Pe ce criterii alegem clinica de servicii medicale

Pe ce criterii alegem clinica de servicii medicale | Autor: nemernica

Link direct la acest mesaj

Vreau sa aleg o clinica pentru copilul meu..o asigurare, un abonament sau pur si simplu o clinica medicala care sa imi ofere servcii complete.

Voi pe ce criterii alegeti Cmu,Medlife,medicover sau etc?
Alegeti in functie de renume de servciile de calitate sau in functie de doctorul preferat daca activeaza sau nu acolo?

Intrebare sondaj:

Pe ce criterii alegem clinica de servicii medicale

Vreau sa aleg o clinica pentru copilul meu..o asigurare, un abonament sau pur si simplu o clinica medicala care sa imi ofere servcii complete.

Voi pe ce criterii alegeti Cmu,Medlife,medicover sau etc?
Alegeti in functie de renume de servciile de calitate sau in functie de doctorul preferat daca activeaza sau nu acolo?

Alege respuns:

Renumele clinicii
Medicii care activeaza acolo
Servicii complete oferite
Atitudinea personalului si calitatea serviciilor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anthea spune:

Consider ca cel mai important aspect pentru noi si sanatatea noastra il reprezinta atitudinea personalului si calitatea serviciilor oferite de acesta. Din pacate, la noi, doar in clinicile private regasim personal responsabil, care acorda atentia cuvenita si grija fata de pacient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu as alege dupa renumele clinicii, care este dat de toti factorii pe care i-ai enumerat tu in sondaj: si de medicii care activeaza acolo, si de serviciile oferite, si de amabilitatea personalului.

De fapt, criteriul cel mai important pentru mine ar fi satisfactia pacientilor. Daca dai o cautare pe net dupa numele clinicilor pe care le vizezi, o sa vezi diverse opinii, eu dupa asta m-as orienta. Amabili sunt majoritatea, ca sunt privati, medici de renume pot avea multi, dar daca obtii o programare peste o luna, nu prea stiu daca iti convine ...

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput