Fluturasi de martie-aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Dadada, sa stii ca e gelozie si la ea...chiar daca e fetitza si e mai maricica...Le e si lor teama sa nu-si piarda locul, dragii de ei...mi se rupe sufletul de ei. sa stii ca tb sa-ti iei masina si inima-n dinti si sa conduci. Cu masina drumul de pe Prel e tare scurt...si-ti da o libertate mare d emiscare...Mai ales acum ca vine si Sofi

Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

deea, stai linistita ca in afara sarcinii imi face morala tot timpul ca maninc in prostie, ca ma vait ca-s grasa dar n-am pic de vointa sa slabesc...etcetc

Simona, mami de baieti David, Matei si 26 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata fetele..

Gata Simona...am reusit sa recuperez si eu cu cititul..Sunt pe aici,alaturi de voi!
Miki..sper sa nu ai dreptate ca va ramane 600 ron pt ca nici eu nu pot sta acasa in conditiile astea.Avem rate si nu facem fata si cu bebe si cu rate!

Vorbeati de placente:eu am deja gradul I de la 18 saptamani,sper sa nu se maturizeze prea devreme...Nu stiu ce sa mai cred.Vad ca si Alina06st are gradul II pana acum.Sa speram ca ne va ajuta Dumnezeu sa ducem sarcinile la capat!

Pupici!

19+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

DjLaura ce frumos ca a nins la tine!
Si eu astept sa ninga la noi,sa intram in atmosfera de Sarbatoare.


19+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

stii ce imi mai zice ....mami nu-i asa ca tot pe mine o sa ma iubesti mai mult decat pe bibica????....zi da da da....pt ca pe primul copil trebuie sa-l iubesti mai mult .....
ma crezi ca am epuizat toate variantele de explicat cu iubirea....acum nu mai stiu ce sa ii zic, decat o strang in brate...
eu zic ca o sa-i treaca cand v-om avea papusica si se va juca cu ea

uneori ma punea pe ganduri ca asa mult suferea ca nu are si ea pe nimeni...cand m-a facut sa zic ..gata incerc si zi si noapte sa vad daca mai raman insarcinata....mi-a stat tavalita pe covor si plangea ca pe ea nu o iubeste doamne doamne , de aceea nu are si ea o surioara sau un fratior....si apoi ne enumara pe noi cei care avem.....m-am simtit groaznic...ma uram ca o fac atata sa sufere si nu am facut mai mult sa vad de ce nu am mai rasa gravida....imi parea rau de egoismul de care dadusem dovada..si apoi nu zic cat m-am bucurat ca am ramas insarcinata....daca nu ramaneam acum nici ca mai incercam..deja e si varsta si diferenta pea mare intre copii

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....24s+cronologic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

simo,dea

aseara au dat drumul la caldura , a fost totul ok si fiecare a dormit la locul lui

cat despre indemnizate, din parte mea sa faca ce vor cu banii (nu ca nu as avea nevoie de bani, sau ca avem prea multi, noi traim practic dintr-un salar ) dar sa lase cei 2 ani. pe mine asta ma intereseaza, pt ca eu oricum voi sta acasa 2 ani si cu piciulica.


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

neata fetelor!
hop si eu la vorbitor...
simonacip ma servesc si eu din cafeluta ta.
apropo de copii gelosi,eu am un nepotel care a crescut o perioada lunga de timp mai mult cu mine.
acum e in cls 1a si ne vedem mai rar.
de cate ori vb cu el la tel ma ameninta ca-si trimite catelul sa-mi pape burta si pe bb pt ca atunci cand o sa-l am pe bb pe el nu o sa il mai iubesc.
apoi ma pune sa-i promit ca o sa il iubesc la fel de mult ca acum.
ma amuza foarte tare reactiile astea ale lui.

+21




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wowww ce nnsori sunt in tara!!!! si mie imi place sa vad .....dar nu la mine


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Deea intre mine si fratele meu sunt 7 ani diferenta si nu pot zice ca mi-a convenit cand s-a nascut.Nu il suportam,vedeam ca toata atentia era acordata lui,toti ii faceau poftele si pe mine ma lasasera deoparte..asta simteam eu.
A fost greu sa ma acomodez,dar acum sunt foarte fericita ca am un fratior.Abia dupa ce s-a facut el marisor am inceput sa ne intelegem

19+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Lalely vb ta..sa mergem cu Dumnezeu inainte si sa vedem ce s-o mai intampla cu placentele....eu uneori ma gandesc ce atata ganduri negre..ca la Stefy , nu am stiut de toate astea si asa gandeam pozititv si ziceam ca eu o sa nasc cel mai frumos copil din lume....ma crezi ca nici nu am vrut sa aflu ce este pana nu am nascut
credeam cand o sa nasc ca o sa fac ca in filmele americane, ca eu lua,m copilul ca pe ceva de jucarie...minte de 24 ani....dar epuizata dupa travalui si adormita de anestezie cand toata fam era la terapie intensiva calare pe patul meu....nu am auzit decat ca ai o fetitza frumoasa rau , cu parul mare....si eu am ridicat degetul mare in semn de ok.....apoi cand am vazut-o era asa micitza si fumoasa , dar abia m-am apropiat de ea....
wau, am dat-o in altceva...ce aminti ..mi-au dat lacrimile...ii e dor de ea bebelus

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....24s+cronologic

Mergi la inceput