump a fost david cu cadoulsuper pozica unde voi sunteti toti cu Mosul
ioana Super logica Rebecai cu Mosul,daca Sara e sanatoasa,nu ai de ce sa-ti faci probleme ca manaca mai prost..poate e vreun dintisor responsabil...stai asa?!lasa fata ca isi da e drumul la vorbit,si o sa iti faca capul patrat

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna dimi fetele!!

cris, saru-mana de cefeluta, tareee bunaaa
am vazut ca avenit iarna si pe la constanta. si aici avem zapada din belsug, vreo 35 - 40 cm, e super. iar matei ar sta toata ziua afara sa se joace si sa manance amada (adica zapada ) ieri a iesit cu taica-su sa dea zapada din curte, fiecare cu lopata lui.

laurraa, felicitari mayei pt da!! si noi tot centrala pe lemne avem si suntem fff multumiti.un vecin al meu, care are sobe, spunea ca lemnele pe care le foloseste el pt a incalzi o camera, noi le folosim pt a incalzi toata casa. pt vara, ca sa nu mai facem un foc mic pt a avea apa calda, vrem sa ne punem ceva panouri solare.
mobila din camera fetei ati cumparat-o sau e facuta la comanda?? ca tare-mi place...
ai terminat treaba cu carnea??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

carla, imi tare tare rau ca aveti atatea probleme dintr-o data, dar sa speram ca pana de craciun vor trece toate. bine ca fetele sunt mai bine, tu trebuie sa fii optimista si vei vedea ca se vor linisti apele.
cat despre mame, asa sunt ele. si la noi mai avem cate un episod de genul - dar nu ai terminat de calcat rufele?? si atunci cand te mai apuci de mancare??? si daca incerc sa=i spun ca nu am terminat pt ca matei era super agitat sau imi tragea rufele de pe masa, incepea cu placa ei veche - pai cand erati voi mici (eu si sora=mea) eu lucram in 2 schimburi, aveam dadaca la cea mica si trebuia sa fie gata totul pana plecam la servici, dar tu stai acasa 2 ani.... si tot asa. intr-o zi a trebuit sa-l las pe matei cu maica-mea de dimineata de la 7 pana pe la 15 dupa-amiaza. cand am venit era vraiste in bucatarie, sticlutele lui matei de la lapte nu erau fierte, vasele nespalate, iar maica=mea, ca o scuza, imi spune - stii, imi pare rau ca ai gasit asa ceva si ca nu am apucat sa spal vasele, dar nu am putut sa fac nimic cu matei, e asa de agitat si vrea numai atentie....asa e el in fiecare zi??? pai voi erati cuminti...stateati la voi in camera si va jucati singurele, dar el nu sta intr-un loc mai mult de 20 secunde...
si=a dat maica-mea seama ca e fff greu cu matei, dar oare pt cat timp???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

si apropo de culori. si matei le spune - aba (alba sau albastra), gaba (galbena).

alynta, am vazut pozele. maria creste pe zi ce trece, iar tu ai slabit mult. matei are o figura de poznas, iar david mi s-a parut emotionat, poate de asta a si plans.
felicitari pt curatenie!!
eu mai am baile si bucataria. sotul mai trebuie sa stearga pe dulapuri (ca eu nu ajung) si trebuie sa mature si sa spele balcoanele. arina s-a ocupat de ornarea casei, bradutul e facut de vreo 2 saptamani, ca nu a mai vaut arina rabdare, dar daca mai sta mult bradul va ramane fara globuri ca le aranjeaza matei. cum prinde usa deschisa la living, cum fuge, fura cate un glob si da cu piciorul in el strigand cat poate goooooollll din cauza asta tin usa incuiata.

laurraa, am vazut ca intrebai de cadouri. lui matei i-am luat o pijama, 2 carti, un robotel, un hanorac. nu cred ca-i mai iau altceva. el are 1 sac de jucarii la parter si inca unul la etaj, ca sa nu ma plimb cu jucariile dupa mine. ii mai luasem un fular si niste manusi, dar i le-am dat deja. arinei i-am luat un pantalon de trening cum vazuse ea si-si dorea, un lac de unghii si ma mai uit dupa un parfum, ca doar e domnisoara...

andata, tu ce-ai luat sandrei?? ca poate ma inspiri si pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buluna, si eu il mai musc incetisor pe matei si imediat imi spune - buba. cat despre wc - oricare dintre noi se duce la baie, incuie usa dupa el. altfel, matei in secunda urmatoare e langa noi si spune cucu??
mai nou, baiatul meu a vazut ca usa de la intrare mai transpira din cauza diferentei mari de temperatura, asa ca s-a hotarat sa profite din plin de aceasta apa si se spala pe fata, pe limba, mai ia o carpa cu care sterge usa si apoi sterge gresia...cu alte cuvinte, adio usa curata!!
te mai asteptam cu povestiri despre bondarel.

dici, s-a adaptat catelusul?? eu nu am vazut pozele cu livingul... nu stiu unde sa ma uit... ce fac baietii? a trecut muceala lui matei??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna dimi!

cris ce simpaticuta e Miruna!

alynta am admirat comorile. si eu zic ca ai slabit.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Am venit de la serbare si de la antibiotic, nu puteam sa nu o duc, se gandeste la ea de cand a auzit prima data.
Streptococul a iesit in exudatul nazal si in secretia auriculara, maine ii fac si Larisei.
Eu n-am mai cantarit fetele de mult timp, pe Sabina au cantarit-o la gradinita, Larisa avea cam 10kg ultima oara si nu cred ca a mai pus ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, stii oare daca Betabioptalul poate da reactii alergice cutanate? I-a iesit Alexandrei pe fata niste pete rosii un pic in relief si pe urechi, sunt ff rosii inchis. I-am dat Eurespal, aerosoli cu ACC si Betabioptal, care nu l-am folosit pana acum deloc, eurespal a mai luat, aerosoli cu ACC i-am mai facut miercuri si nu a avut nimic...

Asa sunt de satula de boli, oare toti patesc asa? Sincer nu mi se pare normal, ceva nu e bine...mie mi frica ca Alexandra iar are pneumonie la debut ca data trecuta...

Sanatate multa si sa va faceti bine pana la Craciun!

Mergi la inceput