Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_cc29 spune:

Eu mi-as dori sa petrec Craciunul undeva departe de casa ci anume la munte impreuna cu familia mea dar e imposibil acest lucru asa ca tot la casuta noastra ramanem cum am facut-o de atatia ani.Mirosul de sarmale,cozonac si alte bunatati,focul care arde in soba,zapada de afara,e ceva foarte frumos,simt ca intradevar e Craciun in familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanayd spune:

Craciunul este sarbatoarea mea de suflet.
Aromele iernii imi imbata simturile.
Ma voi bucura intens de compania sotului si a celui mic.
Am ales o cabanuta in varf de munte.Deja ma si vad acolo admirand peisajul pitoresc imbelusgat cu zapada.
Vom impodobi primul bradut al micutului nostru in bataile caldurii emanate de semineu.Ne vom cinsti cu bunatatile specifice si ne vom incanta cu colinde.
De mult timp am visat la o astfel de vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana5 spune:

Eu de Craciun o sa fiu cu prietenul meu, mi-as dori sa reusim sa plecam undeva, sa fim singuri cateva zile dar daca nu se poate, e bine si acasa..conteaza sa fiu cu el doar:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foryouagain spune:

Mai putin important este locul unde imi petrec Craciunul. Pentru mine conteaza sa am linistea sufleteasca necesara pentru a ma putea bucura de aceasta sarbatoare frumoasa, sa fiu inconjurata de persoanele dragi din viata mea si sa cantam impreuna colinde, sa ne bulgarim cu zapada, sa ne incalzim apoi la gura sobei si sa bem o ceasca de cafea fierbinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns munaaa spune:

Pe un vas de croaziera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluss spune:

Nu suntem niciodata singuri - acesta este mesajul Craciunului.Craciunul inseamna mai mult decat brazi impodobiti, lumanari aprinse miros de cozonaci si mere coapte, Craciunul este spiritul dulce al prieteniei, sufletul cald al mamei, al parintilor, al celor dragi care lumineaza tot anul.Este bunatatea, speranta renascuta.Prin urmare , as vrea sa imi petrec Craciunul impreuna cu toti cei dragi intr-un loc unde este multa zapada , si cred ca cel mai potrivit loc ar fi in Laponia , chiar la Mos Craciun acasa .Craciun Fericit va doresc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anthea spune:

Cele mai frumoase sarbatori sunt acelea privite prin ochii unui copil...

Imi doresc si astept cu nerabdare un Craciun cu fulgi de zapada care "pasesc" timid pe pamant, cu beculete colorate si globuri stralucitoare care smulg zambete inocente si sincere, cu fosnet fasnet provocat de manutele ingerasilor dragi desfacand cu nerabdare cadouri impachetate, cu boare de bucate desfatatoare ce impotmolesc prin aer arome de cozonaci si de sarmalute abia scoase din cuptor. Intotdeauna Craciunul a insemnat pentru mine sarbatoarea familiei, sarbatoarea bucuriei nemarginite si a clipelor magice petrecute cu familia, moment unic in care, cu sufletele deschise primim si daruim cu nesfarsita iubire si caldura sufleteasca.

Craciun minunat tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijou3105 spune:

Miar placea ca acest Craciun sa-l petrec la munte alaturi de sotul meu si de bebe Matei...dar cum Matei aredecat 3 luni vom sta acasa langa brad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliaiulia95 spune:

Vreau ca anul acesta sa am parte de un Craciun perfect, inconjurata de toti cei la care tin mai mult, vreau sa ma bucur de aroma merelor coapte cu scortisoara si de mirosul de zapada proaspata (de care sper ca voi avea parte), vreau sa impodobesc cat mai frumos bradutul artificial (care in mod oficial a luat locul bradutului natural), vreau ca in seara de Ajun sa primesc cat mai multi colindatori, urmand a fi la randul meu unul si vreau ca cel mai frumos cadou de anul acesta sa fie fericirea…si armonia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea3006 spune:

Anul acesta , de Craciun ,mi-as dorii sa fiu undeva la munte , sa-mi scartaie zapada pe sub talpi , sa ma rastogolosec peste plapuma de nea ca un om de zapada ce abia astepta iarna , sa-ascult colinde , sa ma-ncalalzesc intr-o cabana la un foc de semineu , sa sara scantei de sarbatoare , de voie buna , de bucurie , de viata , sa ma imbat cu aroma unui vin fiert si sa adorm ca un prunc .

Mergi la inceput