Mai-iun2010-Floricele de liliac gata de sanius!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Am scris si eu Laura

maribell puiutii Vivelei,i-ai pus "de Oana"



Cristina,si Seby bebyin asteptarea lui Mos Craciun www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

ola,

a fost mama pe la mine , am facut curatenie - maine plecam la tara la sotu ca s-a taiat porcu si tre sa o vada si Vic pe mamaia.

Tatyana- eu il scot zilnic, daca nu ploua, aseara am iesit juma de ora dupa ce s-a oprit ploaia.


Si vic are perioade cand doarme numai cate juma de ora, el dormea afara in carucior si 3 ore, dar nu ne lasa vremea. Eu mai dorm cu el si atunci pun o mana pe el sau cand se trezeste ii dau tzitzi si mai doarme. Ieri a dormit asa 3 ore.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Buna fetelor,

Nu prea mai am timp de scris in ultimul timp, dar azi o fac. Sunt suparata rau ca i s-a inchis contul lui Madamar!!! Haideti sa ne spunem toate parerea, civilizat, la topicul Concediul mamelor (la generale).
Nu este corect ca se intampla asa ceva!
Eu as scris deja... sunt foarte trista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

Functionarii publici ar putea fi concediati, chiar daca se afla in concediu de crestere a copilului

cum sa nu tea puce plansu si sa ramai fara lapte
madamar are dreptate sa se enerveze si sa riposteze

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

AM CITIT SI EU DESPRE MADAMAR......
NU ESTE CORECT....
am cautat postarile voastre....laura si gabitza.....dar nu le-am vazut żżżżż


si chiar, cei 2 barbati cu care sa razboit mary, stau cu copii acasa in locul sotiilor lor.....sau nu au ce face si jignesc fetele care scriu pe forumuri????
din cate am inteles chiar au provocat-o pe mary....care e super obosita si stresata.....deci unii barbati misogini ,chiar au placere sa jigneasca si sa provoace femeile.

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR
FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE

[red]un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

vezi tocmai jos la forumuri,la anunturi tehnice

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

pai e la moda sa se taie: indemnizatii, concedii...de ce nu si conturi? .

e in sangele nostru sa fim dezbinati...cred ca se amuza intr-un fel cei care au puterea, atunci cand ne vad ca niste oi ratacite.

acum, vizavi de discutiile de pe forum, eu am pierdut (prea) mult citind pe DC si am constatat ca se tot repeta unele persoane cam la toate subiectele...nimic de zis, e timpul lor, e dreptul lor la opinie. insa ma intreb si eu, fara nicio ironie, de unde au, frate, atata timp la dispozitie??? ca eu, desi "stau" acasa, abia apuc sa deschid calculatorul si sa trec pe aici pt 2 vorbe si uneori si pe dincolo, la scutecele lui david.
dar sa citesc tot - pe la toate subiectele - si sa mai am si timp sa compun mesaje, sa dezvolt polemici cu ceilalti mi se pare de domeniul SF-ului...exceptand situatia in care asta mi-ar fi munca, respectiv "citit si raspuns pe DC". culmea e ca, de regula, acelasi persoane - care petrec sigur muuuulte ore in compania forumului - constructiv sau nu - militeaza agresiv pentru petrecerea acat mai mult timp alaturi de copii, timp de calitate, etc. oare regula nu li se aplica si lor?
alooo, la mine ziua are 24 de ore, la voi nu??? (eu am mai probleme cu gestionarea timpului, uneori chiar am accese de panica, nu stiu cum se face dar ziua nici nu incepe bine ca se si termina).

ma duc sa fac o mamaliga...



Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

La multi ani sarbatoritilor mici si mari de azi!

Am auzit de mamaliga si-am venit si eu. E gata ?

Mary, ce facusi?

Crissy, baietii nostri si cat am stat eu in spital inante si dupa ce am nascut au plans in unele seri dupa mine..
Eu zic sa nu il fortezi. La un moment dat o sa se rupa el de tine.

Discordia, Ioanact - am trimis PM

Maribell, da-i inainte cu ideea cu puii. Ai toate conditiile sa o faci.

Cat despre sedinta cu parintii, a fost intalnire doar noi si profii (pe rand) si ne-au dat carnetele de note. Daca ar fi cuminti ar fi fost perfect. Sunt buni la invatatura insa la cumintenie. Acum sunt "pedepsiti" o sapt fara desene si fara jucarii. Pot sa citeasca/scrie/deseneze/ajute in casa/asculte muzica/mearga la hockey/teatru/... Deci au o tona de activitati. Sunt asa de multumiti cu desenatul si cititul de nu le trebuie altceva...

Ca sa vedeti si voi rezultatele din ultimele zile:
http://bibliotecaromaneasca.org/membri-fondatori/




Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Buna, asa, mai pe seara...

Ce se intmpla acum cu Madamar?

Nana, am trimis (din Banca Transilvania) si eu ceva banuti pentru surpriza de ziua David. Sa dea DD sa ii foloseasca.

Va pupam.

PS: Multumim inca o data Maribell pentru foto si pupam fetita cu ochi mari si jucausi, Anto.

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenabum spune:

gata am reusit noi toate
iau deschis contul

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010
http://family.webshots.com/album/578091226pChrLJ?vhost=family

Mergi la inceput