Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

weekend placut!

multumesc Irina

tin pumnii la Diamar

si hohoho!




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Am asa niste emotii pt ca astazi o sa primesc o veste buna/rea. Doamne ajuta sa fie bine!



Da Doamne sa fie vestea asteptata !!
Am uitat sa-ti spun, tare mult mi-au placut pozele copiilor tai impreuna .. sunteti superbi, sa nu mai stati ascunsi!!
Am considerat ca e corect ca ei 2 sa asptepte mosul impreuna
Pupici!




...........................…………(¯`´¯)
..........................…………./ | \ .
..........................…………...~.
..........................………, '** ' ,
..........................……. '* ~~~*'
..........................….. ' *, '~ ' ,* '
..........................….' * ~**~ * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' ~~**~~ ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * ~~~#~~~ * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

..... Carina put the C in Christmas ! ..and the other baubles and letters are her friends !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Am asa niste emotii pt ca astazi o sa primesc o veste buna/rea. Doamne ajuta sa fie bine!



Da Doamne sa fie vestea asteptata !!
Am uitat sa-ti spun, tare mult mi-au placut pozele copiilor tai impreuna .. sunteti superbi, sa nu mai stati ascunsi!!
Am considerat ca e corect ca ei 2 sa asptepte mosul impreuna
Pupici!




...........................…………(¯`´¯)
..........................…………./ | \ .
..........................…………...~.
..........................………, '** ' ,
..........................……. '* ~~~*'
..........................….. ' *, '~ ' ,* '
..........................….' * ~**~ * '
....................... ...…' * , • Merry • , * '
........................…' * ' ~~**~~ ' * '
..........................' ' ' • . Christmas . • ' ' '
........................' ' * ~~~#~~~ * ' '
.......................... ………….....#
……………............................===

..... Carina put the C in Christmas ! ..and the other baubles and letters are her friends !




Ce frumooooos Uka!
[b]Diamar
, sper din tot sufletul sa ai parte azi numai de vesti bune! Ai niste copii superbi!
Tu de ce nu vrei sa ne pui poze cu tine?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

salutare!
Diamar, multumesc frumos pentru voturi, si sa dea Dumnezeu sa fi primit vestea BUNA mult asteptata!

ce liniste e pe aici se vede ca e wk! noi am fost la tara, unde am prestat si acolo in spiritul Craciunului, asa ca de acum porcul mai trebuie taiat, ca in rest suntem pregatiti! aaaa, si bradul, un element important, desi nu stiu cum vom proceda, unde-l vom amplasa, daca va trage Andrei de globuletze ;
Iulika, e gata bradul?

sunt pe aproape!!!!

Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti
ANDREI
prokid.ro/concurs/voteaza-poza/251/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Uka, multumesc de asa surpriza. Nu am vazut din prima si poza cu ei dormind.

CRistina, pun si eu poze cu ce ma mandresc.

Multumim de gandurile bune dar se pare ca numai luni o sa primim rezultatul.

Raluk, cum a dormit Alex?

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Diamar multumesc de intrebare, a fost mult mai bine azi-noapte. De la 23 la 6 s-a trezit doar de 4 ori. Apoi fara numar continuu plangand pana s-a trezit de tot. Acuma dupa-masa am avut un show cu el. Adormise in masina cu Relu vreo 10 minute si cand l-a scos s-a trezit. Era foarte obosit dar nu l-am mai putut adormi cateva ore, si plangea de numa... Problema e ca a dormit acuma, tarziu, nu stiu cand o sa-l culc. Sigur dupa miezul noptii...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13
Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07
[brAaa,bine ca mi-am amintit,Iulika,ai facut bradutul?

2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Doamne,fie voia Ta!!!
Mos Craciun exista !


Buna seara!!

Da mami pe 6 dec..Am zis!Bruce se uita la el dar nu se atinge mai deloc.Prima zi mi se parea chiar speriat de el.Acum e oki, atinge globurile, le invarte si atat.


Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 27+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor azi e prima data cand eu sunt acaså, nu muncesc si Bruce e la soacrå.Dar am petrecut o seara frumoaså cu Bubu prin oras.E atat de frumos in centrul Stockholmului acum de sårbatori ca iti vine så stai numai acolo.Imi e ciuda ca nu am bagat si niste poze dar era un frigg si ningea tare.

Diamar am vazut pozele.Ai niste baieti minunati!!Sper din tot sufletul så primesti vestea buna care o astepti.

Techila

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 27+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ho!Ho!Ho!!!!
Asteptam si noi chenzina ca sa Hohoho si mai mult!!

Diamar speram ca vestea de luni va fi buna de tot!! Matei si David mi se par asa niste baieti frumosi si seamana tare bine intre ei. Mai rar asa asemanare izbitoare. Mai, si au niste fetzisoare de pustani poznasi! Si am convingerea ca te mostenesc pe tine .


Raluk Poate ca s-o mai linisti si Alex cand i-or iesi caninii. Noi suntem acum in durerile facerii unui canin Si dup-aia...inca 2 si-i dam gata.
Ati abandonat ideea de a dormi jos?? Dar daca muti patul vostru la perete si-l trimiti pe Relu sa doarma pe canapeaua de pe hol ?
Ti-am spus ca eu am descoperit ca Radu este doar extrem de sensibil. Asa ca noaptea el se foieste si se dezveleste. Eu, ca o mama protectiva, veneam imediat si-l inveleam. Ei, asta era o strategie gresita. Acum...cand il simt ca se foieste...in primul rand ma arunc repede jos din pat. Il urmaresc pe intuneric sa vad ce traiectorie ia si-l las vreo 2-3 minute sa simta ca si-a gasit locul. Apoi imi fac o schema cam cum sa aterizez la loc in pat, in ce parte a lui si cam in ce pozitie. Si o fac fara sa ma ating de el in niciun fel. Daca e sa-l invelesc... musai sa nu-l ating.
Ei, in felul asta ne trezim cam de 4 ori pe noapte dar NU MAI URLA!!! Pentru mine e paradisul pe pamant! Si cam asa o ducem de vreo luna. Intre timp i-a spart un canin...deci ar fi avut motive o gramada de isterizare in miez de noapte. Uite ca e linistit. Si daca inainte la ora 6 dimineata faceam ca Michael Jackson in Thriller...acum se trezeste flacaul meu si la 10-11.
Ti-am povestit in detaliu..ca poate te ajuta macar cat de cat lucrurile astea.
Si daca nu..s stii ca exista totusi sperante ca la un moment dat sa se intample o minune.
Te mamic drag!!

Irina ce harnicie acolo la voi
Imi amintesc ca si eu cand eram la mama tot asa, scormoneam toata casa, ma trimitea la batut covoare si stergeam prin casa de-mi ieseau ochii din cap.
Ca sa nu mai zic de spalat geamuri pe ger. N-am inteles niciodata de ce trebuia atunci facuta acea curatenie. Nici acum n-o inteleg.
Mi-am jurat ca la mine-acasa n-o sa fac de-astea. Asa ca de Craciun nu va fi din punctul asta de vedere mai altfel decat cu alte ocazii. Eu curatenii de-astea cu rascolit toata casa (si ma apuca si datul cu var si alte nebunii) fac numai in concedii. Iar impreuna cu sotul...nu-mi ia mai mult de 2-3 zile. In rest...nimic special.
Dar te admir !!

Iuliko pupam burticelul si pe posesoarea ei minunata! Si trimitem prin simpatie un anestezic pentru durerile de canini a lui Bruce.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Liliacule Ce ma bucur ca s-a linistit parlamentarul.Si så tii ca foiala asta in somn o are si Bruce.El doarme singur intr-un pat regesc, maaare.Si e tot a lui.Chiar si cand ma mai nimeresc pe acolo.Aproape ma impinge pe mine pe jos ca så incapå el.Deci spui ca aveti deja un canin..Doamne ,sper si eu så ajung ziua aia cand i-au iesit toti ca pana acum durerea de la canini a fost cea mai urata.

Pup si Andrusca cea frumoaså.

Luto mami tu sårbatoresti luni ziua numelui??Aici e sf Lucia luni si e maare sårbatoare la suedezi.Se fac serbari la gradinite/scoli si se papå lussekatter(prajituri cu sofran)

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 27+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput