Strumfi de iulie-august 2007(204)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

A fost generos Mos Nicolae cu voi? Sper ca da :)

LA MULTI ANI SARBATORITELOR SI SARBATORITILOR DE AZI!!!!!!!!!

La multi ani Monica!

NICO & KARI

gata pauza mea, ma intorc la lucru ca mi-e mailboxul plin

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani de Sf Niculae, la multi ani, nico si karli si tuturor celor ce poarta numele!

Si la noi, ca si la karli, Mosul a sosit de duminica dimineata din aceleasi motive (plus nerabdarea noastra). A primit dulciurele, dar si o canapea (asa cum si-a dorit) de burete tare cu husa cu desene (f misto) si o motoreta mica (nu ma dau in vant dupa ea ca e cam instabila). Logic ca si-a amintit ca a pus pe lista lu' Mosu' si bebe care face pishu' in pampers (1 milion 800 doar, deci nu cred ca il va aduce mosu' celalalt) si un calculator in camera. De geamul in plus poate scap, dar de calculator in camera nu cred...nush ce sa fac, ca laptop nu i-as lua, pen' ca are ecranutul ala mic, iar el e obisnuit ca boierul cu laptop de om mare, deci....uf! Bebe care face pishu' va primi, doar ca nu in pampers ci-n olita si s-ar putea sa ne taxeze si pe chestia asta, pen'ca el a vazut reclama la tv si e f atent la detalii. Om vedea cum ne descurcam. De altfel, ar trebui sa zica mersi ca mai vine, la cat de urat vorbeste, dar se pare ca nu-i pasa...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

noi scapam ieftin (deocamdata) cu un tractor, pe care il va aduce mos Craciun. asta a fost si este dorinta. ma mai gandesc daca sa vina mosul in persoana sa i-l dea (aka un amic vecin mascat)...mi-e ca il dibuieste si apoi nu stiu cum sa scot camasa...

greierash . cred ca te enerveaza si pe tine bulibaseala asta cu concediul si indemnizatia...si cat cinism al dobitocilor de conducatori, ni se taie concediul si/sau indemnizatia tocmai azi, de sf. Nicolae . deh, cadou .




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

noi am scapat ieftin cu moshu, s-a multumit cu ce a primit,adica dulciuri si niste creioane colorate, n-a vrut sa-si curate ghetele, n-a facut lista de dorinte si nu vrea sa vina Mos Craciun.
cu raceala e bine, a facut febra doua zile, dar a trecut cu nurofen si frectie cu carmol. nu prea vrea sa manance si a slabit un pic.....nici n-a iesit afara si e normal sa n-aiba pofta......mie mi-e o sila de zile mari de servici.tocmai am basculat niste migdale prajite si me si cam greatza
v-ati gandit ce gatiti de Craciun? ce faceti de sarbatori?

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

noi am fost ieri la supermarket...aoleu, era o aglomeratie de nu stiam cum sa mai ies de acolo. daca acum a fost asa, imi imaginez ce o sa fie inainte de craciun.

eu n-am chef sa gatesc cine stie ce de sarbatori, probabil o sa fac o ciorba, sarmale si cozonac de craciun, iar de revelion salata de boeuf, o friptura si un carnat + un tort si cam atat. strict din punctul asta de vedere, abia astept sa treaca .

de petrecut, tare as vrea sa petrec dormind cateva ore in plus, dar mi-e ca n-am eu norocul asta .

David si-a sters intr-o sila incomensurabila ghetele aseara, cu o mana, de parca erau murdare de kkt...si tot repeta: pai uite ca sunt curate! (adevarul e ca erau curate).
dimineata se trezise cam cu fata la cearsaf, dar l-am luat prin invaluire spre ghetele puse strategic pe balcon (deh, sa poata sa ajunga mosul). i-a adus niste dulciuri, manusi, o pereche de sosete f colorate si un om de zapada, adica o prostioara ornamentala care mi-a placut mie . si cum mosul trece pe la toti copiii, i-a adus si lui damian o alta prostioara ornamentala, mai micuta, un mar si niste cereale de orez .



Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Apar si eu cu bunatati virtuale .
Multumesc din suflet pentru urari .
Karli draga, te rog sa ma ierti ca sunt cu capul in nori (am consumat si ceva tarie ) si nu ti-am urat si eu toate cele bune. La multi ani!

Nikole, La multi ani! Sper ca sunteti bine .
Monica, La multi ani!
Claudia, La multi ani!


Noi de sambata o tinem tot intr-un chef . Azi speram ca va fi o seara linistita, in familie, dar am iar musafiri.
Andra e o dulceata, a verificat toate cadourile, a dansat, a cantat.
Mosul a venit noaptea tarziu si a lasat multe dulciuri, fructe, carticele dar si doua nuieluse frumos impodobite. Andra a spus ca daca a venit Mosu nu mai trebuie sa mergem la gradi/scoala/ birou. E sarbatoare si se sta acasa . Pana la urma a inteles ca mai vine Mosu si la gradinita asa ca a mers cu drag.

Vio noi avem bb-le care face pisu de anul trecut si nu prea se joaca cu el. Nu mai gasesc scutece si fara nu are nici un farmec .
Corina ma bucur ca ai mai trecut pe aici .
Luna frumoasa foc steluta ta .

Pup dulce toata strumfaria

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Salutare si La multi ani sarbatoritilor de azi!

La noi a venit mosu aseara cu carticele, fructe si dulciuri.

Sambata am fost in Hamleys, magazin renumit de jucarii pe 5 etaje, de unde Cosmin si-a ales cadoul de Craciun, un tren electric de colectie, pe sine pe care il poti extinde in timp cu accesorii si facut oras mare cu tren. F frumos. Iar Adelise vroia tot magazinul "i want santa to get me this one, and this, and this". Noroc ca uita repede.

Eu la scarbici. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna, deja l-ai ridicat la rangul de :"scarbici"??????? ti-am admirat si eu stelutza. frumoasa foc!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

snowbuny, bafta maxima cu noua afacere!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am si eu o intrebare: pana cand trebuie incheiate asigurarile obligatorii pt locuinta? (off topic: naiba sa-i ia de pomanagii!)

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput