Extremisti pe DC

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaby76 spune:

valentinag, din pacate cred ca e "reala"... a facut creerul ceva scantei si a iesit conexiunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mElaine

Poate nu ar fi fara sens sa verificati ce mamici au copilas cu nume Osame pe DC. Eu stiu una.
In plus, ca tema de gandire: ce femeie pune nume copilului: Osama?
Suna bine sau inseamna ceva?


Poate i-a placut "Osama de cuvinte"!?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Citat:
citat din mesajul lui raton

crezi ca nu mai cheama pe nimeni Adolf din cauza lui Hitler?



Apropo de Adolf...Am vazut o piesa foarte haioasa acum vreo 2 luni, se numeste "Le prénom" (Prenumele). Un viitor tatic, foarte mindru, face o farsa prietenilor si familiei, zicind ca pe copilul lui il va chema Adolphe. La care toti i-au sarit in cap, scandalizati ca i-a putut trece asa oroare prin minte. Degeaba bietul de el incerca s-o dreaga, ca e vorba de Adolphe al lui Benjamin Constant si nu de Adolf Hitler , nici dupa ce le-a spus ca e farsa nu voiau sa-l creada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA

Sau mergem pe ideea ca in spatele unui terorist sta o terorista?




Asta e de la sine inteles, ceea ce vrea autoarea subiectului sa intelegem este a sigur terorista din spatele teroristului (arab, bineinteles, ca doar n-o fi american sau alta natie) este romanca, si daca este romanca, are o bunica si daca are o bunica, sigur este si membrea DC.

Nici eu nu am inteles ce inseamna pro-araba... iar acuzatiile tale sint nefondate. Te pomenesti ca ai luat toate Monele la rind de pe forum ca sa vezi care dintre ele este terorista din spatele teroristului...

Depling soarta celor care isi pierd vietile in asemenea atentate, pentru ca toate sint victime, nu exista criminali... aia sint departe de locul in care s-a produs explozia. Ma indoiesc sincer ca un om cu mintea si sufletul libere si-ar pune bomba de briu si s-ar arunca in aer.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ia sa se ridice mamele de Nicolae....ca simt eu ca'st comuniste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

MElaine, titlul subiectului tau e OK - da aici avem extremiste: mamici extrem de frumoase, mamici extrem de atasate, mamici care alapteaza pana la 12 ani, femei extrem de inteligente, tatici extrem de implicati in cresterea copilului dar si extrem de virili, diasporezi extrem de atasati de Romania, parinti de copii extrem de frumosi, si asa mai departe.
Pe DC avem toate religiile, toate inclinatiile sexuale : metro, homo, hetero, toate pasapoartele din lume, tot spectrul politic, toate clasele sociale, etc.
In continuare, afirmatia ta e nefondata si cred ca nu ti-ai facut investigatia cu rigoare :))

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Mirela, mi-a placut extremismul tau!

mElaine, pai asa zi! Daca tu stii deja despre cine e vorba si ai asteptat momentul sa o dai in git, atunci fa-o direct. Uite, dom'le, asta este! Nu ne lua cu 'avem extremisti pe DC...'

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui mElaine

Poate nu ar fi fara sens sa verificati ce mamici au copilas cu nume Osame pe DC. Eu stiu una.
In plus, ca tema de gandire: ce femeie pune nume copilului: Osama?
Suna bine sau inseamna ceva?


Dar tu de ce ti-ai numit copilul cum ti l-ai numit? Pentru ca Osama este un nume bine cunoscut in acele tari, un numa comun asa cum e Gheorghe, Vasile si Ion in Romania.
Si de unde stii ca romanca respectiva este membru DC? Ai citit in cafeaua de dimineata? Sa vorbim despre extremism? Citeste-ti cuvintele!
Iar in ceea ce priveste bunicile din Ro, datorita educatiei, ignorantei in care au fost crescute e adevarat ca multe sunt rasiste si extremiste intr-o anumita privinta dar cand cresti cu convingerea ca homosexualismul e pacat, ca daca nu porti basma pe cap si nu-ti petreci zilele in bucatarie, gravida si cu 4 copii atarnati de poale nu esti femeie de casa, cand cresti cu convingerea ca o femeie care divorteaza ca o bate barbatul e curva (ca doar ce Dumnezeu ii face ala?O omoara?) atunci la ce te astepti?
Mama mea, o femeie autoeducata si sa zicem destul de orasenista, a avut mari probleme sa-mi accepte prietenii gay(frate si sora) pentru ca in Romania inca nu este considerat "normal". Am inteles dar asta o face extremista?
Sau fosta mea soacra care a devenit din ce in ce mai religioasa si mai sa zicem crestina si nu se putea abtine sa nu imi vorbeasca despre ce considera Dumnezeu ca e bine sau nu si pe care inca o iubesc foarte mult. S-o consider extremista?
Esti in centrul lor de prieteni sau ruda cu persoana in cauza ca s-o acuzi atat de vehement? Ziarele intotdeauna umfla adevarul. Si chiar daca este vorba de o femeie cu convingeri extremiste, sotul ei era un barbat matur, capabil sa ia singur decizii, nu un copil sau cineva cu dizabilitati mintale!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

ia sa se ridice mamele de Nicolae....ca simt eu ca'st comuniste.


Marina


Mey, copil cu numele Nicolae nu am dar eu sunt Nicole. Se pune?

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mElaine spune:

Citat:
citat din mesajul lui raton

mElaine, mi-ai marcat ziua.
Mi-am facut si tema de gandire, uite: o femeie care pune numele copilului Osama ori cinsteste numele cuiva care a purtat numele respectiv, ori ii place cum suna, ori orice alt motiv care nu-i treaba ta!!!!!!!!
crezi ca nu mai cheama pe nimeni Adolf din cauza lui Hitler?

si, a propos, eu vara port basma si maneci lungi. copilul meu n-are un nume uzual. stiu cine a fost Usama bin-Zayd. ma calific?


Raton hai sa nu fim asa de superficiali.
O fi si Adolf un nume frumos pentru ureche dar daca mamica sau taticul micului ADOLF, uraste evreii si nu crede ca holocaustul a fost mare lucru, e loc de concluzii...
Si o fi Osama un nume nevinovat in tarile arabe - la fel ca Gigel la noi - dar daca ta'su moare cu un rucsac de explozibil in spate ... e clar ca putem sa tragem niste concluzii. In rest, pacat ca raspunsurile la ceva serios sunt asa de usurele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

dar tu cum poti sa minti asa de usor cu ceva asa serios?

ca tot nu ne-ai zis cine e terorista de pe dc, si ce dovezi ai ca e fix aia din anglia care are copil osama si barbat auto-explodat?

mama de Carol (29.12.2008) si 9+

Mergi la inceput