Epilepsie(6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Elena,indrept si eu spre tine numai ganduri pozitive,de incurajare,ma rog sa se linisteasca micutul Stefanut,sa nu-l mai supere nimic,sa-i revina veselia iar tie linistea de care atat ai nevoie...eu te admir foarte mult si stiu cata dragoste,credinta si putere porti in suflet,cele trei la un loc pot muta muntii.
Imi imaginez cat de greu ii e Irinucai sa inteleaga ce se petrece cu fratele ei,daca noi nu avem o explicatie logica dar ea mititica?

Si Irina mea a avut perioada ei de agitatie dar se pare ca a fost de la dinti,cum i-au iesit toti s-a linistit si ea,acum nu mai stiu cum e sa planga,si ma tot framant ca nu cere nimic,ca se multumeste cu atat de putin...am in schimb siguranta ca n-o doare nimic si din acest punct de vedere mi-e sufletul impacat.

Ma rog ca maine medicul sa aiba o buna inspiratie si sa gaseasca formula de tratament care sa-l calmeze pe puiut.

Magduta,da,am facut trei anisori,saptamana trecuta,mai exact joi... multumesc mult!

Am renuntat sa anunt aici,pentru mine ceea ce ar fi trebuit sa fie moment de bucurie,de sarbatoare s-a transformat intr-unul greu de depasit,impovarat de amintirile nasterii,a asteptarilor noastre,a fericirii scurte de cateva luni si apoi a viselor spulberate fara cea mai mica urma de mila...a neputintei copilului meu iubit de a se bucura de daruri,de momentul tortului,de urarea`la multi ani`...offf si de multe altele...e,greu si nu ma pot minti,nu pot simula viata normala...asta sunt,din pacate

Ma gandesc la tine mereu si inteleg ca iti este mai greu acum ca Sebi s-a marit,evident si problemele sunt altele, mai mari...imi spun mereu ca-mi `ajunge necazul zilei de azi` dar nu pot sa ma abtin la a arunca priviri in viitor.
,putere si sanatate

Gata cu vaicareala...

Valentina,am citit tot ce-ai scris despre Emma,fetita ta mult iubita,te admir mult,esti atat de buna si sensibila si sunt convinsa ca viata ta se va umple curand de bucurii.
Iti doresc nastere usoara,fara dureri,sa te intorci acasa repede si sanatoasa!
Noi te asteptam sa ne povestesti despre voi!

Cata, si povesteste-ne despre terapiile pe care le faceti acolo,cum reactioneaza Robi si daca se vad rezultate.

va doresc sanatate si o zi frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

azi a fost ziua Irinei? de ce nu dati si voi un buzz fetele sa se trezeasca lumea ca eu abia acum am intrat sa citesc
LA MULTI ANI draga noastra Irina sa stii ca ai aici o super galerie de copii si mamici care te adora si mai ales Robi care iti da un pup mare si o imbratisare macar asa virtuala
stefanut sper din tot sufletul ca sunteti mai bine vor trece toate o sa vezi si o sa ne vedem toate peste 1-2 ani razand(am dat destul de mare perioada) va fi bine si pentru noi candva

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Vio, te-am citit de atatea ori pe acest forum si am vrut de atatea ori sa iti spun ca esti o mamica pe care o admir si invat de la tine cum sa fiu o mamica pentru Emma. Eu imi pierd rabdarea uneori, si moralul e la pamant, ma simt atat de slaba uneori.
Fiecare mesaj al tau mi-a atins sufletul, multumesc azi. La multi ani micutei Irina, multa sanatate, are o mamica minunata, puternica care o iubeste mult. Iti inteleg atat de mult suferinta mamico, incearca sa nu te proiectezi in viitor. Stii, mie imi scria o mamica pe un forum niste cuvinte care mi s-au imprimat in suflet : "Puterea si dragostea ta sunt puntile catre o viata normala pentru Emma.Un copil deosebit e o provocare continua dar si un miracol de zi cu zi."
Elena, sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate tuturor

Mami de Emma si + 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanacioc spune:

IRINA,LA MULTI ANI!Multa,multa sanatate, putere,forta si rabdare lui mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Multumesc pentru urari,dragele mele!
Si eu va doresc tot binele din lume,sa va fie auzite rugaciunile si sa aveti parte numai de bucurii.

Elena,ce face pui mic?Sunteti mai bine?
si sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dragele mele,

Scuze ca nu prea am intrat pe aici.Multumesc ca va ganditi la noi.
Puiulo este un pic mai bine dar inca destul de agitat.Vrea numai afara si de cand este asa de cald nu pot sa ii fac pe plac. Maraie continuu, cred ca asa protesteaza el.Din punct de vedere motor nu l-a afectat criza aia urata, sta bine pe picioare si merge imediat la usa (dus chiar si numai de o manuta).Merge numai in directia usii, inapoi nu prea.Imediat se intoarce si iar la usa....
Vio - un pupic mare, mare Irinei!!
Valentina- multa sanatate si o nastere usoara iti doresc. Vad ca nu mai este mult pana vine BB 2.
Sanatate la toata lumea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
noi suntem iar in spital de data asta am stat doar o zi in reanimare dupa care ne-a transferat la neuro unde toata lumea ne cunoaste si ne incurajeaza.a facut iar crize urate, nu-si revenea, iar nu a respirat, iar pe perfuzie de diazepam, iar iar...
ma gandesc la faptul ca incep sa ma obisnuiesc cu toate astea, dupa 3 ani de zile de data asta a fost prima data cand nu am plans deloc si am putut sa il sustin pe robi, sa ii zic la ureche sa fie tare ca vor trece toate si va fi mai bine.urasc gandul de a ma obisnui dar cred ca pe robi il ajuta sa stie ca sunt mereu cu el, data trecuta cand au trecut de usa albastra de la reanimare eu m-am oprit nu am putut merge cu el parca nu ma tineau picioarele sa inaintez.ieri de parca nu erau de ajuns toate a facut febra, a vomitat, i s-a rupt vena de la picior unde avea perfuzia si i-au mutat-o la mana, plansete si iar vomitat si tot asa. au incercat ieri dimineata sa ii scada doza de diazepam din perfuzie si a reinceput crizele asa ca i-au marit-o la loc.asteptam sa vedem cum va fi azi si daca e bine maine or sa incerce iar sa ii scada doza.as vrea atat de mult sa fiu acasa in momentele astea sa vina pe la noi in vizita sa ne incurajeze cineva dar cred ca nu as fi capabila sa vorbesc cu nimeni, nici eu nu mai stiu ce vreau.robi acum se joaca i-am luat niste cuburi si le baga in gura ca doar asta e intrebuintarea lor
o zi frumoasa tuturor celor care ne citesc va pup cu drag


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Cata,draga mea,iti trimit o imbratisare calda si toate gandurile de bine,de sanatate pentru Robi dar si pentru tine pentru ca imi imaginez cat de greu iti este si trebuie sa fii tare ca Robi sa simta ca are pe cine sa se bazeze.
Pe el micutul il mangai si-l pupacesc ca-i un baietel asa scump si dragalas!!!Vor veni si zile mai bune pentru copilasii nostri minunati,vei vedea...nu-ti pierde speranta pentru ca ea alimenteaza puterea si ai nevoie de ea,slava domnului!
Va pup si va strang in brate!

Elena,ma bucur ca Stef e bine si crizele n-au lasat urme,bine c-au trecut si sa dea Bunul Dumnezeu sa nu se mai intoarca vreodata.
Va pup si va doresc numai bine!

Noi am amanat plecarea cu o saptamana deoarece rezerva e ocupata pana pe 4 iulie,in rest suntem cum ne stiti.

Va doresc tuturor sanatate si putere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dimineata,

Draga Catalina - sunt alaturi de tine si de Robi!! Va imbratisez strans si ma rog ptr voi amandoi.Cred ca este foarte greu sa fii departe de casa in asemenea momente cumplite.Eu inca nu mi-am revenit dupa criza lui Stefanut.Cand il vad un pic mai moale deja mi se inmoaie picioarele si incep sa tremur.
Sa dea DD sa vii cu vesti bune despre Robi.Macar acolo sunteti pe maini bune, acasa nu stiu cum ar fi fost. Eu am fost foarte dezamagita de medicii nostri de la urgente.
Mai mult m-au speriat spunandu-mi ca inima lui nu o sa reziste si cate altele....
Vio - ma bucur ca Irinuca este vesela si fericita.Astept si eu zilele alea....
la toata lumea.
Va las o cafeluta fierbinte si buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

elena beau si eu cafea cu tine doar ca la mine e nr 3 deja, robi m-a trezit de la 4 jumate si de atunci sunt pe cafea
robi e umpic mai bine a facut mai putine crize si mai scurte deci azi probabil ii scad doza de midazolam din perfuzie.abia astept sa mergem acasa desi aici deja e ca a doua casa pentru noi, toti se comporta impecabil, glumesc sa ma faca sa zambesc si se joaca cu robi imediat cum au o pauza.
vio iti multumesc ca esti alaturi de noi ma ajuta mult mesajele calde pe care le trimiti o pup tare pe irina
p.s. cam aiurea scris mesajul dar treaza de prea multe ore + prea multa cafea
va pup

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput