Robi, minunea mea de copil (partea a 2a)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Cata,pe unde umbli?Sa nu-mi zici ca ai trecut spre mare fara sa-mi dai de stire!Ma bucur mult ca Robi e bine,astept noutati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

doina cum sa trec fara sa te anunt am stat doua saptamani in romania dar nu am inteles nimic a fost asa de scurt, o saptamana am fost cu robi la o manastire si a fost foarte frumos, chiar ne-am linistit sufleteste si eu si sotul si cealalta saptamana am umblat cu acte ca erau toate expirate si vizite la mama, sora cumnata etc stii cum e acasa ca te asteapta toti sa mergi pe la ei. eu nici nu mai am nr tau de tel ca telefonul ala smecher al meu fara ecran s-a ars de tot si am pierdut o gramada de numere te pup trimite-mi pm cu nr
azi noi mergem sa vorbim cu medicul lui robi iar sa vedem ce mai spune de data asta ca robi ieri in timp ce manca a inceput sa urle dintr-o data si a vomitat sange mancare nu dar sange a scos la greu.l-am dus la urgenta la un spital mai aproape si mi-a spus tanti doctora ca si-a muscat limba eu nu cred si azi deja a facut diaree de doua ori. ma gandeam ca poate s-a innecat dar manca piure de cartofi cu rosii deci sunt total debusolata abia astept sa vad ce ne zice azi ca toata noaptea am dormit in cot deasupra lui robi si azi tre sa fim acolo abia la ora 14
va las fetele o zi frumoasa

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Catalina, sanatate mult si sper din suflet sa fie doar limbutza muscata si nimic altceva. Pupa baiatul si din partea noastra!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

laura multumim
am venit de la medic l-a programat pe robi pentru gastroendoscopie si ecograf la stomac nici lor nu li s-a parut normal si cand au citit pe foaie de la cealalta doctorita ca probabil si-a muscat limba i-a bufnit rasul.eu as fi vrut sa ne programeze mai repede dar robi se distra si radea n-avea nici o treaba si au zis ca nu e o urgenta ca e bine copilul
problema la robi e ca a inceput si un medicament nou(inovelon) si medicii cred mai mult ca e un efect colateral al medicamentului
sper sa fie bine ca in privinta crizelor ajuta cat de cat inovelon asta e mai binisor robi si ar fi drept culmea sa trebuiasca sa ii scot probabil singurul medicament care functioneaza
in rest ne topim de caldura nu stiu ce sa mai fac cu robi ca acu ii dau un tricou acu e ud leoarca la gat apa nu prea bea si tot asa
intru mai diseara poate pot sa incarc niste poze va pup am zburat ca s-a trezit ratzoiul meu

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
ieri au ajuns raspunsurile de la analizele lui robi si de la gastroendoscopie si e totul bine(deja stiam ca daca era ceva grav probabil imi ziceau pe loc) calcemia era umpic mai scazuta ca de obicei si poate din cauza aia a vomitat cu sange dar oricum a ramas in ceata ziua respectiva
azi merg la mare cu robi dupa-masa ca e frumos afara si o sa fac poze.in rest e totul bine si fara crize
o zi frumoasa tuturor!

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

buna ziua tuturor
noi suntem iar in spital de data asta am stat doar o zi in reanimare dupa care ne-a transferat la neuro unde toata lumea ne cunoaste si ne incurajeaza.a facut iar crize urate, nu-si revenea, iar nu a respirat, iar pe perfuzie de diazepam, iar iar...
ma gandesc la faptul ca incep sa ma obisnuiesc cu toate astea, dupa 3 ani de zile de data asta a fost prima data cand nu am plans deloc si am putut sa il sustin pe robi, sa ii zic la ureche sa fie tare ca vor trece toate si va fi mai bine.urasc gandul de a ma obisnui dar cred ca pe robi il ajuta sa stie ca sunt mereu cu el, data trecuta cand au trecut de usa albastra de la reanimare eu m-am oprit nu am putut merge cu el parca nu ma tineau picioarele sa inaintez.ieri de parca nu erau de ajuns toate a facut febra, a vomitat, i s-a rupt vena de la picior unde avea perfuzia si i-au mutat-o la mana, plansete si iar vomitat si tot asa. au incercat ieri dimineata sa ii scada doza de diazepam din perfuzie si a reinceput crizele asa ca i-au marit-o la loc.asteptam sa vedem cum va fi azi si daca e bine maine or sa incerce iar sa ii scada doza.as vrea atat de mult sa fiu acasa in momentele astea sa vina pe la noi in vizita sa ne incurajeze cineva dar cred ca nu as fi capabila sa vorbesc cu nimeni, nici eu nu mai stiu ce vreau.robi acum se joaca i-am luat niste cuburi si le baga in gura ca doar asta e intrebuintarea lor
o zi frumoasa tuturor celor care ne citesc va pup cu drag

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Vai Cata! Ce spui tu asa de rau e Roby!??
Sunt singura in birou si ma apuca plansul!Credeam ca e mai binisor!
Nu mai scapa de blestematele astea de crize!
Multa sanatate!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

cosminiq e mai mult decat am descris in cuvinte abia astept sa se termine cosmarul asta
am pus o poza facuta acum 10 min ca robi doarme si nu am ce face
http://family.webshots.com/photo/2742588880106460527zkKNFZ

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

HAINUTE DE VANZARE PENTRU ROBI, SUPER PRETURI

Cand unul viseaza, ramane doar un vis, cand amandoi visam devine realitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

dragii de voi!
Nici nu stiu ce sa mai zic!/...
Va pup si multa sanatate!
Chiar nu stiu de ce trebuie sa treceti prin toata suferinta asta!
Multi pupicuti lui Roby!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Pisellino, puterea vine din noi si noi o avem de la Dumnezeu!
Robi e un baietel puternic si veti trece cu bine prin asta!
Suntem alaturi de voi si ne rugam sa ajungeti acasa si sa nu mai treceti prin asa ceva niciodata!


RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput