Prietene la bine si la greu - 81

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ma tin de 2 zile sa zic ceva de miere.
i-am dat lui alex orez cu lapte. a mancat ce a mancat si ma gandesc eu sa-i pun un varf de lingurita de miere sa indulcesc. pai ce, a mai mancat? ziceai ca i-am dat perlele de branza
am mai pus o lingurita de miere si l-am mancat eu

Tina , em luat si eu Pufies 4+, nu s-a iritat inca de la ei
in mixul de fructe de azi dimi, am precizat ca au fost cate o feliuta de mango, una de kiwi, un mar mic, o para mica si juma de banana, a iesit cam 250 de ml. nu a fost mult

Monis, de unde cumperi Organix? m-am uitat pe site-ul pus de tine si m-a luat groaza cand am vazut ca platesc dublu pe un produs luat de la Sensiblu
a papat Santi?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Dozz imi pare bine ca ai intrat pe aici.
Legat de "nu" Geo da din caputz si ma pune si pe mine sa fac la fel.Eu ii spun nu,se opreste,daca e ceva ce cu adevarat e restrictiv plange pentru ca stie ca e nu ferm.Il folosesc si eu rar.La 2 lucruri e "nu" clar:cand baga mana in gura/jucaria si si-o impinge pe gat.
Raluci,Cory body cu maneca scurta sunt acum la promotie in Real(7 la 45/49 ron.Nu mai stiu exact),gasiti in Auchan la 3.5 ron albe sau la 7 ron cu imprimeuri.In Carrefour parca am mai vazut.L a kiabi nu mi-au sarit in ochi.
Daca nu va grabiti,s-ar putea sa dau eu o comanda la Aramis cam pe 20 luna viitoare,dar acolo un body e 12-17 ron.
Incercati si pe Hopababy.Au produse bune si nu aveti comanda minima.Set de 3 body erau la 32-35 ron.Uite www.hopababy.com/" target="_blank">aici.


votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lylyana, Licurici mi-am adus aminte ca mi-ati scris ca vreti sa vedeti despre ce evorba...uite asta e www.okazii.ro/catalog/42446123/laptop-copii-gigabyte-noriel.html" target="_blank">laptopul



edit: mda, am vrut sa pun un site care cica e reclama ...pe bestkids punct ro e 235 ron , inseamna ca e chiar chilipir la 99 ron la oferta celor de la Plus



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Ancutz, la ala scump s-a impiedicat si forumul

vroiam sa va mai arat site-ul asta dar am tot uitat

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Ancutz, la ala scump s-a impiedicat si forumul

vroiam sa va mai arat site-ul asta dar am tot uitat

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


am modificat mesajul de 5 ori , nu ma lasa nici sa pun spatiu intre ele..dar ati inteles voi ideea



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

vroiam sa va mai spun o chestie care m-a surprins placut la Sabinuta mea: eu am invatat-o ca orice nu e bun de bagat in gurita e "cah", daca ii spun ca ceva e cah , ea repeta de vreo 5-6 ori cah-cah-cah cu toate ca de multe ori duce la gura ce are in manuta...
eram ieri seara la cineva care a incercat sa-i dea sa bea bere dintr-un pahar ...era in brate la acea persoana si ea a dus gurita sa ii dea sa bea, eu am fost pe faza si i-am spus repede "e cah, mami, e cah"...nu va spun ca Sabina s-a departat de pahar si l-a respins cu manuta zicand cah-cah




Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Wow, ce mult s-a scris azi!
Nu am reusit sa citesc tot, asa ca spun doar atat:

LumiR, nu m-ai suparat deloc. Din contra, mi-am dat seama ca am scris in pripa, si nu am exprimat clar ceea ce aveam in minte. De fapt, vroiam sa subliniez diferenta dintre mine si mamicile de pe-aici: sunt unele care au dat doar de 2-3 ori fructe/legume proaspete copiilor. Mie mi se pare strigator la cer, cand e piata arhiplina de legume si fructe, de ti-e mai mare dragul sa te plimbi printre mese.
Asta era ideea mea: ca ele au dat de 2-3 ori fructe/legume proaspete, iar eu de 2 ori borcanele. Insa...din ce am scris eu nu se intelege asta...asa ca era mai bine sa sterg postarea, ca am suparat destule fete cu ea.
IN fine, ideea e ca nu sunt contra borcanelelor, pentru ca de multe ori sunt solutia salvatoare in situatiile cu care ne confruntam.


Referitor la licul de joaca - groapa cu nisip din parc: in parcul unde mergem noi este alocat un spatiu special cainilor, cu tot felul de buturugi si cercuri pt dresaj, betze de aruncat, cu banci pt stapanii lor, insa totul e inconjurat de un gard de vreo 2 metri de sarma. Nu am vazut niciodata vreun animal trecut de partea cealalta, unde sunt aleile si locurile de joaca pt copii.
Asa ca, pe iarba din parc si in nisipul de la groapa nu se gaseste neam de excrement. Nici chistoace de tigara nu am vazut. MAi degraba mancare scapata din mana/gura copiilor (pufuleti, sticksuri, snacks-uri, biscuiti, etc).

De asta ma gandeam ca afara nu ar fi atatia microbi ca intr-un spatiu inchis de joaca, full de copii.

Ma bag sa mai citesc din urma, si-apoi daca mai am "baterii" mai scriu ceva, daca nu...schlafen...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Licurici, am uitat sa zic in postarea de dinainte ca la carte zice sa incerci cana cu cioc la varsta asta, si nu biberonul. Ar fi ff fain sa reusesti!

Monis, of, of, ce necajit e Santi. Eu cred ca de la varicela, e slabit si inca suferind probabil. O sa ii revina apetitul si buna dispozitie, fii convinsa. Cat despre laptic, cred ca are nevoie de hrana buna si usor digerabila zilele astea, de aia alege laptele tau.

Ce vesti bune de la Alexa! Despre bubite nu stiu, dar bravo Maysei, a crescut tare frumos.

Monis, da, cu prietenii cam asa e, prea s-au dus in cele 4 zari. Din gasca mea de fete, a mai ramas una aici si va lua drumul Londrei la primavara. Noroc cu voi, acum trebuie sa cultivam prieteniile astea, ca pe forum nu stiu cat o sa mai mearga treaba (din motive de job, lipsa timp, alte preocupari).

Many, tin pumnii in luna ianuarie. Si sa termine Vladut cu greva foamei mai repede. Sa stii ca si eu am constatat ca alaptare redusa duce la proces de tzitzi-shrink. Eu am revenit la sutienele de dinainte de sarcina si am constatat ca mi-s mari. Sutienele. Si inca mai scot ceva laptic. Cand dispare si asta, duse vor fi si dansele.

Coque si Lili, ati zis de Barcelona... Si eu am amintiri dulci-amare de acolo, am plecat pt concert Sisters of Mercy, dar a fost dezamagitor, am compensat in schimb cu un spectacol J. Cortez memorabil si mi-a venit ulltimul ciclu inainte de sarcina. Am plans rau in ziua aia si m-am plimbat absenta pe strazi, pe plaja, nu conta pe unde. Apoi, de-a lungul sarcinii, de cate ori eram intrebata de data ultimului cm, rosteam cu mandrie data aceea. Asa ca Barcelona mi-e draga pana la urma.

Coque, Ana sta bine in ergo carrier, oare e si in el pozitia broscuta la care te referi pt mei-tai? Eu sunt f incantata de ergo si-l folosesc acum extrem de des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Lyly in Real au Organix.
Doura Geo a avut bubitze de la caldura si in maternitate.Noi am scazut temperatura la 20-21 de grade si am tamponat fata cu vata inmuiata in ceai de musetel ( 1 plic la 500 ml apa).

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

N-am mai calcat.Ma duc la
P.S.INTREBARE:Voi mai tineti caiet cu evidenta meselor?Eu de azi am zis ca renunt(sa nu de mine.Nu sunt ciudata,da?)

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput