Prietene la bine si la greu - 87

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Shtephy, ma bucur ca este bine Iustin, sper sa nu aveti nevoie de interventie chirurgicala. sa va treaca repede si fara urme varicela

protestul de ieri mi-a lasat gust amar, cum am gasit-o pe soacramea cu Alex unul ...

Coque, am sa intreb si eu pediatra maie, daca nu uit , cum e cu uleiul de peste si vigantolul (daca stie)

Lumi, buna idee cu kaki
nu cred ca e fruct interzis la 1+, nu?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

pentru aprecieri Am si eu doo intrebari:1. Voi cum procedati cu fructele? Cand le pregatiti? Nu se oxideaza? Aka le fac doar in momentul in care le mananca si ma streseaza sa le tai fix cand trebuie, as vrea sa le am cumva pregatite. Congelate/puse in frigider nu se mai oxideaza daca e inchis bine recipientul? (stupid, I know, dar poate primesc o idee, na, daca nu ma duce capul).2. Ce inseamna cand un copilas isi scoate un somn, cum se intampla asta? Multumesc anticipat Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

multumim fetele de comentarii la poze..m-am umflat in pene ca un paun,v-ati dat seama,nu?!

Lumi ms de aprecierile la adresa mea; nici cu tine nu mi-e rusine sexy mummy

p.s sa stii ca nu am de gand sa-l tund (numai asa pe alocuri,unde ne incomodeaza)

monis ochii sunt "legacy" de la strabunicul din partea mea..are aceeasi caldura, aceeasi bunatate..mi-e tare drag, saracul!! sper sa mai traiasca macar vreo 2-3 ani sa il cunoasca si David mai bine
si apropo de ochi si par blond, ni se intampla uneori sa fim priviti mai ciudatel ..noi,fiind amandoi bruneti cu ochi caprui...e asa funny sa vezi mirarea pe fetele oamenilor..

Lyly n-am prea inteles ce-ai vrut sa zici..vizavi de soacra...scz curiozitatea..

mai,intreb si eu ca taranul cu sofranul ,ce fruct e asta:kaki? n-am auzit in viata mea de el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Andre eu fructele i le dau pe moment, am incercat sa le las la frigider dar nu imi inspira incredere, prefer sa le pape proaspete, pam-pam, of course

un copil isi scoate un somn cand in loc sa doarma de doua ori pe zi, de ex: odata de la 13 la 14:30 si odata de la 17:00 la 17:50, doarme o singura data 2-3 ore apoi direct somnul de noapte ...sper ca intelegi ceva





Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

asa ma joc eu.. cucu-bau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

De la dr vesti cat de cat bune: nu e bronsio... sunt doar M. Maine avem programare si la ORL-ist pediatru.
Avem tot 10.500gr si 78-79 cm .
A zis sa incercam sa insistam cu aerosolii: 1ml ser+1ml adrenalina+1ml...nu mai stiu.

A zis ca nu are nevoie de ulei de peste, ca ii place dezvoltarea lui.
Mama a intrebat de un eventual LP de continuare dupa ce incep munca. Macar sa aiba o alimentatie mixta: san+Lp. A zis Nestle Junior sau Humana Junior..fetele cu LP, ce folositi, ce recomandati?
Am facut si un exudat nazal si o curatare a nasucului prin aspirare. A urlat Matei..mama mama, dar dupa respira f bine.

Chiara, e minunata!!!

Mai am 3 taburi cu poze deschise, sper sa reusesc azi

Lyly, , nici eu nu am inteles ce ai vrut sa zici cu soacra..
Monis, multu pt rezumat!

Incerc sa mai incropesc ceva si revin.

poponitzu' meu Matei-Andrei

noi te iubim, si impodobim
Te-asteptam la cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

andre si eu incerc sa i le dau imediat..so far,nu le-am pastrat ...despre somn,iti zic cum a fost la noi: dormea de doua ori pe zi cate o ora,dar al doilea somn se lasa cu cantec la dormit..deci,am procedat asa: mutat ora de masa mai devreme si adormit progresiv mai tarziu ( dormea la 11-12,incet-incet am mutat ora cu cate o juma de ora pana am ajuns la ora 14)..

ralu ma bucur ca nu e bronsiolita;felicitari ptr.bilant!!!

gata pauza..se trezeste puiul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:


Alex face curat dupa ce mananca

cealalta "neintelegere" v-o clarific mai incolo


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

http://picasaweb.google.com/c.borostean/DECEMBRIE#
Aici sunt cateva pozici de la petrecerea de marti.

Tina
. Esti rapida.

A inceput sa ninga. Am fost azi afara si pe la ora 13.00 erau 12 grade, placut chiar, iar acum ninge si sunt vreo 2 grade. Oare ce-i cu vremea asta?



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ancutza, Miany Multumesc frumos de raspunsuri. Inteleg ca isi scoate somnul adica refuza sa doarma. Am intrebat pentru ca azi, prima data in "istoria ei", a incercat mama s-o adoarma la pranz 2 ore, dupa care a cedat, eu am adormit-o cam dupa o jumatate de ora, dar cu lupte. Si ma intrebam daca e un episod sau isi scoate somnul. Chiara doarme dimineata de la 9.30 la 10.30 si la pranz de la 14.00 - 16.00. Sau pot spune "dormea", cred. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput