Iepurasi in asteptarea lui Mos Nicolae (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

ERINA chiar citeam ca esberitox-ul e foarte bun pentru imunitate.
Homeopata noastra ne-a dat remedii pentru Albert pe care le contine si esberitox-ul.
Cred ca o sa cumpar si pentru noi, adultii.
Multa sanatate micutului


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Roxana :)) zau ca nu mi-am dat seama, dar de simpatica foc, pe loc m-am prins! :))
Minunata poezia...totusi, de cine este scrisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

servus, dragele mele!
Scuze pentru ora intaziata
Ma bucur ca am reusit sa intru si asa
Am iesit azi(adica ieri) din spital
Eduard eputin mai bine, in sensul ca nu a mai facut febra, nu mai are muci si are o stare generala mai buna.Dar ma tem in continuare ca nu va fi ok, fiindca e tare slabit, nu are pofta de mancare si abia daca apuca cate o imbucatura din orice i-as oferi.Zilele astea am tot povestit cu Ramy si Oana, si chiar ziceam ca ma tem ca o sa trebuiasca sa iau de la inceput cu diversificareaO alta chestie naspa e ca antibioticul a facut si alte efecte, i-a distrus flora intestinala,si cu tot cu biotics nu a scapat de scaune lichide dese...in fine, multumesc lui Dumnezeu ca e mai bine si am scapat din groaza aia de spital...acolo vezi atatea lucruri horror, ca o iei razna...Vreau sa va multumesc tuturor din suflet ca m-ati sustinut cand eram atat de deznadajduita,Dumnezeu sa va rasplateasca pe fiecare!!!
Daca da Dumnezeu bine, o sa am de recuperat, nu gluma!Ca vad ca iar ati scris...
Daca va intrebati de ce nu am scris la o ora mai rezonabila, motivul e simplu:puneti la un loc un tatic debusolat, cu un copil neascultator de opt ani, minus mami si bebe adoratus doua saptamani...rezulta:casa vraiste, haine, vase, mancare,frigider,casa haos...nici nu va puteti imagina...sau,la cum va cunosc,puteti...
Am luat problema de la un capat,dar e departe de a fi rezolvata---va dati seama...
Acum va rog sa ma scuzati,dar patul meu drag care mi-a lipsit ma asteapta cu imbratisarea lui tandra...spre deosebire de sot,care e la servici,saracu'...
Pupici si drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

samaria bine ai revenit,sa dea doamne doamne sa fie bine bebe... ce surpriza placuta ne-ai facut ca ai rupt un minut din timpul tau pretios pentru a da o veste despre tine si puiutul tau....ora rezonabila? noi iti multumim ca ai scris atat de curand
lasa ca treburile le rezolvi in timp...multa multa sanatate puiului tau ii ureaza si fetita mea adelina....

multi pupici si ingerasi pentru eduard...noapte buna


FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010 de adolescent paul 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Samaria- bine ai revenit acasa.Sa va ajute Doamne Doamne sa va faceti bine de tot, si sa papati iarasi normal.
Oana multumesc pt gandurile bune.De cate ori ma uit la pozele voastre ma minunez cat de bine iti seamana Eric.Ai un pui tare dragalas
Rebiana spor la invatat.Tinem pumnii sa iti mearga bine.Pupam gagalicile tale
Child feicitari pt ridicator.Oare cand au crescut atat? parca abia i-am adus de la maternitate si ne plangeam de colici si nopti nedormite
Luca al meu a fost f cuminte astazi, nici nu am sperat.Nu mi-a plans deloc pe drum, si cat am stat la dentist a fost un mare lord, nu a deranjat pe absolut nimeni.Si ca tot vb de Luca, is curioasa, mai este vreu iepuras care are deja 9 luni si nu are nici un dintisor?Si Biancai i-au iesit traziu, pe la 8 luni si ceva primul, dar paraca totusi ma ingrijorez un picut.Mai ales ca si stomatologa mea azi a cam strambat din nas cand i-am zis ca nici zare de coltisori.
Ma duc sa ma culc.Sa aveti o zi frumoasa si sa fiti sanatosi.

Stefanna mami de BIANCA-NICOLA si LUCA ALEXANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

samaria bine ai revenit. sanatate multa puiului sa isi revina repede. eu zic ca va fi mai bine acum ca sunteti acasa. cel putin pe mine una atmosfera din spital ma prabusea complet...
stefanna lui rares i-au dat primii dinti la 9 luni. ambii intr-o saptamana. asa ca e posibil ca de acum sa apara si la tine.
oanasi la mine se ridica rares de m-a capiat. se agata de orice. problema e ca dupa ce se agata isi da drumul si cade ca prostanacu asa ca nu il mai pot lasa nesupravegheat nici macar un moment. problema e ca si noaptea in somn se ridica, sper sa nu fie somnambul...adica in loc sa se zvarcoleasca-tarasca cum facea cand avea gaze acu poc se ridica...
weekend placut fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Neata si haideti la un cappuccino!

Noi ne pregatim sa mergem la cumparaturi, chiar daca ploua, la un Mall e bine

Sa inceapa un weekend vesel pt fiecare!

Samaria, bine ati venit acasa, il pupam pe micutzul tai, sa ii revina repede pofta de mancare ca sa se faca complet bine!

Mamica de 8 martie 2010 - dulcea fetita Eliza Valentina
Ne pregatim pentru Sarbatoarea Nasterii Domnului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna dimineata va invit la o calda pe asa vreme ploioasa...

la multe lunite David Andrei multa sanatate si veselie


fetelor sunt tare suparata, azi dimineata am certat-o pe adelina,ma scosese din sarite,plans degeaba degeaba...vrea sa mergem cu ea pe jos,si sa o tinem de manute,nu mai vrea in premergator,pai am mers dar m-a cocosat nu am putut sa ma ridic inapoi in sus...
i-am spus gata ajunge mai rastit,iar eu am crezut ca se sperie dar de unde ia imi radea,parca imi facea in necaz...cica a fost prima cearta a noastra,dar eu am mustrari de constiinta, nu trebuia sa ma rastesc la ea...i-am cerut scuze... astazi nu o voi lasa din brate toata ziua,este puiul meu drag si eu ca o nebuna tip...off offf nervii astia...

am reusit si eu sa fac o poza pentru craciun adelinei, datorita oanei care ii multtumesc mult pentru programel...


FILMULETE
POZE

mamica carmen de Adelina 16.04.2010 de adolescent paul 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata pe fuga ca iesim un pic.

Samaria ma bucur ca esti acasa. Pentru dezordine, citeste poezia de pe prima pagine.

Fetele care aveti deja poze pt montaj, punti-le in albumul facut pe picasa.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna dimineata fetelor!

Am tras un pic chiulul caci am fost prinsa cu una alta , iar netul este f lent ...dar am reusit sa va citesc asa printre picaturi.

SAMARIA - ma bucur ca sunteti acasa cu vesti bune Sanatate multa lui Eduard si putere tie sa faci fata la tot ce e de facut! o sa fie bine, treceti voi si peste asta!

LARA - ce ma bucur ca poza ta a iesit castigatoare! Chiar era cea mai frumoasa si ai primit voturile meritate! Bravo!

DAYANARA - La multi ani cu intarziere ptr Ivan cel simpatic

AMI - La multi ani si ma bucur ca ai avut o zi de nastere atat de frumoasa!

CHILD - felicitari ptr micutul Albert care se ridica singurel Sper sa-l vad si eu curand pe Ricky

STANUCEL - stai linistita , nu te mai acuza ptr ca se intampla tuturor sa mi cedeze din cauza oboselii , nervilor...Si mie mi se intampla sa ma mai rastesc la Ricky si el imi raspunde la fel: se hlizeste! de imi trece toata supararea! Sotul meu cheama asta "the love and hate story"

Acum este el cel nervos ca l-am lasat in tzarc sa se joace si s-a plictisit.(Ricky nu sotul!)am fugit sa-l scot de acolo ca e tot un ba ba ba si ma ma ma!

O zi buna tuturor!

cu musiu Ricky sa vedem cand vine tati si sa numaram ii de zapada

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629



Mergi la inceput