FIV Europa(39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bryny felicitari pt bb, parca ieri cautai disperata primosiston. Doamne ce a mai trecut timpul.



Balanta scumpa rau mai e analiza aia, cat un FIV la Giulesti.
Imi doresc din suflet sa te vad optimista si sa aud ca te-ai hotarat sa incerci din nou. Du-te in CO si vino cu bateriile incarcate.




Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki, eu as incepe FIVul si in Ianuarie, insa deocamdata nu scap de urticaria aia nenorocita si pana nu ii dau de cap, nu ma incumet sa fac FIV.
Poate ma va ajuta soarele si apa sarata sa scap de ea. Cel putin asa mi-a zis imunologul de la Viena. O sa vad cum o sa se prezinte situatia la finele lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

melisa, orchid, bryny, gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Balanta cum ti-au iesit imunologicele? Care sunt mari, Th1 sau Th2? Tinctura de trei frati patati ai incercat-o?
Vreau si mare si soare, unde te duci?




Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

miki, nu am facut inca imunofenotiparea, ca asa a zis imunologul sa procedam: mi-a luat el sange pt niste analize legate de reumastism (nu stiu sigur pt care, dar pt ceva mai complex decat ASLO, ca pe ala il aveam facut si a zis ca se poate ca ASLO sa fie ok si sa am totusi reumatism) si si mi-a repetat si anticorpii antiglicoproteina pe care acum un an jumate ii aveam negativi. In fct de cum ies astea, facem sau nu alte investigatii.
Tinctura inca nu am inceput-o, fiindca el a zis sa nu incep nici un medicament pt urticarie pana nu vin rezultatele.
In concediu mergem in Maldive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Melisa, e bine de obicei sa asculti ce zice dr.tau, dar sincer mi se pare mai sigur sa ramai pana la 12 sapt pe aceeasi schema de progesteron si abia apoi sa reduci dozele de utrogestan.

Balanta, iti doresc vacanta frumoasa, sa te relaxezi si sa ai puterea sa o iei de la capat! Albert va ramane toata viata in inima ta , dar trebuie sa vina si la tine clipele de fericire si bucuria de ati strange puiul in brate!

Gabi, Sisipisi, Adijo, Miki, Oana, Sandy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Bruni, nu ne-ai spus ce faci d sarbatori?

Bryni, sa-ti traiasca Forinel si sa fie sanatos si norocos!

Orchid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Balanta sper sa te intorci din CO bronzata , fara urticarie si cu bateriile incarcate. Super in Maldive
Adria


Vine Mosu
Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Balanta, mmmm...ce bine ca pleci in vacanta la soare, plaja...distractie placuta si sa vii bronzata

Mergi la inceput