Dovleceii il asteapta pe mosu' ! (09-10/09) **4**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

FETELOR...DECI NU SE POATE ASA CEVAAAAAAAAAAA... E STRIGATOR LA CER...IMI VINE SA PLANG SI SUNT FOARTE NERVOASA....CE FACEM CU PRUNCII ASTIA MICI CARE HABAR NU AU PE CE LUME TRAIESC....DECI NU MAI POT DE DURERE DE CAP...ASA MI SE INTAMPLA MEREU CAND IMI VINE SA PLANG SI MA ABTIN...DECI IMI VINE SA IAU O PUSCA SI SA-I IMPUSC PE TOTI....IMI VINE SA URLU DE NERVI....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

criss deocamdata trebuie sa zica cineva cu subiect si predicat ca se aplica si pentru cele care sunt deja in CIC. din cate vad eu cam ocolesc raspunsul la intrebarea asta. tot caut pe agentiile de stiri si nu vad nimic clar. mi-e greu sa cred ca nici un jurnalist nu a intrebat.

dup-aia vad ce mama naibii o sa fac

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

l-am auzit pe botis la radio zicand asa: se va reduce perioada de acordare a indemnizatiei de crstere a copilului de la 24 la 12 luni si se va acorda un stimulent de 500 de lei net mamelor care aleg sa se intoarca la serviciu incepand cu luna a saptea pana in luna 24.

se intelege ca noi ramanem 24 de luni si primim 500 daca ne intoarcem, nu?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Eu am inteles ca din luna a 13-a nu se mai dau bani.
Iata aici clipul cu declaratia lui botis.

http://www.antena3.ro/romania/botis-exista-13-tari-in-europa-care-nu-acorda-indemnizatie-pentru-cresterea-copilului-114149.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Toata treaba e daca se aplica retroactiv. Nu ar fi corect dar ramane vazut. Eu zic ca sunt sanse sa nu se aplice retroactiv pt ca `atunci cum ar recupera timpul stat in plus de noi de exemplu? In fine, Dzeu cu mila. Sper cel putin sa nu se aplice retroactiv. In mod normal nu au voie. E Constitutia care nu ii lasa, dar mai stii....

O seara atat cat se poate de buna va doresc.

Daca dau o credeti ca vine si la Rares (16.10.2009) cu un de ? Mami Monica zice ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

eu cred ca nu stiu inca daca vor aplica legea si in cazul nostru sau numai celor care intra in CIC de la 1 ianuarie. botis a cam evitat raspunsurile transante privind problema asta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna seara...si eu astept cu nerabdare sa vad cum se aplica mareata lege a lui Botis.

Din pacate o am pe Ramona cu febra mi-a facut acum 38.7.
Si eram asa de multumita...sper sa nu fie nevoie sa o luam de la capat cu antibiotic.

Seara buna.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Buna seara...si eu astept cu nerabdare sa vad cum se aplica mareata lege a lui Botis.

Din pacate o am pe Ramona cu febra mi-a facut acum 38.7.
Si eram asa de multumita...sper sa nu fie nevoie sa o luam de la capat cu antibiotic.

Seara buna.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu


fir-ar ea de febra. o fi si vremea asta de vina ca nici organismul nu mai pricepe nimic.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Buna seara...si eu astept cu nerabdare sa vad cum se aplica mareata lege a lui Botis.

Din pacate o am pe Ramona cu febra mi-a facut acum 38.7.
Si eram asa de multumita...sper sa nu fie nevoie sa o luam de la capat cu antibiotic.

Seara buna.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu


fir-ar ea de febra. o fi si vremea asta de vina ca nici organismul nu mai pricepe nimic.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Am facut, probabil, ceva deosebit candva ca sa merit un fiu ca tine!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=14" target="_blank"> Carol participa la concurs cu foto io-1 si io-2. Va multumim ca ne votati!




Ai dreptate... acum este un pic mai bine, dar a transpirat de a trebuit sa o schimb iar de pijamale. dar cine are acum pijamale cu printese?

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Va pup si va urez noapte buna!
la toti copii si mamicile si o noapte cat mai linistita!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
vine cu
si mai ales cu

Mergi la inceput