FIV Dr.ALBU Dragos 17 Bv Corry, Arabella, Babyblue

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

corry,eu sunt de parere ca nu-i bine sa faci test Beta ...la 6 zile dupa un transferla 48 de ore e prea devreme sa se pozitiveze.
mai bine incearca sa-ti gasesti alte preocupari pentru inca vreo 6-7 zile...stiu ca e greu...practic asteptarea asta de 2 saptamani e cea mai grea chestie din toata procedura...sper sa-ti reuseasca.
eu,de exemplu am hotarat sa fac bradul in we...o sa am ceva de munca la el...si asta o sa fie bine...ca o sa ma distraga de la gandurile mele.


multa bafta tuturor



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Fetelor, multumesc pentru sfaturi
Nici nu mi-a trecut prin cap sa fac beta.
Cel mult m-am gandit s-o fac vineri ( a 10 a zi de la ET).
Dar astazi am prins forte noi, si o voi face luni, asa ste corect
Astazi nu mai am durerile de CM, ci doar sanii umflatii (asta este un lucru buuun, deoarece eu am sanii mai micuti)
Arabellaaaaaaaaaaaaaa, da un semn, ceva.....
Samira, tu ce mai simti?Parca imi este si jena sa intreb lucrul acesta, deoarece am vazut ca nu prea se mai poarta pe aici.
S-a ajuns la discutii reci, nu mai sunt cum erau o data (pline de caldura).Acum daca esti in faza de asteptare, nu mai trebuie sa te plangi sau sa spui ce semne ai, nuuu, trebuie sa arati ca tu esti tare, nu simti nimic, ca sa dai o lovitura frumoasa la sfarsit.
Imi cer scuze daca cele scrise de mine jigneste pe cineva, nu asta a fost intentia
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

corry
smile mama ca sa vada bebe ce mami vesela o sa aibe

+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 19z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna ziua fetele,
Cory sa stii ca eu stau cu sufletul la gura asteptand sa imi spui ca ai un bb.Si am observat si eu ca aici nu prea e comunicare, e prea multa liniste.Oricum va pup si astept sa aud numai vesti bune pana voi incepe si eu pregatirile pentru FIV.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Waw, Mirela, 19 zile?Doamne, ce a trecut timpul.
Parca ieri, alaltaieri citeam ca ai ramas insarcinata, si cum te plangeai tu, ca o ratusca, ba mainile, ba picioarele..
Iti doresc un copil sanatos, frumos si destept
Alexa, si tu mai ai un pic. Nu este rau sa incerci sa te informezi de pe acum.Cand iti va veni randul, voi fi acolo pentru a te sustine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

corry asa ma dor mainile,
abia astept sa nasc ca sa scap de dureri

+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 19z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Mirela iti urez o nastere usoara si doi bebei sanatosi tun, sa ne tii si pe noi la curent.Imi pare rau ca te simti rau dar mai ai putin si tot raul va fii spre bine, CURAJ!!

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Mirela tu ai ramas insdarcinata de la primul FIV?Tu ce probleme aveai?

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Cory as vrea sa stiu daca se poate cati bani ai cheltuit cu ultimul FIV cu tot cu tratament ca sa stiu cu aproximatie cam cati bani ar trebui sa strang.

D-zeu ne iubeste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Alexa,cam 11000-12000 lei.Deci in jur de 3000eur.
Dar sa stii ca eu am facut parte din cazurile fericite, facand stimulare cu doar doua fiole de Menopur\zi.
Daca citesti un pic in urma, Arabella (care acum este pitita pe undeva!), a urmat un tratament mai scumput.Conteaza cum raspunzi la stimulare.
Valy Analizele le-am facut la Synevo de langa spitalul Colentina, deoarece trebuia sa fac si trombofiliile si mi-a fost mai usor sa le fac pe toate intr-un loc.Spermograma si spermocultura, le-am facut la MedLife si nu au fost probleme...Succes

Mergi la inceput