FIV Dr.ALBU Dragos 17 Bv Corry, Arabella, Babyblue

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

gabi,510 ron costa tot pachetul de monitorizari...2 sau 3 ecografii,nu stiu cate sunt incluse in pachet.


3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Referitor la costul ecografiilor de monitorizare.
Eu am platit 680 lei, suma in care erau incluse 4 ecografii si analiza estradiolului.Separat, la fiecare eco plateam in plus 38 lei pentru progesteron.
Deci acest pachet s-a ieftint?
Arabella, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

Gabi_B
510 RON costa toate monitorizarile ecografice ptr FIV, care pot fi 5-6 in functie de cum raspunde fiecare persoana la tratament
corry tu ai platit 510 ecografiile + 155 estradiolul deci in total cam 665 RON

corry trebuie sa gandesti pozitiv si sa crezi in sansa ta, tu ar trebui sa te comporti acum ca si cum ai fii gravida

va tin pumnii la toate si va astept cu beta mare

rica69 cred ca asa ar fi trebuit sa o fac inainte de FIV, dar daca dl dr a hotarat o facem acum, ca decat asta ne-a mai ramas de facut in rest le-am cam facut pe toate



MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC
3 IA, FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna seara felele!

Maria am facut deja FIV-ul la Budapesta. Si de saptamana asta am avut si rezultatul: negativ. Am avut un singur embrionas...dar totusi a fost unul :)
Rica, draga mea, nu stiu cand voi face un alt FIV, daca voi mai face...chiar nu siu. Oricum in urmatoarele 5-6 luni ma gandesc sa-mi acord timp sa se refaca organismul si apoi ne gandim pe mai departe.
Iti doresc bafta multa! Din cate am inteles urmeaza sa vi curand in tara pentru FIV.

Va pup si va imbratisez!


o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna dragele mele!Sunt bine,multumesc,lenesa,parca nu am chef de nimik si somnoroasa(evident din cauza vremii).Burtica ma mai doare putin,o durere interioara,surda,putina tensiune in sani,un col moale si pastos de la progesteron)iau 6 tb.utrogestan pe zi),in rest nimik.Corry,draga mea,AMANDOUA vom reusi!!!,ma bucur ca esti bine!Da,pot sa ma intind noptile cat de cat.Maine ma duc sa platesc ''cresa'' puiutilor mei pe 1 an.Raspund la intrebari:
1,AMH-28.70,glicemie intre 91-160
2.insulinemie 18
3.FSH-LH 1(diferenta inttre analize).Iau Metformin 1000mg/zi tine in frau glicemia,ajuta la ov polichistice,pana acum cucu-bau,evident.Cam atat,dc vrei alte informatii,cu mare drag ti le ofer.Cu sarcina pe care am pierdut-o anul trecut la 23 sapt,nu m-am ingrasat decat 2 kg.Fetelor,urmeaza o intrebare de baraj:Voi ati pierdut o picatura,nu mai mult,imediat dupa ET?(cam la 2 ore),imediat cum v-ati ridicat in picioare?Eu,da,si ma framanta asta,sa nu cumva sa se fi eliminat embrionii transferati...am citit pe net si sunt cazuri semnalate in literatura de specialitate,deci au existat cazuri reale,nu sunt eu nebuna,cica nu sunt motive de ingrijorare,dar..........va rog,un raspuns!.Corry,ce mai faci???Va pup,multumesc pt tot,Arabella!
Arabella,34 ani,2 IA la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,facut FIV la Medlife cu dr.Albu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Arabella, asa mi s-a intamplat si mie la primul FIV ( am eliminat o mica chestie gelatinoasa, rozalie..).Crede-ma, aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu, daca am eliminat embrionii.
Dar nu cred ca au cum sa cada din uter...stii ce se spune, ca nici chestia cu statul cu picioarele pe pereti nu este dovedita.
De abia ma lasasera durerile, ca astazi m-a intepat un ovar...
Didi, ce bine ca ai scapat de probleme.Sper ca iti dai seama ca tie iti vom preda stafeta.
Fetelor, ati fost cuminti?Vine Mosul?
EU am fost, doar ca as vrea sa vina peste vre-o sapte zile
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Hai ca m-am mai linistit cu preturile, asa stiam si eu ca intra toate ecografiile.
Corry, abia astept sa-mi predati stafeta iti dai seama. Dar pana atunci v-asteptam pe voi cu beta mare!
Ma trece si pe mine cineva pe prima pagina? Ce date trebuie sa dau? Singura noastra problema e endometrioza mea grava, n-am ramas niciodata insarcinata, e primul FIV, oare mai trebuie ceva?

imi va aduce cel mai frumos cadou!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Bravo Didi bine ca ati scapat de ei. Lasa mai bine o luna mai tarziu decat nereusita sigura. Eu iau in fiecare zi cate o vitamina C. Ajuta mult la imunitate. Tie cand ar trebui sa iti vina CM in ianuarie?
Maria si poate pana la urmatorul fiv se va intampla o minune…..
Elenus dar de ce numai un embrion, ce tratament ai facut, la monitorizari nu s-a putut hotari sa mariti dozele sau nu ar fi ajutat oricum. Imi pare tare rau.
Arabella sa stii ca si eu am avut aceeasi senzatie, dar am citit si am si intrebat si nu se poate sa ii elimini chiar asa. Ei acum zburda pe la tine prin burtica. Te si vad cu beta de 2 sau 3 ca dl dr are mana de asa ceva. Scuze ca te intreb, cate kg ai?
Corry, Arabella stati acolo la caldurica si ganditi-va ca sunteti gravidute déjà.
Noi trebuie sa ne apucam de impachetat si nu am nici un chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

buna fetelor
am niste medicamente pe care le donez cu drag :MENOGON 5 FIOLE
DECAPEPTYL 2 FIOLE
UTROGESTAN 2 CUTII
daca doreste cineva astept PM
si sa va aduca mosul darul mult dorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Bravo Didi bine ca ati scapat de ei. Lasa mai bine o luna mai tarziu decat nereusita sigura. Eu iau in fiecare zi cate o vitamina C. Ajuta mult la imunitate. Tie cand ar trebui sa iti vina CM in ianuarie?
Maria si poate pana la urmatorul fiv se va intampla o minune…..
Elenus dar de ce numai un embrion, ce tratament ai facut, la monitorizari nu s-a putut hotari sa mariti dozele sau nu ar fi ajutat oricum. Imi pare tare rau.
Arabella sa stii ca si eu am avut aceeasi senzatie, dar am citit si am si intrebat si nu se poate sa ii elimini chiar asa. Ei acum zburda pe la tine prin burtica. Te si vad cu beta de 2 sau 3 ca dl dr are mana de asa ceva. Scuze ca te intreb, cate kg ai?
Corry, Arabella stati acolo la caldurica si ganditi-va ca sunteti gravidute déjà.
Noi trebuie sa ne apucam de impachetat si nu am nici un chef.



Pana la ala de ianuarie ar tb sa vina ala de decembrie. Chiar sunt curioasa cand o sa vina, ca luna trecuta cand luam AC, dr a zis c-o sa vina la 7 zile dupa ce le termin. Aiurea, a venit exact in Z29 cum face dintotdeauna, deci s-a suprapus cu ACurile vreo cateva zile. Acuma Z29 ar fi sapt viitoare, miercuri, joi cam asa, astept sa vad.

imi va aduce cel mai frumos cadou!!!

Mergi la inceput