Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

haha ha/..racusorule, ne-am prins mami, cat de tare vrei tu alcool..ajunge de 3 ori cat ai postat!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Crisulica, sa nu fii suparici mami, ai facut tot ce ai putut si a papat cat era important de la tine !!

Deci...se continua separat pana la 25 ml si cand ajungem la 30 dam combinat. dar, cica ne uitam dupa reactia copilului, daca nu ii place morcovelul f mult, ii combinam si mai devreme, mai ales ca morcovul constipa. eu incerc pana la 20 ml separat si apoi mai vad. marul ii place, sa vedem morcovul

bine Andrei papa toate siropelele care i le-am dat cu lingurita, o data i-am dat o picatura de lamaie ca nu stiam ce sa ii mai fac de sughit, a papat-o, s-a strambat si apoi a inceput sa rada, dar alta nu a mai cerut

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

haha ha/..racusorule, ne-am prins mami, cat de tare vrei tu alcool..ajunge de 3 ori cat ai postat!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)




am sters merge netul prost, tot a picat si....m-a dat de gol

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cand am fiert eu morcovelul si i l-am dat , nu l-a vrut Raul. Azi i-am luat borcanel cu morcove de la Hipp si a mancat 5 lingurite si ar mai fi vrut...si era simplu, nu amestecat cu mar. Cred ca nu l-am pasat eu bine, sau cine stie ce mai pun aia in borcanel...
Racusor, ce frumos. Si eu vreau dovezi din astea de dragoste. Eu nu am parte decat de manute pline de bale, pe care mi le lipeste de fata cad il tin in brate si se sprijina de mine sa se intoarca...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

poze luna 5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

azi am reusit de 2 ori sa culc copilul in patut, nu chiar singur, mai cu o imbratisare, mai cu o mangaiere, dar usor usor eu sper sa reusesc

dar tati nu poate, tati zice si ca andrei plange si nu vrea sa se joace, dar cu mami s-a jucat singurel aproape o ora, cand langa mami, cand in patut ,c e ma fac eu daca bona nu ii da de capat

apropos de bone...a venit una vineri s-a uitat cu ochi mari cand ii ziceam: copilul nu mananca la tv, doarme in patut, trebuie spalat la fundulet dupa kk, daca vrea sa pape singurel, il lasam . ziceai ca ii vorbesc de cine stie ce

si o intreb..ce faceati cu celalalt copil..pai..ne uitam la televizor pai daca cu asta incepi tanti

offf...sunt cam disperata cu bonele astea

acum baietii mei dorm si eu bantui pe internet cu frigiderul gol

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

buna seara fetele!!!
racusor sar'mana pentru schema de diversificare. foarte interesanta, in mare parte asa ma gandeam si eu dar e altceva cand stii ca un medic o recomanda.
eladea ce draguta soacra ta. mi-a placut foarte mult pps-ul.
apropo de dispozitivul pt hrana (safe...) eu l-am achizitionat cu 10 lei din carrefour, mult mai ieftin fata de ce am vazut pe net.
o seara buna in continuare!


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

eladea ce draguta soacra ta. mi-a placut foarte mult pps-ul.
apropo de dispozitivul pt hrana (safe...) eu l-am achizitionat cu 10 lei din carrefour, mult mai ieftin fata de ce am vazut pe net.
o seara buna in continuare!


mami fericita de mamutzica Bogdan-Andrei
13 iulie 2010



Ce sa faci cand carrefour-ul e departe... si nu ai cum ajunge... iei cum poti... mi-ar trebui niste body-uri de 9 luni, ca astea de 6 is fixe... azi a mers cumnata-mea in cluj, dar am uitat sa ii zic.... sa vad cand pot iesi aici...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

am mai pus si eu cateva poze noi de zilele trecute da merge asa greu netu ca mai incarc si maine.
am plecat sa pregatesc cerealele ca ii e foame la pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

paula noi camera ne-am luat www.emag.ro/camere_video/camera-video-sony-handycam-hdr-cx-115-b-16gb-sd--pHDRCX115BQ3DI.EU" target="_blank">sony am vrut sa fie HD ca altfel sutn si mai ieftine


michelle pai poate te intalnesti cu larisa...oricum va fi o aventura cu trenul, asteptam povestile
cris multumim pentru capitolul nou

...si asa cum am promis filmuletul cu
www.youtube.com/watch?v=IX7vBD3LT08" target="_blank">Matei si Sophie


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Larisa, de ce nu mergeti cu masina? Nu ar fi mai usor?

Ne-am uitat la Shrek forever After... cu sotu si copilul, ca azi a incheiat sotul mai repede ziua... acum doarme un pic si apoi facem baita... nu mai alaptez deloc... Avantaj -beau cola, am baut vreo 3 pahare... si pot incepe sa ma dau cu crema pt vergeturi... mi-am luat una de la Elancyl, chiar dupa ce am nascut, cu 90 de lei... dar acasa am vazut ca nu e ok in alaptare... oricum, preferam sa mai alaptez decat sa am "avantajele " astea...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


nu fi suparici mami ai facut tot ce ai putut, ar trebui sa fi mandra!


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput