Doar "ceilalti" sunt de vina!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

:) da-mi voie... am si eu discutii din astea acasa :))))

si imi dau seama ca daca schimb un pic abordarea, se schimba si raspunsul. si fiindca l-am prins pe cel mare testandu-mi parfumul (la instructiunea mea de a se spala pe maini cu verificare cat de frumos miros mainile, el s-a dat cu parfumul meu ca a zis ca ala e sigur mai puternic decat jegul adus de la scoala)

l-am intrebat simplu daca ii place parfumul meu. a cazut in capcana, a zis da si l-am alergat in sus pe scari la spalat iar.

asa ca sugestia mea e nu sa intrebati daca a facut, ci sa faceti afirmatii. nu stiu de ce, da' la ai mei merge intotdeauna daca fac astfel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

O daaaaa! Asta cu afirmatiile e tehnica! Daca vrei sa-l faci sa vorbeasca trebuie sa faci afirmatii nu sa pui intrebari, nush cum fac ca mereu uit! Si cand iti povesteste ca sa nu "stea" discutia trebuie sa reafirmi ce spune el, dar nu sa repeti prosteste, ci efectiv sa-i spui ce intelegi tu din ce povesteste el. Asa ii dai posibilitatea sa te corecteze in caz ca intelegi gresit si ii confirmi ca-l asculti nu ca esti cu mintea aiurea. Scrie in Manulaul parintilor eficace Am lasat cartea din mana ca batea atata moneda pe asta ca dupa vreo 15 pagini numai despre asta m-am plictisit. Dar bine ca mi-am adus aminte de ea, s-o mai rasfoiesc.

Am si eu unul la usa caruia i se intampla toate nenorocirile din lume de fiecare data din vina altcuiva. Si e si maxim plictisit. Numai ca la el tine asta de cand se stie, are aproape 8 ani si inca nu i-a trecut. De fapt nu mai sper sa-i treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai atunci sa mai ventilez ...
La mine, mereu celalat e vinovatul, chiar daca celalat nici nu era de fatza ... odata fiu-meu facuse o prostie din cauza sora-sii, care desi nu era de fatza, i-a aparut in gand si l-a enervat, drept urmare de aia a dat el iaurtul pe jos.

Mergi la inceput