FIV Europa(39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Bryny sa-ti traiasca baietelul!
Cu ce medic ai nascut la euromaterna...si eu sunt in cautarea unui medic bun, dar inca nu m-am hotarat la cine sa merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

multumesc pentru raspuns melisa


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Dragele mele prietene si colege de suferinta, va doresc sa va aduca Mosul Nicolae ce va doriti voi mai mult si anul 2011 sa fie un an fericit si norocos!
Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bryny sa ti traiasca minunea!

adria, eu nu am planuri pt anul acesta insa astept sarbatorile de iarna, mergem in romanica la Cheile Gradistei sau la Bran, azi finalizam organizarea, suntem un grup mai mare de prieteni de aici din frantia si din romanica
mergem pe 26 dec si pe 3 ianuarie ne intoarcem in franta si planific si fiv ul!
din pacate nu merg in nord la ai mei, dar pe 27 ian ma reantorc in ro pt 3 saptamani si o sa mi vad si familia

eu astept cm,sa mi fac hormonalele, nu stiu de ce intarzaie , de obicei vine la fix! poate ceva dereglari!

sa fiti cumintele sa va aduca mosul tot ce va doriti si anul care vine sa ne mutam in gasca la odisee!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

melisa28 eu am facut cezariana cu dr.savu cornelia...un medic deosebit care pune suflet in tot...am vazut si cu alte paciente este la fel...cu noi este ptin neam,este verisoara nasului meu...Fetelor va multumesc pe toate la un loc asta ca sa nu uit vreuna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

adria, nu am primit nimic


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

am o nelamurire...
spuneti mi va rog care va pricepeti la raportul lh , fsh...
eu am asa fsh:6,4ui/l si lh:9,2ui/l!
cred ca lh e prea mare in raport cu fsh?!
voi ce spuneti?
maine repet hormonalele, ultimele le am facut la sfarsitul lui iulie!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redramy spune:

Salutare!
Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica prin FIV. Momentan ma pregatesc pentru un prim FIV pe plaiuri mioritice, dar daca nu imi va reusi ma voi indrepta catre o clinica din afara tarii. Sotul meu o sa fie detasat cu serviciul in vara anului viitor la Bratislava pentru 4-5 ani si ma gandeam ca o sa incerc acolo. A auzit cineva de vreo clinica in care se face FIV in Bratislava?
Problema la mine in cuplu sunt eu! Sufar de sindrom de ovare polichistice (PCOS) si in consecinta ovulatie lipsa. Dar sper sa reusesc si eu la un moment dat, ca noi toate de altfel!
brunadria raportul LH/FSH trebuie sa fie cat mai aproape de 1 in zilele 2-4 ale ciclului. Un raport mai mare este un indicator de PCOS, dar asta in cadrul unui contex hormonal (si nu numai) mai amplu. Oricum poate sa difere de la o luna la alta. Vezi cum iti ies acum "mai proaspat" si apoi vezi ce-ti spune doctorul!
Multa sanatate si multa bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

redramy bine ai venit la noi si sa ti implinesti visul cat mai repede!
multumesc pt raspuns, exact la asta ma gandeam si eu , studiez datele problemei!
pt ca am facut 4 fiv uri nereusite! insa nici un dr nu si a pus problema ca ar fi pcos!
voi vedea cum ies cele de maine si voi face din nou o comparatie..


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

in 2009 luna 4a aveam asa:
fsh:-6,5ui/l
lh:-5,3ui/l
asa dar diferenta e destul de mare in comparatie cu cele din iulie 2010!
cum am spus voi vedea si cele de maine ce vesti imi aduc!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput