Albinute & bondari de mar-apr '07 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Lumi

Ddana... si mie mi se pare foarte mult, ma ingrozesc ca o luam de la capat, invatatoarea lui Raul n-a luat in 4 ani nimic si m-am dezobisnuit de cand era el la gradinita. Inca nu stim cat se cotizeaza, dar ma astept la tot penibilul situatiei cu parinti susotind pe holuri si neintelegeri, personalul nemultumit de cadouri (asa a fost cand era Raul la gradi, in acelasi loc ca si Giulia acum)
Nu vreau sa se inteleaga gresit, mi se pare normal sa se ia o atentie, si e convenabil sa se adune bani, dar as prefera ca lucrurile sa se desfasoare cumva mai cu bun simt din ambele parti.

Si cadoul de la gradi pt copii mi s-ar parea mult 100 lei , dar si eu sunt din categoria care sunt satula pana peste cap de jucarii, eu sunt fan jucarii de exterior, gen role, trotinete, biciclete...de astea din casa sunt satula. Prefer totusi puzzle si jocuri de construit.

Ela multumesc de aprecieri, de la distanta asa se vede, de aproape...sunt cred cam obositoare. Zambesc cam stramb...cand realizez ca Raul are colegi care sunt foarte apropiati de mine si chiar colege care imi fac confidente, dar el....m-a rugat si de Halloween sa merg acasa dupa ce am facut poze la petrecerea lor, s-a saturat de prezenta mea, cred ca sunt sufocanta de la un punct.

Pisik cum te-ai procopsit cu ulcerul ala? Parca vad ca te-ai tot consumat tu pe dinauntru din toate cele...

Siuta sanatate domnisoarei si ai grija de burtica, nu mai face eforturi!

La capitolul cultural, am mai vazut doua filme bune in ultimele doua saptamani, vreau sa vi le recomand (ca noi asa facem in cercul nostru de prieteni si colegi de la servici, vedem un film cat mai mult sa avem cu cine comenta)
Das leben den anderen si Seven Pounds

Si pentru ca azi se implinesc 19 ani de la moartea preferatului meu in materie de muzica, Freddie Mercury, trebuie ii aduc un omagiu si aici:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

seara buna si de la noi, mai rarut dar va urmaresc din umbra.

MARTUTZA felicitari pentru puiul tau, sa fie sanatos si sa aiba parte in viata numai de fericire.

TZUNA felicitari pentru sarcina, sa fie usoara si sa ai un bebe sanatos.

CRINA felicitari, sa fie cu noroc.

LA MULTI ANI LUMI!

despre noi nu prea multe, am tot fost raciti.
STEFI merge la gradi, ne pregatim de serbare, are o sceneta(SCUFITA ROSIE) si el va fi lupul, trebuie sa-i caut costum.
ii place foarte mult la gradi, spune foarte multe poezii si are mare drag de cantecele.
este un copil bun si chiar sunt mandra de el cand i-l lauda toata lumea la gradi.
sunt asa de fericita cu ei cand ii vad cum se iubesc, se harjonesc in fiecare seara inainte de culcare.

despre cotizatul la gradi noi am dat 50 de ron pt mosi si cred ca 50 pt educatoare.
pt primul mos s-a optat numai pt dulciuri, iar pt cel de-al doilea vor jucarii, trenulet la baieti si bebelusi vorbitori la fetite.
la doamne inca nu s-au hotarat, ramane sa vedem.

va las si va doresc o seara linistita.
pupam bolnaviorii.

POZICI CU PUIUTII MEI.
http://picasaweb.google.com/sclipiciosi2010/IoanaStefimic?locked=true#5542858730957044530



cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna (seara sau dimineata?!?!?), oricum va las o cafeluta calda, aburinda pentru micul dejun

Lumi Ce face Jiji???

Mercic de urari. Cand m-am inscris la doc. era biletul meu de trecere a oceanului, vroiam o bursa post doc la Los Alamos (bine platita si intr-un colectiv excelent), dar cum nu l-am convins pe sot sa plecam am lasat-o mai moale, apoi ar fi trebuit sa scriu teza in anul in care am fost insarcinata, dar eram prea euforica pentru asta, asa ca am ajuns anul asta. Financiar nu mi-am calculat in cat timp o sa-mi recuperez banii, dar nici nu am cheltuit extrem de mult (taxele legale le plateste institutul), o sa primesc 15% la salariu (daca nu intra in vigoare legea noua de salarizare prin care sporurile sunt limitate la 30%, pe care il depasesc de acum). Si in plus nu as fi mai putut trece de la CS 3 la CS 2 sau 1 (nu de dragul gradelor ci tot pentru bani).

Bani de gradi mi se pare ca vb. de niste sume f.f. mari. La noi cadourile pentru copii cu ocazia celor doi mosi le da primaria, deci am scapat, iar pentru cele doua educatoare si 2 ingrijitoare, m-a sunat o mamica sa-mi spuna ca se strang cate 20 lei, ceea ce mi se pare super rezonabil.

kitt - am notat filmele, sper sa ajung sa le si vad, mai aveam ceva filme pe care as vrea sa le vad si ascultat si super melodia.

pisic - dai tort al la Kitty la ulcer si poate-ti trece Nora exuberant

fug sa prind ceva somnic
Crina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

noi in continuare nu stim cat vom da. nu cred ca la noi se va pune la comun pt educatoare pt ca nu ne cunoastem si nu stiu cum vom lua legatura cu toti. cred ca in 50 lei ne-am incadra pt copii. anii trecuti, la cresa, primeau de la primarie. anul asta nu cred ca au sponsorizari. pt educatoare&co mie imi vor trebui cam 150 ron, in cazul in care voi lua singura. inteleg ca dc se strang mai multi parinti ar trebui sa scada suma, nu sa fie aceeasi.

bine ati mai revenit fetelor!

stefimic am incercat sa vad pozele dar sunt doar cateva cu niste puzzle imenseeee. sunt prinse pe pereti??

sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Stefimic ce frumos....si noi suntem pasionati de puzzle, acum ca a venit frigul avem doua in asteptare. Dar inca n-am pus nimic pe perete. De ce marca preferati? Noi Clementoni si Ravensburger.
Cred ca e greu cu doi copii mici sa faci in asa fel incat sa nu ti le strice.
ASteptam poze si cu cei mici, cumintei si iubiciosi!

Jo asta e ideea cu cumparatul cadoului in comun, ca poti sa iei un lucru mai mare, fara sa cheltui foarte mult. Mi se pare mai convenabil pentru toata lumea.

Giulia e mai bine, nu mai arata asa rau, dar nasul e inca umflat si azinoapte parca respira putin mai greu, ma intreb daca nu trebuie sa o duc la doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimi,

mai fetelor stati asa ca nu am pus poze cu puzzeluri, erau poze cu piticii mei, nu stiu ce s-a intamplat, am sa incerc sa vad ce este.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

[quote]citat din mesajul lui stefimic

seara buna si de la noi, mai rarut dar va urmaresc din umbra.

MARTUTZA felicitari pentru puiul tau, sa fie sanatos si sa aiba parte in viata numai de fericire.

TZUNA felicitari pentru sarcina, sa fie usoara si sa ai un bebe sanatos.

CRINA felicitari, sa fie cu noroc.

LA MULTI ANI LUMI!

despre noi nu prea multe, am tot fost raciti.
STEFI merge la gradi, ne pregatim de serbare, are o sceneta(SCUFITA ROSIE) si el va fi lupul, trebuie sa-i caut costum.
ii place foarte mult la gradi, spune foarte multe poezii si are mare drag de cantecele.
este un copil bun si chiar sunt mandra de el cand i-l lauda toata lumea la gradi.
sunt asa de fericita cu ei cand ii vad cum se iubesc, se harjonesc in fiecare seara inainte de culcare.

despre cotizatul la gradi noi am dat 50 de ron pt mosi si cred ca 50 pt educatoare.
pt primul mos s-a optat numai pt dulciuri, iar pt cel de-al doilea vor jucarii, trenulet la baieti si bebelusi vorbitori la fetite.
la doamne inca nu s-au hotarat, ramane sa vedem.

va las si va doresc o seara linistita.
pupam bolnaviorii.




cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)



cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Sa apuc sa scriu pana se scoala gogosica!

Felicitari Crina! Sa faci si post doc. Sunt programe cu vreo 1000 de euro pe luna.

Lumi La Multi Ani! Cu sanatate cu fericire si multe bucurii!


Merci de idei. Nu stiu cat sunt de apreciate Lego alea ... ca din cate am vazut eu la sedinta ... mi-am cam dat seama cu cine stau de vorba.
Am retinut ideea cu revista si cu pufuletii.

La noi se iau cadouri pentru educatoare, directoare, asistenta si bucuatreasa.
Avandd in vedere salariile de mizerie eu cred ca toate aceste femei merita o atentie macar de sarbatori
Asistenta este la noi la gradinita si un fel de ingrijitoare. Ea ii schimba la culcare/sculare, e cu ei la masa si le da sa manace si altele.

Eu cred ca merita fara discutie un cadou.

Intreba Dana cam ce se ia .. in fine la sume asa mari nu stiu, dar am inteles ca se merge pana la "dna am strans niste bani (suma x) si am vrea sa va luam un cadou, ce va trebuie?" Am auzit de bijutrii de aur ca fiind de cea mai mare valoare.


Acusi s-a trezit maslinuta mea.


Pe scurt despre Alex ca nu stiu ce v-am mai spus: respira singur, i s-a scos sonda, faca miscari din maini si din picioare, a deschis ochii acum 2 zile pt 5 secunde si ieri de mai multe ori dar doar deschis/inchis. Noi speram sa fie de bun agur toate si sa se recupereze cat mai mult dar din partea medicilor nu avem o confirmare. Azi va merge la el un medic da la o clinica de recuperare tot din Viena si vom vedea ce spune. Au fost respinsi la celule stem.

Revin pe pracursul zilei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

neata!
azi avem si noi seidnta cu parintii la gradi.
din auzite, fetele vor fi toate fulgi de nea, baietii in costume taditionale.
in liceu imi placea sa croitoresc si mai am masina de cusut inca. o sa i fac o fustita alba cu voal si un cordon de matase si am vazut in mall o vestuta alba de blanita moale, sa i o pun peste un tricou alb(ptr a in clasa e excesiv de cald). ciorapi albi si pantofii negri de lac, ca atsa e, nu i cumpara cuma pantofi albi ptr un moft...

stefi, ma bucur sa mai intri si tu un pic. mortala solutia ptr sustinerea biberonului. si, da, cred ca ai gresit albumul, ca e doar o poza cu scumpa mica.
ela, ce bine zici. sa stii ca am tras o portie de ascunsa cu nana si colega care a venit la noi, ptr ca nu prea si au gasit nimic comun, n au rezonat deloc. si le am provocat eu atunci. adica eu puneam ochii, ele s au ascuns in acelasi loc si au chicotit, eu m am facut ca nu le gasesc...au murit de ras!
kit, oof, buzica nasuc mica..poate de la lovitura e inflamatia mare si se va retrage, zic eu. asta ca sa nu te sperii cu respiratia aia mai greoaie...si nana a cazut fix in nas saptamana trecuta, am fost verde de necaz, ca i s a cococsat nasucul ei in vant, a avut o umflatura babana pe os, dar s a retras in 2 zile. asa ca incurajeaza jules drag, ca uite, si prietena ei a avut o experienta oarecum similara dar a ramas fata frumoasa(zise ma sa, deh..)
am vazut 7 pounds. nu tin minte nimic, vag subiectul, ca m am uitat pe imdb. nu stiu de ce nu ma mai pot concentra pe filmele noi. in schimb am revazut marele gatsby in w.e. un robert redford frumos si enigmatic. si o drama a la fitzgerald, consumata in decor burgez, in anii nebuni ai jazzului la americani.
puzzle: daa, sint mare fan! astept sa creasca nana sa afcem impreuna, ca si ei ii place mult.
gabi: doamne ajuta ptr a. nu integ ce e cu celulele stem. de ce nu se face transplantul, de ce s ar face...
ddana: rar, rar, dar zi ceva si de dl. d. eu am fost impresionata cat de bine intarse in lumea povestilor lui creanga mai prin vara, cand nana nu depasea momentul ratusca "prea" urata si nici din aia nu reproducea nimic.

pe maine, fete dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

stati asa mai fetelor ca eu am gresit, a pus link-ul de la pozele comune de la IOANA de la iepurasi si de asta nu merge.

fetita cu biberonul nu este a mea.
incerc sa incarc eu acum pe alt cont poze.
scuze.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput