Albinute & bondari mar-apr '07 (153)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....o calda???



Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Cafea calda, da, vreau, dar Giulia chiar atat de calda...nuuuuuuuuuu!!
Fara nici un alt simptom, mi-a facut - ieri si in dimineata asta - febra peste 39,5. Mda....aveam prea putine pe cap pana de sarbatori..

Va multumesc de urari, dar inca nu a fost ziua mea, doar m-au sarbatorit "preventiv"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

KITTY- cum adica mai febra 39,5 din senin? Si ce-i faci? Ati fost la medic , e mai bine? O singura data mi-a facut maria aproape 40 in Cipru , tot asa fara alte simptome, deja intrasem in panica dar pana a doua zi nu a mai avut nimic. Nici acum nu stim ce-a avut. Exclus sa fi facut insolatie caci statuse f putin la soare si atunci in orele permise cu palariuta etc. Sper sa fie bine Giulia mica.

Astazi am facut curatenie cu Maria. Ea si-a strans din jucarii iar eu am dat paturile de-oparte si am aspirat peste tot... gaza s-a plictisit la un moment dat, zicea ca vrea afara desi era abia 8.30 asa ca s-a imbracat, s-a incaltat si s-a asezat pe gresie si a cantat colinde timp de o ora asa ca a fost f placut sa o aud si sa fac treaba. Am iesit si afara , am fost la librarie si ne-am improspatat rezerva de lut alb, am mai modelat stelute, oameni de zapada, braduti si cand se usuca sa le picteze gaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

cum arata lutul ala alb? ca imi suna fain dar nu am vazut...ce-i drept nici nu stiu dupa ce sa ma uit


Horica e cu bronsiolita urata....ma tine in suspans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Kitty atentie maxima la Giulia. Din senin a fost si la Tudor si a trecut de 40 cu mult. Se pare ca este noul trend in viroze. Tudor a avut Azitromicina si antitermice. De evitat Nurofenul care se pare ca e foarte pacatos.
Referitor la poze .... esti superba! Giulia e o dulcica!

Roxi sanatate lui Horia!

M-am invrednicit si pun si eu poze din prima zi de gradinita si de la serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

baaaaai ce e cu patuturile alea la Tudor la gradi?????? ce m-am distraaat. ce idee...


de ce e pacatos nurofenul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Ploiesti in multe gradinite sunt asa paturile. Se pliaza. Ei dorm bine in ele.

Nurofenul ataca stomacul. Tudor acuza dureri de stomac de cate ori ii dau nurofen si din pacate lui nu ii scade mai repede febra cu altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Eu am auzit ca nurofenul i-ar scadea imunitatea. E adevarat sau nu nu stiu.... Dar pe ferba merge f repede la ea. In acelasi timp e singurul d ela carevomita uneori deci ceva rau la stomac tot face.

ROXANICI- lutul alb e in pachetele de 300-600 g la fel ca cel maro doar ca e mai bun pentru modelat si pictat dupa. Se usuca in circa 24 ore si poate fi pictat cu tempera. Noi am facut chestii f dragute din lut: melci, testoase iar acum de sezon: oameni de zapada, braduti decorati, ciubucuri de alea lungi si-n dungi, stelute. Maine avem ultimele figurine de pictat.

GABI- am vazut copilul la serbare... Sunt destul de putini in grupa, nu? Sau cel putin asa pare in poza. Putini in sensul c anu sunt 43 ca la mine in cartier (am vazut pozele cu copiii bonei- ce nebunie serbare cu 43 de copii). iar paturile chiar sunt haioase. Si la maria la gradi sunt paturi pliante care se trag din perete dar sunt mai solide si cu saltea . Acum dc cei mici dorm bine nu conteaza cum arata. Parca ar sta in hamac acolo. Cred ca e destul d eok pt ei acum cat sunt mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna seara!

A fost la noi pediatra si a consultat-o pe Giulia, care toata ziua a tot facut febra ...i-a crescut si scazut fara nici o noima. N-are ganglioni mariti, gatul e putin rosu - dar zice ca nu are cum sa fi facut febra asa mare dintr-atata. Concluzia - viroza ciudata, fara alte manifestari. Dam nurofen, ca asta mi s-a spus...si daca nu cedeaza febra si panadol. vitamina C

Gabi elegant Tudor si imi plac pozele in care sunteti impreuna...cred ca dupa serbare.
Asa sunt si la Giulia patuturi pliante, se bat copiii pe ele .

Multumesc de laude!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza...????

Eu sunt la munk si am impachetat cadourile pt razvi,sot si nepotii si sa il chem pe sot sa le ia caci maine vin cu razvi la munk si sa nu le vada....

gabi tare elegant si frumos tudor!

pup!o zi frumoasa!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput