Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Fertilizare in vitro (FIV)

FIV Dr.ALBU Dragos 17 Bv Corry, Arabella, Babyblue

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

samira33

5509 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite samira33 un Mesaj Privat
gabi,510 ron costa tot pachetul de monitorizari...2 sau 3 ecografii,nu stiu cate sunt incluse in pachet.

Mergi la inceput

corry_28

916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorry_28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite corry_28 un Mesaj Privat
Referitor la costul ecografiilor de monitorizare.
Eu am platit 680 lei, suma in care erau incluse 4 ecografii si analiza estradiolului.Separat, la fiecare eco plateam in plus 38 lei pentru progesteron.
Deci acest pachet s-a ieftint?
Arabella, ce mai faci?
Mergi la inceput

maria81

882 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimaria81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria81 un Mesaj Privat
Gabi_B
510 RON costa toate monitorizarile ecografice ptr FIV, care pot fi 5-6 in functie de cum raspunde fiecare persoana la tratament
corry tu ai platit 510 ecografiile + 155 estradiolul deci in total cam 665 RON

corry trebuie sa gandesti pozitiv si sa crezi in sansa ta, tu ar trebui sa te comporti acum ca si cum ai fii gravida

va tin pumnii la toate si va astept cu beta mare

rica69 cred ca asa ar fi trebuit sa o fac inainte de FIV, dar daca dl dr a hotarat o facem acum, ca decat asta ne-a mai ramas de facut in rest le-am cam facut pe toate

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC
3 IA, FIV 1 nereusit
Mergi la inceput

elenus26

636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elenus26 un Mesaj Privat
Buna seara felele!

Maria am facut deja FIV-ul la Budapesta. Si de saptamana asta am avut si rezultatul: negativ. Am avut un singur embrionas...dar totusi a fost unul :)
Rica, draga mea, nu stiu cand voi face un alt FIV, daca voi mai face...chiar nu siu. Oricum in urmatoarele 5-6 luni ma gandesc sa-mi acord timp sa se refaca organismul si apoi ne gandim pe mai departe.
Iti doresc bafta multa! Din cate am inteles urmeaza sa vi curand in tara pentru FIV.

Va pup si va imbratisez!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "
Mergi la inceput
Arabella34
Arabella34

218 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiArabella34 Adauga semn de carte la raspuns
Buna dragele mele!Sunt bine,multumesc,lenesa,parca nu am chef de nimik si somnoroasa(evident din cauza vremii).Burtica ma mai doare putin,o durere interioara,surda,putina tensiune in sani,un col moale si pastos de la progesteron)iau 6 tb.utrogestan pe zi),in rest nimik.Corry,draga mea,AMANDOUA vom reusi!!!,ma bucur ca esti bine!Da,pot sa ma intind noptile cat de cat.Maine ma duc sa platesc ''cresa'' puiutilor mei pe 1 an.Raspund la intrebari:
1,AMH-28.70,glicemie intre 91-160
2.insulinemie 18
3.FSH-LH 1(diferenta inttre analize).Iau Metformin 1000mg/zi tine in frau glicemia,ajuta la ov polichistice,pana acum cucu-bau,evident.Cam atat,dc vrei alte informatii,cu mare drag ti le ofer.Cu sarcina pe care am pierdut-o anul trecut la 23 sapt,nu m-am ingrasat decat 2 kg.Fetelor,urmeaza o intrebare de baraj:Voi ati pierdut o picatura,nu mai mult,imediat dupa ET?(cam la 2 ore),imediat cum v-ati ridicat in picioare?Eu,da,si ma framanta asta,sa nu cumva sa se fi eliminat embrionii transferati...am citit pe net si sunt cazuri semnalate in literatura de specialitate,deci au existat cazuri reale,nu sunt eu nebuna,cica nu sunt motive de ingrijorare,dar..........va rog,un raspuns!.Corry,ce mai faci???Va pup,multumesc pt tot,Arabella!
Arabella,34 ani,2 IA la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,facut FIV la Medlife cu dr.Albu.
Mergi la inceput

corry_28

916 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicorry_28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite corry_28 un Mesaj Privat
Arabella, asa mi s-a intamplat si mie la primul FIV ( am eliminat o mica chestie gelatinoasa, rozalie..).Crede-ma, aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu, daca am eliminat embrionii.
Dar nu cred ca au cum sa cada din uter...stii ce se spune, ca nici chestia cu statul cu picioarele pe pereti nu este dovedita.
De abia ma lasasera durerile, ca astazi m-a intepat un ovar...
Didi, ce bine ca ai scapat de probleme.Sper ca iti dai seama ca tie iti vom preda stafeta.
Fetelor, ati fost cuminti?Vine Mosul?
EU am fost, doar ca as vrea sa vina peste vre-o sapte zile
Va pup!
Mergi la inceput
didi32
didi32

1704 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luididi32 Adauga semn de carte la raspuns Trimite didi32 un Mesaj Privat
Hai ca m-am mai linistit cu preturile, asa stiam si eu ca intra toate ecografiile.
Corry, abia astept sa-mi predati stafeta iti dai seama. Dar pana atunci v-asteptam pe voi cu beta mare!
Ma trece si pe mine cineva pe prima pagina? Ce date trebuie sa dau? Singura noastra problema e endometrioza mea grava, n-am ramas niciodata insarcinata, e primul FIV, oare mai trebuie ceva?

imi va aduce cel mai frumos cadou!!!
Mergi la inceput
rica69
rica69

475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui rica69  Trimite mesaj yahoo luirica69 Adauga semn de carte la raspuns Trimite rica69 un Mesaj Privat
Bravo Didi bine ca ati scapat de ei. Lasa mai bine o luna mai tarziu decat nereusita sigura. Eu iau in fiecare zi cate o vitamina C. Ajuta mult la imunitate. Tie cand ar trebui sa iti vina CM in ianuarie?
Maria si poate pana la urmatorul fiv se va intampla o minune…..
Elenus dar de ce numai un embrion, ce tratament ai facut, la monitorizari nu s-a putut hotari sa mariti dozele sau nu ar fi ajutat oricum. Imi pare tare rau.
Arabella sa stii ca si eu am avut aceeasi senzatie, dar am citit si am si intrebat si nu se poate sa ii elimini chiar asa. Ei acum zburda pe la tine prin burtica. Te si vad cu beta de 2 sau 3 ca dl dr are mana de asa ceva. Scuze ca te intreb, cate kg ai?
Corry, Arabella stati acolo la caldurica si ganditi-va ca sunteti gravidute déjà.
Noi trebuie sa ne apucam de impachetat si nu am nici un chef.

Mergi la inceput
dandanutz
dandanutz

339 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dandanutz un Mesaj Privat
buna fetelor
am niste medicamente pe care le donez cu drag :MENOGON 5 FIOLE
DECAPEPTYL 2 FIOLE
UTROGESTAN 2 CUTII
daca doreste cineva astept PM
si sa va aduca mosul darul mult dorit
Mergi la inceput
didi32
didi32

1704 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luididi32 Adauga semn de carte la raspuns Trimite didi32 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui rica69

Bravo Didi bine ca ati scapat de ei. Lasa mai bine o luna mai tarziu decat nereusita sigura. Eu iau in fiecare zi cate o vitamina C. Ajuta mult la imunitate. Tie cand ar trebui sa iti vina CM in ianuarie?
Maria si poate pana la urmatorul fiv se va intampla o minune…..
Elenus dar de ce numai un embrion, ce tratament ai facut, la monitorizari nu s-a putut hotari sa mariti dozele sau nu ar fi ajutat oricum. Imi pare tare rau.
Arabella sa stii ca si eu am avut aceeasi senzatie, dar am citit si am si intrebat si nu se poate sa ii elimini chiar asa. Ei acum zburda pe la tine prin burtica. Te si vad cu beta de 2 sau 3 ca dl dr are mana de asa ceva. Scuze ca te intreb, cate kg ai?
Corry, Arabella stati acolo la caldurica si ganditi-va ca sunteti gravidute déjà.
Noi trebuie sa ne apucam de impachetat si nu am nici un chef.

Pana la ala de ianuarie ar tb sa vina ala de decembrie. Chiar sunt curioasa cand o sa vina, ca luna trecuta cand luam AC, dr a zis c-o sa vina la 7 zile dupa ce le termin. Aiurea, a venit exact in Z29 cum face dintotdeauna, deci s-a suprapus cu ACurile vreo cateva zile. Acuma Z29 ar fi sapt viitoare, miercuri, joi cam asa, astept sa vad.

imi va aduce cel mai frumos cadou!!!
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com