Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Fertilizare in vitro (FIV)

FIV in Ungaria 121

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

elenus26

636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elenus26 un Mesaj Privat
Neata sa dispara ceata!...sau ploaia...ce-o fi numa' sa-i lase cale libera lui Mos Niculae

Cum se mai simt canguritzele noatre cu bebei la marsupiu?

Pupici la toata lumea

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "
Mergi la inceput
alinamolnar
alinamolnar

377 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinamolnar un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui patricia

Alina[/b nu ai mai incercat? de ce ai renuntat la o viata fara bebe? Daca ai posibilitati te rog mai incearca. Nu abandona.]

Nu am renuntat la viata fara bebe, dar o sa fie pe alta cale. Am obtinut atestatul pt. adoptie si acum il asteptam pe bebe. Am ajuns la concluzia ca pt. mine 4 FIV-uri nereusite sunt de ajuns. Daca DD o sa vrea sa avem un bebe si pe cale naturala foarte bine, daca nu, o sa avem (cel putin) unul oricum. In aceasta situatie cea mai grea este asteptarea.
Imi pare rau ca ai avut o sarcina asa de grea, dar pana la urma tot raul spre bine : ai doi copii sanatosi.

[b] Va iesi soarele si pe strada mea

Editat de - alinamolnar on 05/12/2010 11:24:22
Mergi la inceput

samira33

5509 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite samira33 un Mesaj Privat
elenush,eu ma simt din ce in ce mai bine....azi m-am putut misca cu usurinta.
miki,sunt cuminte...nu de alta dar vreau sa vina Mosu' cu daruri minunate.
tannoo asta-i pentru reintregirea familiei.

va sarut si va doresc o Duminica placuta

Mergi la inceput
miki-miki
miki-miki

3964 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Alla sper ca esti mai bine. De data asta sigur se vor prinde bbii

Samira ceva intepaturi , simptome de la bbi? Cand faci testul?

Fetelor nu stie nimeni sa-mi zica pe ce doza de clexane a fost Zapp spre sfarsitul sarcinii?

Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

samira33

5509 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite samira33 un Mesaj Privat
miki...nu mai stau sa studiez simptome.
testul pe 12.
eu parca imi aduc aminte ca era pe 0,6...sper sa nu ma insel...da parca asa am citit la un mom.dat.

Mergi la inceput
miki-miki
miki-miki

3964 Mesaje
Sami e bine ca nu te cauti de simptome. Eu stiu ca Zapp a facut de la inceput 0.4 de 2 ori /zi la inceput dar voiam sa stiu la ce doza a ajuns spre sfarsitul sarcinii.

Vine Mosu
Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Mergi la inceput
alla76
alla76

1142 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialla76 Adauga semn de carte la raspuns Trimite alla76 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Alla sper ca esti mai bine. De data asta sigur se vor prinde bbii

Samira ceva intepaturi , simptome de la bbi? Cand faci testul?

Fetelor nu stie nimeni sa-mi zica pe ce doza de clexane a fost Zapp spre sfarsitul sarcinii?

Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

miki, fac pe viteaza pana marti. ma tin tare pentru puiuti!
analizele, prima tura, au iesit leucocitele duble.
azi mi-au iesit trombocitele aiurea, asa ca toata lumea e atenta sa nu patesc ceva.
sper din tot sufletul ca nu s-au diminuat sansele pentru bebici.
daca rezista si ii duc la termen, inotatori ii face mama ca doar sunt obisnuiti
sami, tin pumnii!
denisa

zapp

204 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite zapp un Mesaj Privat
Buna fetelor!
va citesc de cate ori am timp, dar din pacate nu prea pot sa scriu...Mocioflicii mei nu imi lasa nici un minut liber...E f frumos cu ei, sint f simpatici...Dar e foarte greu...Am fost singuri eu si sotul meu pana acum o luna cand ne-am luat o bona... Nici acum nu am mai mult timp la dispozitie, dar nu mai am emotii asa mari:D ca o sa ajung la nebuni:) O sa incerc sa pun ceva poze sa-i vedeti cat sint de mari...
Miki, am vazut ca ai intrebat de mine si ma grabesc sa-ti raspund...Am facut clexane 0.4ml de 2 ori pe zi pana la sfarsitul sarcinii si inca vreo 3-4 sapt dupa ce am nascut. Recomandarea medicului hematolog a fost sa fac 6 saptamani, dar nu am mai putut...Asa de satula am fost de intepaturi, ca ma renuntat...Nu am patit nimic :D Tu ce mai faci? Te pup si numai bine !
Samira, iti tin pumnii si sper ca o sa avem o veste buna de la tine! Dupa feelingul meu, o sa reusesti! Am insa sa-ti zic ceva, daca vrei sa tii cont de asta...Am citit ca faci clexane si in acelasi timp progesteron injectabil...In cazul anticoagulantelor, sint interzise injectiile intramusculare...Daca e totusi nevoie, poti face, dar rar, nu in fiecare zi si cu mare grija ca se pot face hematoame...Daca faci, ai grija sa masezi f bine locul si timp mai indelungat si eventual sa pui ceva rece. Din aceasta cauza eu nu am putut face prog injectabil in timpul sarcinii; am mers cu utrogestan (4-6 pe zi) pana la sfarsit)...Eu am avut contractii f puternice si dureroase inca din sapt 20 de sarcina, asa ca nu am putut renunta la el..Cand am nascut, medicii mi-au acordat o atentie speciala din cauza clexanului; timp de o sapt (parca) am facut 0.8 ml de 2 ori pe zi...
Va tin pumnii tuturor!

zapp de Ana Lidia si Serban
Mergi la inceput
miki-miki
miki-miki

3964 Mesaje
Zapp multumesc mult pt raspuns, deci tu ai continuat cu 0.4 de 2 ori/zi pana ai nascut apoi dupa nastere 0.8 de 2 ori/zi cateva zile. De obicei se creste doza odata cu luarea in greutate de aceea am intrebat. Ai sa gasesti si un mail de la mine, azi ti l-am trimis pana sa vad raspunsul tau aici.

Vine Mosu
Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Mergi la inceput
miki-miki
miki-miki

3964 Mesaje
Alla trombocitele ies aiurea si de la clexane. In Franta se monitorizeaza VTM (plachetele, volumul mediu trombocita) ca sa-si dea seama dc esti pe doza corecta de clexane. Sigur ii face mama inotatori campioni

Vine Mosu
Miki

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com