Prietene la bine si la greu - 91

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

De abia acum am vazut filmuletul cu Renus olteanul.
Mie mi-e frica sa nu o usture stomacelul de la ceapa rosie. Singura extravaganta, a fost o jumatate de catel de usturoi crud in mancarica de pranz. Poate o sa extind spre un catel intreg. Bey, e greu rau sa gasestei usturoi romanesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Meniu azi:- 7 - 200 ml lapte- la trezire, teoretic 12 - fructe (borcane ca n-am proaspete azi)- 14 - cateva linguri de supa de leostean facuta pentru noi, apoi pure de hrisca, linte si cartofi dulci cu o ceapa si busuioc- 17, 18 - iaurt cu nu stiu ce, probabil cateva lingurite de paste sau orez- lapte Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
N-am mai apucat ieri sa intru sa multumesc pentru info despre laptele de soia. Am si o prima concluzie studiez bine bine eticheta, si dak imi inspira incredere si primim unda verde si de la medic o sa ii dau de 2-3 ori pe saptamana, tot la fel o sa fac si cu LV si in rest LP.
Licurici am citit mail-ul de la tine aseara dar n-am avut puterea sa scriu un mail. Mai am persoane dragi care s-au confruntat cu probleme asemanatoare, cred ca e criza de vina.Sper sa ma lase azi Andra sa scriu 2-3 vorbe. Pana atunci trimit mii de
Raluci imi pare rau a ati dormit prost... poate e doar exceptie.
Monis frumos mai scrii...
Lili ai incercat sa suni la magazinul de unde l-ai cumparat poate mai au prin magazie vre-un ursulet ratacit...
Va pe toate..

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

licurici din colt de tara
viata ta nu e usoara
da din aripi, lumineaza
negura indeparteaza

nu lasa gheara uscata
sa se miste ne-ntrebata
ci arata-i drumul scurt
de la cruce la pamant



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Padi e foarte bine ca papa masline. Totul e sa fie din alea dietetice, adica fara sare. Ii cumperi din alea fara sambure?
O sa incerc sa-i dau si eu. Parca i-as da si eu! MA gndesc sa-i cumpar din alea feliate, ca sa nu ma mai chinui eu sa tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Lyly mersi de confirmarea cu DM. Sigur trec de 50 de lei. LA ultimele reduceri am lasat 320lei. Dar, am luat o gramada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Broscuta cum adica "Pipotele si inimioarele i le mestec si i le dau eu, ca nu are decat 4 dintisori." Nu inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Padi e foarte bine ca papa masline. Totul e sa fie din alea dietetice, adica fara sare. Ii cumperi din alea fara sambure?
O sa incerc sa-i dau si eu. Parca i-as da si eu! MA gndesc sa-i cumpar din alea feliate, ca sa nu ma mai chinui eu sa tai.


Dankutza, dietetice nu am gasit decat cu samburi, daca afli pe udeva fara, as fi si eu recunoscatoare.
eu ii tai cu cutitul feliute de pe sambure, nu ii dau maslina intreaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Poate va intereseaza sa infrumusetati peretii din casa, ca deh, nu toate stiu sa picteze peretii ca tanti aia priceputa din Magalia. Eu mi-am comandat un voucher si urmeaza sa ma hotarasc ce imi iau.

http://www.goldendeals.ro/deals/8.9ron-lipicios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Laura neamurile tale ar trebui sa vorbeasca cu kinetici si sa le explice de ce nu trebuie sa ajuti copilul sa mearga. Rechinasa va merge in momentul in care va fi pregatita sa mearga. si nu cand vor neamurile. Pur si simplu musculatura ei nu este inca pregatita si nu este vina ta. Sper sa citeasca ingerul ala si sa le explice chestia asta.

Pfoai, ce m-am enervat.
Toti se pricep! Ce sa spun! Mie mi-au explicat de nu stiu cate ori kineticii chestile astea.

Mergi la inceput