Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(54)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adishor_1975

Adhnana, felicitari!! sa-ti traiasca! sa infloreasca!

Ladies, multumesc tutror pentru detaliile cu data nasterii si kg puse in sarcina

a nascut cineva la MedLife? medicul meu (dr. Albu) naste numai acolo asa ca ma tin dupa el, nu-l las ... continui sa ,investesc' in MedLife.





eu am nascut la Medlife, tot cu Dragos Albu, cezariana...super ok, super atent...si acum, la fiecare vaccin, control cu mucosii cobor la materno-fetala si il vizitam

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Pt Adishor....anestezia nu a fost totala, sotul a asistat la nastere din spatele ferestrei, mucosii i-am primit imediat la pupat....operatia s-a vindecat super ok...cam ce te mai intereseaza?

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Noi va uram Craciun fericit, sanatate, masa imbelsugata, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

cucul fetele! Craciun minunat va doresc mamicilor, taticilor se gemenasilor!

Noi am fost ieri in vizite cu Puficele la mum,au fost cam agitate si matzaite, nu au dormit de am ajuns sa cred ca le-a deochiat bunicamea..

Ajunse acasa am decis sa le facem baie cu colacii smecheri ca sa se distreze si ele si sa adoarma mai mult. Si se pare ca am facut bine.

Avem si noi poze noi noute: http://picasaweb.google.com/raluca1anghel/LunaADoua#

va pupacinizam

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Buna ziua,Craciun fericit la toate mamicile si la toti taticii,sa ne creasca puii mari si sanatosi.O intrebare:cand imi scot fetele afara(au 3 luni)sa le pun fular la gurita sau nu.Pana acu nu le-am pus nimic,am citit undeva ca nu trebuie,sa ia contact cu aerul,dar ma bate soacra-mea la cap ca or sa raceasca,Doamne fereste.Voi cum procedati?


Ana.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

aceeasi dilema am si eu, si tot din cauza soacrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Annuska, Maria, eu stiu ca nu este recomandat sa li se puna fular, respiratul prin fular poate fi chiar nociv. Atentie insa la temperatura de afara: daca este mai mica de -7 grade, nu se recomanda sa iesiti cu copiii asa mici. Noi iesim pana la -10 grade, dar reducem timpul de stat afara in functie de temperatura... Niciodata nu le pun fularul la gurita sau nasuc.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

SUGUBINA, am vazut pozele, sunt tare scumpe Puficele si au crescut!!! Sunt tare haioase cu colaceii de baie!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Pt Adishor....anestezia nu a fost totala, sotul a asistat la nastere din spatele ferestrei, mucosii i-am primit imediat la pupat....operatia s-a vindecat super ok...cam ce te mai intereseaza?

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

La Multi Ani cu sanatate si noroc!

Gabitza35, multumesc pentru raspuns, o sa-ti scriu si un mesaj privat, sa te mai intreb detalii. Multam fain!

Cum voi naste si eu in ianuarie, voi reveni pe forum cu intrebari 'de sezon'. Ma ingrijoreaza si pe mine pneumoniile, racelile cum povestea Andreiutza careia ii urez multa, multa sanatate pentru fetitele ei. Plus ca multi amici/rude/colegi vor sa vada gemenele cat mai repede si trebuie sa le potolesc entuziasmul..

An Nou Fericit!

Adishor (de maine) + 34 si Porumbitzele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Nici eu nu le pun fular la guritza, dar le pun la gat ca sa tzina gulerul strans sa nu intre vantul.




Mergi la inceput