Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Dark, Andreea multumim frumos!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Wow Ada, ce trio formidabil faceti voi fetele!Imi place cu cata dezinvoltura a mers Karina sa-si ia cadoulde la Mos Craciun!

Patricia, asa gravidutza mai rar, era si pacat sa nu faci poze la cat de bine arati! Iar Vladut e SUPERB, e nemaipomenita poza!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Lisa draga,nici nu-i rau daca abia acum a inceput Ana cu chestii de-alea de tocat nervii...pitica mea de vreo lunii mi-i franjureaza. Ieri am fost sa cumpar ornamente de Craciun, dezastru, n-am putut s-o pun in shopping cart, a inceput sa urle si sa-si tina picioarele intepenite sa n-o pot pune. Ce a urmat a fost fuga prin magazin dupa ea, ce sa pot alege globuri, am luat asa din zbor cateva.

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Iulia Sunt tare mandra de ele!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Iulia Sunt tare mandra de ele!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU


Ada, sigur nu esi mamica de doi ingerasi? Sunt tare frumoase printesele tale, arata ca ingerasii din picturi Ai de ce sa te mandresti!


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Carmen, felicitari! Ai o fetita tare lunga Refacere usoara si bebelina mancacioasa si cumintica

de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Cadia, cand am citit despre faptul ca printesa mica nu a luat in greutate decat 400 g, parca m-am vazut pe mine in urma cu aproape 2 ani. Si Ale tot la fel a fost, in prima luna a luat in jur de 400 g, cu tot cu pierderea fiziologica. Eram disperata, dar nu am renuntat la alaptat. Ia-o incet, da-i san cand vrea, daca nu vrea, nu o lasa mai mult de 3 ore fara papa. Mulgete-te si da-i lapticul cu biberoane Dr. Brown's pentru ca au supapa contra intrarii aerului si gaura fff mica si puiuta o sa creasca. Insa pune-o mai intai la san si apoi da-i completarea cu biberonul. Succes! Pupa fetele si sa dea Domnul sa fie sanatoase si sa creasca frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Cadia, cand am citit despre faptul ca printesa mica nu a luat in greutate decat 400 g, parca m-am vazut pe mine in urma cu aproape 2 ani. Si Ale tot la fel a fost, in prima luna a luat in jur de 400 g, cu tot cu pierderea fiziologica. Eram disperata, dar nu am renuntat la alaptat. Ia-o incet, da-i san cand vrea, daca nu vrea, nu o lasa mai mult de 3 ore fara papa. Mulgete-te si da-i lapticul cu biberoane Dr. Brown's pentru ca au supapa contra intrarii aerului si gaura fff mica si puiuta o sa creasca. Insa pune-o mai intai la san si apoi da-i completarea cu biberonul. Succes! Pupa fetele si sa dea Domnul sa fie sanatoase si sa creasca frumos!


I-am dat pana cum vreo 3 mese cu linguritza si cu Avent, dupa ce a supt la san.O sa caut si biberoane Dr. B.

Are colici rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Iulia Sunt tare mandra de ele!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU


Ada, sigur nu esi mamica de doi ingerasi? Sunt tare frumoase printesele tale, arata ca ingerasii din picturi Ai de ce sa te mandresti!


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR


Multumesc frumos Anna!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee
Cadia, cand am citit despre faptul ca printesa mica nu a luat in greutate decat 400 g, parca m-am vazut pe mine in urma cu aproape 2 ani. Si Ale tot la fel a fost, in prima luna a luat in jur de 400 g, cu tot cu pierderea fiziologica. Eram disperata, dar nu am renuntat la alaptat. Ia-o incet, da-i san cand vrea, daca nu vrea, nu o lasa mai mult de 3 ore fara papa. Mulgete-te si da-i lapticul cu biberoane Dr. Brown's pentru ca au supapa contra intrarii aerului si gaura fff mica si puiuta o sa creasca. Insa pune-o mai intai la san si apoi da-i completarea cu biberonul. Succes! Pupa fetele si sa dea Domnul sa fie sanatoase si sa creasca frumos!


I-am dat pana cum vreo 3 mese cu linguritza si cu Avent, dupa ce a supt la san.O sa caut si biberoane Dr. B.

Are colici rau de tot

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse (27.01.2009) si broscutza Eliza Violeta (16.11.2010).


Da-i picaturi pt colici, nu o lasa sa se chinuie. Asta mica a mea manca de rupea si avea colici la greu. Ii puneam sabsimplex la fiecare biberon (ca nu s-a saturat niciodata doar cu san), apoi i-am mai dat debridad, ColicBaby...Dar cred ca stii si tu. Hai multa bafta, trece ea si perioada asta.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput