Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

in seara asta am activitati comune cu sotul: curatam acvariul (care e necuratat de 3 luni)! Muncim deja de la 10 si inca mai avem, dar Rebe a inceput agitatia de noapte asa ca s-ar putea sa ramana la jumate.




Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Adriana sper sa va rezolvati probl,daca ai chef sa ne pov mai multe suntem aici,daca nu tine-le pt tine,noi te incurajam oricum si te sustinem in orice vrei sa intreprinzi pe mai departe.Totusi,chestia cu avocatul e deja o masura drastica....comunicati,comunicati......
......eu vorbesc de comunicare cu sotul....



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

eu as dormi dar acum citesc scheme de diversificare,imi e capul calendar deja
incepem sapt viit papica,gata m-am hotarat!o sa avem 5 luni juma' fix

stiti ce am facut azi?am luat un dovleac,un morcov,curatat,taiat bucatele,pus la "aburit" in noua oala si blenduit apoi;cronometrat fix 15 min.Apoi spala bucataria,ditamai oala in care nu am pus destula apa si a curs zeama de dovleac si s-a prins de mi-a innegrit-o toataei se mai intampla.Apoi maglavaisul l-am dat sa-l pape tati.Uf,trebuie sa-mi intru un mana,ca nu e asa simplu ca facutul unui biberon



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
www.gapo.ro/poze/detaliu/362322-3GV2PA7AUX5M0DCUB9GDDBB9T.htm" target="_blank">Cafea?
Eu matinala azi, puiutul s-a trezit la 6, a papat si acum doarme in patul mare (inconjurat de perinite), ca si tati a plecat azi mai repede la munca.
Rody, Isa isi face antrenamentul pt cand va creste si va merge in cluburi
Cat despre zarzavaturi ecologice...mai greu, doar la magazine specializate, pt ca si cele cultivate la tara , daca s-a folosit ingrasamant, nu mai prea sunt ecologice....de aceea eu cred ca uneori mancarea din borcanele e mai sanatoasa pt ca nu contine E si din ce stiu eu sunt folosite fructe si legume de cea mai buna calitate... Eu mi-am cumparat un sac de mere de la o livada de langa Sibiu...morcovi, patrunjel, etc am adus de la bunici de la tara, oua mi-au zis tot ei ca imi dau...dar cum spuneam , si ei au folosit ingrasamant pt pamant. Si eu vreau sa-l hranesc sanatos, si sa incerc pe cat posibil sa-l tin departe si pe viitor de toate tampeniile din comert, dar atata timp cat si eu ma mai scap la un fast food, la un chips, etc o sa fie destul de dificil.
La multi ani Iulia!!!
O zi buna va doresc tuturor!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

M-am trezit cu un chef de viata!!! Asa ca www.youtube.com/watch?v=edUFqkWSve8&feature=related" target="_blank">pt mamici, sa nu fac singura...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

LML, LMA, Iulia!

Noi pt supica puiului am pus in gradina la casa (care e undeva in camp) telina, morcovi. Am pus si patrunjel, dar a fost prea des si n-a iesit. Ardei am cumparat din piata (ca ai nostri i-am pus cam tarziu) si i-am pus cruzi in congelator, n-am vrut sa-i cumpar din astia de acum, de import, pt ca sincer nici mie nu-mi plac, parca-s din plastic, zau... Mere luam cu sacul de la Sarca (fetele din Iasi stiu) si altele nu mai stiu, cand o fi de carnita o sa cautam, poate gasim vreo gaina de tara, oua, se gasesc si eco. Acum ce sa spun, incercam noi sa-i protejam, dar realitatea-i cruda si e aceeasi, traim intr-o lume intoxicata, de la aer, apa, hrana, pana la surse de informatii. Oricum, noi vom incerca sa-l hranim cat mai natural si sa-l ferim de toate bazaconiile, macar cat e mic.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

M-am trezit cu un chef de viata!!! Asa ca www.youtube.com/watch?v=edUFqkWSve8&feature=related" target="_blank">pt mamici, sa nu fac singura...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Sarbatori fericite
poze sarbatori



Am primit aseara pachet de la ai mei, muuulte dulciuri, iar cand sa ma uit la ce filmulet ai pus tu, eram cu cioco in gura. Nu prea fac casa buna impreuna...
Am sa ma mai cantaresc la anu'.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

neata fete!

eu sunt tare suparata si speriata
azi noapte plangea puiul mateo,l-am luat in pat cu mine nu stiu cand,nu stiu pt ce,insa dupa catva timp am adormit cred si am auzit o bufnitura!puiul cazuse din pat ,l-am luat repede,nici nu a plans tare,dar eu sunt tare speriata!!!!1
patul meu e jos,la 40 cm ,iar pe jos am parchet.S-a rostogolit pe lateral,asa a cazut.Ce spuneti ?sa-l duc la o tomografie,ceva?

adevarul e ca sunta EPUIZATA si trebuie sa ma odihnesc ca noaptea nu tin minte ce fac



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

neata fete!

eu sunt tare suparata si speriata
azi noapte plangea puiul mateo,l-am luat in pat cu mine nu stiu cand,nu stiu pt ce,insa dupa catva timp am adormit cred si am auzit o bufnitura!puiul cazuse din pat ,l-am luat repede,nici nu a plans tare,dar eu sunt tare speriata!!!!1
patul meu e jos,la 40 cm ,iar pe jos am parchet.S-a rostogolit pe lateral,asa a cazut.Ce spuneti ?sa-l duc la o tomografie,ceva?

adevarul e ca sunta EPUIZATA si trebuie sa ma odihnesc ca noaptea nu tin minte ce fac



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


Iubita mea, . Cred ca esti extenuata. Eu zic ca delfinasul n-are nimic, ai vazut si tu ca toti puiutii care au cazut nu au patit nimic. Trebuie sa fii atenta la reactiile lui azi, maine.


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

neata fete!

eu sunt tare suparata si speriata
azi noapte plangea puiul mateo,l-am luat in pat cu mine nu stiu cand,nu stiu pt ce,insa dupa catva timp am adormit cred si am auzit o bufnitura!puiul cazuse din pat ,l-am luat repede,nici nu a plans tare,dar eu sunt tare speriata!!!!1
patul meu e jos,la 40 cm ,iar pe jos am parchet.S-a rostogolit pe lateral,asa a cazut.Ce spuneti ?sa-l duc la o tomografie,ceva?

adevarul e ca sunta EPUIZATA si trebuie sa ma odihnesc ca noaptea nu tin minte ce fac



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


sunt cateva semne care trebuie sa existe in caz de ceva mai grav...

daca a vomitat dupa cazatura si-a pierdut constiinta, si in primul rand zona capului unde s-a lovit sa o urmaresti, in caz de traumatism va aparea o umflatura moale!

Eu cand a cazut vlad am fost cu el la neurolog si apoi la CT (computer tomograf) in cazul meu vlad a cazut la 7 luni de pe cantar de la 120cm!
diagnosticul a fost traumatism cerebral intern parietal stanga, mai pe romaneste fisura cranian!

Nu a avut nici un semn din cele descrise anterior, m-am alarmat seara dupa ce am vazut umflatura!


Mergi la inceput