Albinutze de Mai-Iunie 2009(96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa,haideti la calda,perfuzabila cu nes ,ceai ,trabuce si vougue

alynta spor la alergat dupa acte si sa reusesti sa termini la timp cu ele
maria
raluca foarte,foarte frumos arata bucataria
philip offf,si voi??
laurao la naiba,cat se mai chinuie ai mititeii
dici off,ce patanie urata cu asistenta de la gradi.,sper sa nu0i mai cresca temperatura la flacau si sa fie bine

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Neatza!

Cris, multumim de cafea Tre sa merg si eu la tigara, astept sa-mi mai vina colegi pe la lucru, sa nu merg singura.

Dici, foarte frumos livingul si bucataria, si ce ordine

Raluca, vazut bucataria renovata, foarte bine a iesit

De cand ne-am mutat tot zic ca fac poze cu casa, si iaca-s 9 luni si n-am reusit. Poate ma invrednicesc in vacanta de Craciun...

Dici, sanatate multa! Daca tot ai inceput cu homeopate, de ce nu mergi in continuare? Adica merg si infectiile tratate, garantat 100%.

LauraO, Cris, Andreea, sa iasa cat mai repede caninii.

Narcisica, cred ca vroiai sa-mi zici ceva

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!
Daca nu ma vedeti pe-aici sa nu ma dati disparuta, incepe in curand nebunia mutarii! Speram weekendul viitor sa ne mutam, si sunt atatea de impachetat, de strans, de facut curat (si aici si acolo) ...

O zi senina tuturor!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salutare dragelor...

Ieri daca a fost frumos afara am fost in parc sa-l vizitam pe mosul
Cu greu am putut pleca apoi din parc si nu ca vroia sa stea cu mosul (ca de el ii este tare frica ), vroia pe topogan
Ma gandesc sa-i iau unul pt casa (am vazut in vara unul la real pana intr-un mil. dar acum n-am mai vazut - stiti pe undeva ?)

Dici prin cate mai treceti, iar despre asistenta...ar trebui sa se ia masuri sau sa-si revizuiasca comportamentul, ca doar e cadru medical, nu femeie de serviciu. Ce ar fi facut daca se intampla doamne feresce ceva mai grav (nu neaparat cu al tau, cu oricare copil) astepta sa-i vina mai intai parintii



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Serialbastre spor la impachetat si apoi la despachetat. Chiar daca e obositor, ai multumirea sufleteasca, ca te muti in casa ta si mai ales ca vin si sarbatorile

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

strunfita asa deci,nu pui poze,ai??
serialbastre un cadou in perioada asta nici ca se putea mai frumos decat casuta vostra,spor la treba si te asteptam aici cand termini
sorilea nu stiu daca se merita topoganul ala ,e pentru o grupa mica de varsta si parca are 50 cm inaltime,iar juniorul creste repedesi unde mai pui ca nu e acelasi farmec ca si atunci cand va intalniti inparc cu alte mamici si copilasi cu care se joacaeu am amenajat un locusor pentru sectorici in curte cu leagan si nisip si toate cele si nu da doi bani,dar daca mergem in parc e innebunita de fericire

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Cris banuiesc si eu ca asa v-a fi, dar vine iarna si nu v-a mai putea sa se dea afara pe tobogan. De aceea m-am gandit sa-i iau unul. Iar apoi din primavara v-a merge la tara la bunici si acolo nu are parculet de joaca. Asa ca il duc pe asta si leaganul care deja il avem, ii mai fac o groapa cu nisip si gata parcul
Dar nu vreau sa dau prea mult pe el, cel mult 150 Ron. Ce am gasit pe net imi plac dar sunt prea scumpe si cred ca nu merita sa investesc atat de mult pt act il v-a folosi el.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

acum intelg..atunci dau o mana de ajutor si intru in cautari poate e si ceva mai convenabil la pret pe net

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna!!

maria bunica pt voi. multumim pt atentie! suntem bine, ne chinuie si pe noi primul canin, crestem, vorbim si intelegem ff multe. o sa pun pozici, dar nu stiu cand voi avea timp. poate de sarbatori.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutari si de la noi, am zis ca e frumos sa va spun 2 vorbe, chiar daca sunt neagra de suparare. Povestea scurta este ca Sabina are iar otita perforata, a 3-a in 6 saptamani. Luni dimineata a luat ultima doza de antibiotic (10 zile), marti si miercuri a fost la gradinita, iar de miercuri seara a urlat de durere continuu pana joi la 5 dimineata cand s-a perforat timpanul. Ne asteapta o luna de alt antibiotic . Imi vine sa dau foc la gradinita, am avut copil foarte sanatos pana sa mearga in focarul acela de infectie.
Larisa are muci si tuseste in continuare, sa vedem daca noua viroza adusa de sora-sa o va afecta. Este lipita de mine continuu, urla daca sta la 1m de mine, mananca pe mine calare, doarme infipta in sufletul meu, fac baie cu ea in brate, sunt mama-cangur. N-am dormit in 2 nopti decat maxim 2 ore pe apucate, chircita pe fotoliu, n-am mancat decat in picioare si pe fuga, scriu cu o copila in brate si stau cu gura pe cealalta care sparge televizorul cu oja mea.
Dici, nu exista reactie de acest fel la granulele homeopate.
Narcisica, i-ai dat foarte bine, nu e prea des.

Mai aveam multe de zis dar trebuie sa stapanesc situatia din casa.

Mergi la inceput