Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Unde ati fugit toate ?!?




Haideti ca dau o ciocolata calda,la ceas de seara

2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Mos Craciun exista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Mary iau eu o ciocolata calda, daca tot dai,am impresia ca toate fetele sunt la intalneala
noi am fost afara, acum am intrat, sunt transpirata toata cat am fugit cu Andrei, e strada libera si a putut alerga in voie ; acum ne pregatim sa papam ceva si din nou la joaca!

am vazut pozele de la intalnirea de ieri, ce sa mai spun? dovlecei din ce in ce mai mari, mai schimbati, mai increzatori...iar mamicile radiaza toate de fericire!! si au si de ce...pupici dulci tuturor!



Se scutura din nori, de sfinte sarbatori, povesti cu ingerasi, pentru copii poznasi, povesti cu sfinti parinti, pentru copii cuminti
ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Meli si eu ma asteptam sa am de citit cateva pagini acuma seara, ca la mine a fost lapovita si urat azi. Dar apoi mi-am amintit ca e weekend, cine stie cum se distreaza fetele!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna seara.
Luto, Raluk va multumesc de grija pentru parola de pe webshots.Am facut rost si am salvat pozele.
Tare as vrea sa ma intalnesc si eu cu fetele sa ne cunoastem.

Noi o tinem in petreceri si drumuri dar suntem bine si sanatosi poate putin obositi.

Dana15 imi era dor tare de tine.Poze cu Anusca?

Mamideandrei, Mary, Monica, Uka, Diamar

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna seara dovlecime,

Va saluta o femeie franta de obosita. Am stat azi toata ziua in picioare in bucatarie.
Colac peste pupaza fii-miu a ffacut temperatura... 38,4. Dar are asa pusee cred ca acum e fierbinte, acum e rece. Azi-noapte s-a trezit urland iar de ieri ii curg iar balute ca la robinet. Altfel veselie maxima si energie cat cuprinde. Prin urmare cred ca e vrfeo masea ceva ca altfel nu-mi explic.
Marog, defapt vroiam sa va intreb daca e normal sa faca pusee de temperatura, asta mi se pare cam dubios.

Ma duc sa-l bag la nani si ma intorc, sper daca are domnul chef sa doarma

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Monica nu stiu cat de normale sunt puseele.Sunt sigura ca vor mai veni in ajutor fete.

Cred ca ne bagam la somn ca nu mai putem.Cea mai epuizata e Luta si fara mine nu doarme sub nici o forma.
Noapte buna

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Vine iarna

"Am nascut copii in lumea asta intunecata pentru ca aveam nevoie de lumina pe care numai un copil o poate aduce."Liz Armbruster

"Petrecem primele 12 luni cu copiii nostri pentru a-i invata sa merga si sa vorbeasca , iar urmatoarele 12 luni spunandu-le sa stea jos si sa taca."
Phyllis Diller

Poate ca pe nimeni nu chinuim atat de mult ca pe propria noastra mama; poate ca pentru nici o dragoste nu sacrificam atat de putin: atat de siguri suntem ca ne-a fost data pentru totdeauna si ca intotdeauna ne va ierta. ~Jacinto Benavente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna dimineata!
Sa va fie de bine intalneala. Minunate poze am vazut copilasii sunt toti superdragalasi. Va dau
Monica eu nu stiu ce sa iti spun legat de temperatura lui dragos acum eu nu prea mai sunt obiectiva dupa cate am tras. Cred ca oricum trebuie sa-i administrezi antitermice momentan pana vorbesti cu doctora. Sanatate multa si eruptie usoara dentara
Alex (05.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Noi suntem mai bine acum dupa ture de aerosoli si siropel de tuse parca numai tusim si haraim. Oricum la aerosoli foarte urat face alex dar il tinem eu cu tacsu si pana la urma uite ca i-a prins bine. Cand vad 36.2 sunt atat de fericita iar el saracul cand ma vede cu termometrul urla.
Alex (05.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata, dovlecime!Nu vreau sa dau buzna, mi-e si rusine sa scriu aici la cat am lipsit, dar as vrea totusi sa va invit la o felie de tort cu noi, acum, cand facem anisorul, sa va mai multumesc o data pentru tot sprijinul pe care mi l-ati oferit in sarcina si sa va pup cu mare mare drag, pentru ca sunteti in sufletul meu Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineataaaaaa!!!

EU evident ca am adormit ca purcelu aseara da vad ca n-am pierdut nimic

LA MULTI ANI CHIARA

Sa cresti mare si sanatoasa, sa ai parte numai de bucurii

Mami de CHiara, am vazut pozici si declar cu mana pe inima ca ai o frumusete de fetita cu niste ochi superbi. IAr tu mami, arati MINUNAT!! Va doresc sa fiti fericiti si sa va bucurati de o viata frumoasa.
Te asteptam sa mai intri pe la noi ca ne e dor de voi

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput