Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***280***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna dimineata!

multumesc pt cafea.

geanina ce pastile homeopate ai nevoie? ca in spatele pietei crangasi este o farmacie homeopata. daca vrei, merg sa-ti cumpar si ne vedem sa ti le livrez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

neata la pranz.

Vladimir e muscat de musca tztetze. Inca doarme. S-a culcat aseara la 23.30 dupa care eu am baut niste vin (nu mai beau in viata mea ca mi-a facut capu' praf). S-o fi imbatat si el de la vapori. Ca sa iasa alcoolul trebuie sa beau multe lichide,nu?Si sa mananc chestii grele...sau asta e de priin carciumi adunata, de la betivii cu experienta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

bianca - dar cu o aspirina/antinevralgic nu ai incercat?
ca al meu sot asa se "drege" a 2-a zi

m-monique - am schema de tratament de la clinica naturalia(sper ca asa se cheama) si trebuie sa le cumpar de la mag/farm lor ca-s niste combinatii care nu am reusit sa le identific pe la ceilalti
oricum, multumesc mult de tot

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

neata la pranz.

Vladimir e muscat de musca tztetze. Inca doarme.

cu cat dai musca??????????? ca o vreau si euuuuuuuuuu!!!!! promit sa-i dau tot ce vrea, ii fac casuta ei si-i gatesc de 3 ori pe zi!!!!

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Neatza!
DYANA, multumesc de cafea!
BIANCA, alcoolul te deshidrateaza, bea o cafea mare si neagra, sare si lichide. Zeama de varza drege mahmureala pt ca e sarata, nu ca-i acra. Unii beau cafeaua cu sare si lamaie (eu). Mere si un antiinflamator pt cap.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

neata tufete!


Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

neata la pranz.

Vladimir e muscat de musca tztetze. Inca doarme. S-a culcat aseara la 23.30 dupa care eu am baut niste vin (nu mai beau in viata mea ca mi-a facut capu' praf). S-o fi imbatat si el de la vapori. Ca sa iasa alcoolul trebuie sa beau multe lichide,nu?Si sa mananc chestii grele...sau asta e de priin carciumi adunata, de la betivii cu experienta?


Bianca, te doare capul de la vin pt ca e facut cu sulfiti si unele vinuri au prea multi in compozitie. Ca sa te documentezi mai pe indelete, citeste aici: http://fr.wikipedia.org/wiki/Sulfite

ca sa iti treaca, cred ca aspirina e buna... nu se da remediu, doar spun ca "une trop forte dose de soufre contenue dans un vin occasionne des céphalées aussi longues que douloureuses".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

chatonel - a venit iarna si la voi?

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata la pranz,
Amu beau si eu o cafea buna, buna....

Ati mai vazut ametita ca mine (nu de beutura) sa puna pampersul plin de kk pe calorifer?
Ma trezesc pe la 4 dimi.cu un miros de kk, imi bag nasul la fundul copilului si nik... ma intorc fericita la somn dar mirosea ingrozitor; imi zic "saracu` copil, ce de-a "aere" isi da parca i-am dat iahnie de fasole"... cum mi-am starnit vezica, trag o fuga la baie si ma izbeste mirosul inca din hol (eu las usa deschisa la baie)... mi-a adus aminte ca am uitat pampersul pe calorifer si uite asa am aerisit locuinta o ora...
Numai eu pot face prostii din astea

Ma duc sa-l imbrac pe Stefan sa iesim afara in timp ce mai aerisim un pic (deja sunt un pic racita, azi dimi.m-a prins "corentul")
pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

a ajuns cineva la kidex??? cum e?? merita mers?? ceva joculete inteligente?? ca ne-am saturat de butoane colorate si maimutoi cantatori; masute, scaunele????... casute????

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

all
hranit hunii si dupa fff putin timp duc hunul la gradi....

La noi a inceput sa ploua iar( nu tare ci doar cat sa ma stresez eu cu doi copii prin ploaie)..Cum umbrele nu pot caci vrea umbrela de adulti si tb sa o tin si pe ea si umbrela caci nu se mai uita pe unde merge

De la Kidex a aratat la tv cateva imagini cu ceva elicoptere si libelule zburatoarein rest nik




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput