Pufusori din Ianuarie si Februarie 2010 (cap 170)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Dar stiu ca ati vorbit ceva azi noapte
Dece,inteleapta ca intotdeauna !Ai mare dreptate in tot ceea ce zici
Fug acum ca am multa treaba
Duminica placuta !

_
"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna dimineata...si scuze....departe de mine gandul de a face vreo aluzie rautacioasa la adresa gummy-bear-ilor, doar ca ala mi-era la indemana, ca tocmai il vizionam pe net. imi pare rau, miremia, nu ai de ce sa te simti........uite cum dau cu mucii-n fasole................

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

eu-s din botosani la origine, iar acolo nu concepeam iarna fara zapada/sanie/derdelus&co. de cand stau in bucuresti, zapada a capatat si aspescte neplacute. stau si la curte..........jale.........dar eu inca ma emotionez aproape pana la lacrimi cand vad prima zapada, ca imi amintesc de cat de fericita era copil fiind.......si nu aveam nici o grija, si zapda scartaia sub talpi..sii...si....as vrea ca si stefan sa aiba aceleasi sentimente pentru zapada ca si mine, dar mai greu aici....prea multe masini, prea multi nervi, de derdelusul inexistent nici nu mai zic.....

inca o data scuze la faza cu gummy bear. chiar nu am vrut....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

cu riscul de a face spam....am vazut la tv reclama la nu stiu ce parizer de la infantis......cu gummy bear.....pur si simplu furaciune ca-n codru. bine, nu stiu de statut de copy-right are gummy bear, dar sa-l iei pur si simplu de pe net si sa adaogi versuri in romana.......in fine, romania...

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Dulci si spor la treaba!

Ana nu te scuza ca acum incep si eu sa ma scuz. Pe cuvant ca n-am vrut sa supar dar mi-am zis ca poate prea mult uneori si nu-mi dau seama ca posibilitatile nu sunt aceleasi peste tot.
In legatura cu zapada simt si eu la fel, oricum in ultimii ani nu m-am bucurat deloc de zapada. o priveam din pucnctul de vedere al soferului....poate ma bucur anul asta cand o sa trantesc delfita si o sa o bulgaresc.

Dece faza cu vinovatia o am si eu. Ma gandeam intr-o zi ca trebuie sa fac cumva sa nu creasca copilul cu ideea ca locul mmamei e in fata calculatorului. O vad asa fericita cand ma pun langa ea si ma joc cu jucariile ei, ii sclipesc ochii de bucurie si parca imi spune "vezi mami ce stie sa faca jucaria asta?!"

Vreau si eu sa o duc la impartasit astazi, sper sa ajungem in timp util. Tati, care nu este prea bisericos, ma intreba de ce se impartasesc copiii ca doar ei n-au pacate si n-am stiut sa-i zic. Anybody?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

cu riscul de a face spam....am vazut la tv reclama la nu stiu ce parizer de la infantis......cu gummy bear.....pur si simplu furaciune ca-n codru. bine, nu stiu de statut de copy-right are gummy bear, dar sa-l iei pur si simplu de pe net si sa adaogi versuri in romana.......in fine, romania...

mama unui pui...Stefan


Nu cred ca este copiata pur si simplu, exista reclama si in greaca.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Suflu un pic si eu
Sa va spun ce i-am mai dat lui A. de papa si am avut succes Mie imi place pasta de branza Sa va spun cum o prepar 1/2 kg branza de vaci,1 unt,1leg ceapa verde,sare (potasica)dupa gust O pun la robot cu ceapa un pic maruntita si se face o pasta super I-am dat asta lui A.,cu pufuleti ca goala nu prea mergesi el nu stie sa mestece painea si se ineaca cred ca merge excelent pe paine prajita
Supica de pui(zeama),o adora Ii dau cu lingurita si tot se face numai o zeama de trebuie sa-l schimb tot dupa,dar...mananca Asta e important
I-am luat de la farmacie Calciu gris Am preparat dupa reteta de pe cutie Esec total Iese ca apa (cred ca de pus in bibe)si groaznic la gust Ma gandescsa incerc un gris normal cu lapte de vaca
I-am facut dulceata de maciese (fara zahar)si de banane la insistentele lui so_acra Nu e rea dar A. nu e incantat E simpla de facut 1 kg banane ,2 mere ,2 lamai mici,400 ml apa Bananele curatate de coaja,se taie rondele si se pune zeama de lamaie peste ele ca sa nu se oxideze Merele curatate de coaja si samburi se taie felii Eu am pus totul la robot si cand am pus pe foc am turnat apa Am fiert 45 minute si apoi am pus in borcanele incalzite si in paturi,la dustulit

_
"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata,multu de cafea dece...ranza mea sufera intens de cand am auzit ca melcu' crudu' nu-i mai chiar asa crud......are colti...se ridica...bravo lui...abia il asteapta mara la o intrecere prieteneasca de-a bushilea

gratiana,l-ai descris pe fimiu

schimbul 3 ,felicitari!

anastasia a mostenit ochii de la mami,amaris de la tati...frumoase pufuleze avem
alexandru de livia studiaza foaaaaaarte serios zapada

fetele,sa nu fie cu suparare,dar mai umblati pe la micsorat poze,ca sa nu depasim 20 MB pe album

o duminica frumoasa pt toata lumea!


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Scuze pt rabufnirea mea de aseara
Multumesc fetelor pt vorbele voastre Ma ajuta f mult Eu sunt f pesimista,timida si vad numai negru tot Mi-e foarte greu dar ma autoeduc sa fiu altfel
Situatia nu e roza deloc Tati de Andrei nu prea mai are de lucru(in constructii iarna nu prea e)si nu stiu daca isi va gasi altceva pe criza asta So...ne descurcam cum putem Nu vreau sa ma mai plang Slava Domnului ca suntem sanatosi
DECE,ideea ta e f buna (ai talent de vanzator :))Eu nu prea le am cu amazonul si ebay Dar am facut si eu ceva banuti completare la bugetul familiei din sept incoace ; mi-am vandut rochia de mireasa,blugii de gravida,pompa de san si unele haine care nu mai incap o balena Nu sunt multi bani dar m-am descurcat cum am putut Asta a fost ideea mea si sunt mandra :)Norocul incepatorului

_
"Nu exista dragoste ,ca dragostea unei mame si nici o legatura mai stransa cu pamantul…decat legatura pretioasa,ce vine de la Dumnezeu,a unei mame atunci cand da nastere copilului sau''

2 ochi albastri




I don't know much...but I know I love you...

Expecting ... a special one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



Suntem nerecuperate...k in WE nu prea avem PC-ul pentru noi, dar am intrat o fuga sa facem cinste ca azi implinim si noi 10 lunite : asa k va invitam sa va serviti de aici, de www.hopa.ro/poze/mare/tn_1181129847.jpg" target="_blank">aici sau de aici

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput