Craciun pe pat de spital / FEEDBACK azi, 24 dec

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Astazi, 23 decembrie 2010, ajutati de voi, toti cei care ati raspuns apelului nostru, am reusit sa ducem multe daruri micilor pacienti bolnavi de leucemie si alte afectiuni grave internati in sectia de pediatrie a spitalului Fundeni.

Copiii l-au primit cu bratele deschise pe Mos Craciun. I-au cantat si i-au spus poezii, iar in schimb au primit cadouri pline cu: jocuri educative, carti, papusi, masini, dulciuri si multe alte daruri pregatite de Mos Craciun si spiridusii de la Asociatia M.A.M.E.

Pentru cei prezenti la eveniment, surpriza a fost momentul special oferit de actorul Leon Magdan, care a sustinut un spectacol de magie si iluzionism.

Va multumim in numele copiilor de la Fundeni, pentru donatiile facute, fara de care nu am fi reusit sa bucuram sufletele acestor copii, acum in pragul Ajunului de Craciun. Copiii au spus ca sigur azi, au fost vizitati de Mosul adevarat fiindca, erau prea multe daruri pe care ei si le-au dorit si le-au cerut in gandul lor, Mosului.

Personal, tin sa multumesc in mod special comunitatii Desprecopii.com pentru spiritul de solidaritate de care da dovada ori de cate ori are ocazia.

Va rog sa accesati link-ul urmator, pentru a vizualiza poze de la aceasta actiune:
http://asociatiamame.com/category/11-mos-craciun-imparte-speranta.html

Marybell mamica de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

offff....mititeii ! Ma bucur ca ati putut sa le aduceti un zambet pe buze .

Felicitari pentru intreaga actiune !Felicitari pentru implicare!

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & (DPN 07.07.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

felicitariiii fetelor pt acriune ca a iesit bine,si a facut fericitii copilasii de acolo

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:



felicitari pentru actiune !
Sarbatori fericite tuturor !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce frumos! Dragii de ei, suflete nevinovate! Sa le dea Dumnezeu multa sanatate!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Felicitari tuturor!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Avem poza chic ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Pe ultima suta d emetri am reusit si eu o donatie, insa nu am avut timp de detalii. Sunt convinsa ca Aneline stie mai bine


Cat despre eveniment, nu pot decat sa spun Felicitari si multa sanatate voua ca va opriti o clipa in loc pentru acesti copii, iar lor, victimele unor boli cumplite, lor de doresc din toata inima sanatatea ce le-o doresc propriilor mei copii.


Ma alatur voua si iin anii urmatori, negresit! Nu degeana sunt parte din echipa M.A.M.E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Felicitari! Am privit si eu pozele, ma bucur ca ati reusit sa ii bucurati pe micuti! Sanatate multa le doresc!

-----------------------
A venit Craciunul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BEBELINDA spune:

De ce cheama Dumnezeu la el sufletele pure de copii?Sunt atatia batrani singuri si bolnavi.Nu e drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui BEBELINDA

De ce cheama Dumnezeu la el sufletele pure de copii?Sunt atatia batrani singuri si bolnavi.Nu e drept.


BEBELINDA

un posibil raspuns pentru noi, cei mai mult sau mai putin vrednici, ar fi:
ei sunt alesi pentru mantuire

pentru mine suferinta nu neaparat trecerea dincolo, e cea pe care nu o inteleg...asa cum scriam si in urma cu cateva zile, la acest subiect

nu stiu daca voi fi capabila vreodata sa inteleg in profunzime cum de e ingaduit pe lumea asta atata suferinta printre acesti copii

poate doar speranta ca dincolo e mai bine





Alinuk
mama de Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.youtube.com/watch?v=d99JdR0x4NY" target="_blank">radacini si aripi



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput