Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***278***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

ILINCA ia uite aici, io zic sa o duci pe Sophilici la dentist ca asa nu se mai poate:

http://medlive.hotnews.ro/5639.html

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Sa ma...@#$%^ (auto-cenzurat), astia ar vrea sa faca bani si de pe sugari, cu clinicile lor luxoase de-ti pica dintii si trebuie sa ti-i puna ei inapoi. Cica alaptat noaptea peste 1 an- face carii, dar sub 1 an nu...pai Sophiphi are dinti de la 4 luni jumate, ma mir ca nu-i sunt inca ciuruiti:))))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

pe micutzu' cleptoman David
Si pe Floric, sa-i treaca jalea: Cred ca stii si tu ca dupa cate-o perioada de-asta nasoala urmeaza un varf si tot asa...cam asa e viata omului, din cate-am experimentat pana acum, ai incredere in intelepciunea mea de adancimi ametitoare

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

O zi la gradi cu anca

Eram prin grupa mare si ne-au adunat 2 grupe intr-o sala ca era dezinsectie ceva. Bun, ne-au pus sa stam pe covor si sa ascultam o poveste. Povestea era Norisor [v-am zis, , unele chestii mi le amintesc PERFECT TOTUL]. Era vorba despre o fetita, Norisor, cu 2 parinti, care mergeau zi de zi la servici. Intr-una din zile, Norisor ramane singura acasa si privea pe geam, cand, deodata, in dreptul geamului coboara un nor. Norul incepe sa vorbeasca cu fetita: ce faci tu draga fetita? Ea zise ca e singura si trista, si isi astepata parintii care vor veni abia pe seara. Atunci norul ii propune lui Norisor sa se urce pe el si sa o urce sus-sus la alti nori sa se joace cu ei, si apoi, peste 1 ora, o aduce indarat acasa. Norisor accepta bucuroasa ca va avea noi prieteni. Fetita ajunse sus la ceruri si acolo sarea voioasa de pe un nor pe altul, care mai de care mai pufos si mai vorbitor. Intr-un tarziu... parintii se intoarsera acasa, si, pentru ca era ziua de nastere a lui Norisor, aveau multe cadouri pentru ea, insa... cadourile stateau acum singure pe masa, si plangeau. Dupa ceva timp, Norisor isi aminti ca tre sa vina acasa si il ruga pe norul cel mare sa o ajute. In cateva minute, Norisor ajunse la geamul casei, si, isi vazu parintii stand singuri si tristi langa fundele cadourilor. cand o vazura, fura asa de fericiti cu totii, incat Norisor promise ca niciodata nu va mai pleca de acasa fara sa le spuna lor." Povestea s-a terminat cu bine, doar eu insa, singura din toata gradinita, am plans, imi si imaginam pe bietii mei parinti stand si plangand. Prin urmare, educatoarea mi-a zis sa raman eu sefa in clasa, ca ele tre sa mearga pana la cancelraie cateva minute. Si BAAAAI, m-am ridicat de jos, mi-am sters lacrimile si mi-am indreptat pasii catre scaunul de sef al aducatoarei. Eram master of the masters. Eram instant alta persoana, nici urma de lacrima nimic. Eram, vorba cea, cu painea si cutitul in mana . priveam peste toti copiii sa nu miste vreunul in front. Unul singur, al mai slab si pirpiriu s-a ridicat sa mearga la baie, insa, daca el nu a zis ce vrea, i-am zis autoritar: treci la loc. Ala, a trecut, dar dupa 2 minute iar se ridica spre usa. Eii. bine, ma duc la el si pac, un pumn in plexul solar, explicandu-i: mie tata mi-a zis ca imi zice 1 data cu vorba, a 2-a oara o incasez, as aca treci la loc. A trecut bietul copil, a venit educatoarea, baiatu,. m-a parat ca l-am batut, eu mi-am sustinut dreptatea ca deh, sarcina mea trebuia sa fie liniste si sa nu miste nima, ma rog, seara vine sa ma ia... mama, nu tata .. sheesh.. de obicei venea puternicul tata, insa, acum, ghinion de nesansa, a venit blanda mama, un fel de melania din pe aripile vantului. Si mama-sa baiatului vine la mama si o face cu ou si cu otet ca ea nu-si aduce baiatul la gradinita sa il bata o... BATAUSA. A plecat mama cu mine acasa, cu capul in pamant de rusine, dar nu m-a certat, ca stia ca fac box cu tata. Bun, acasa, soseste si tata si mama fuga: uite ce ai facut din fata tu cu boxul tau, ai facut o batausa, TOATA viata o sa primim reclamatii de la parinti etc" si tata se dezbraca tacticos, eu asteptam verdictul, sa vad care din ei ma altoieste, cand, aud pe tata catre mama: "bai, uite, decat sa vina fie-mea batuta acasa, mai bine sa bata ea pe altii" si asa s-a hotarat soarta mea: sa raman master peste masters si sclava in serai :))))

geanina am retinut, aducem noi in zilele astea si tanr si nelinistit, sa mai fie si altii nelinistiti, nu doar eu cu sufeltul, floric cu banii, ramona cu slabitul..




Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

anca - tare draga-mi mai esti tufata

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am fost la 1.30 sa-l iau pe David de la gradi, dar adormise si m-am intors acasa. Cica au avut spectacol la gradi si a dansat si aplaudat piciul meu pana a obosit de tot.

Anca ma bucur pentru tine ca esti fericita Tare povestea de la gradi!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Anca, esti mortala. Telenovea e mic copil...la cat is de dusa si nervoasa asa cu inima la gat citesc posatarile tale de zici ca dau extemporal maine.

Va multumesc pentru incurajari si stiu ca banii nu aduc fericirea dar rau e Doamne fara ei. Sper sa treaca cat mai repede. Ma duc pe la banci sa vad daca pot sa intind pelteua. MAcar sa ma pasuiasca vreo lun adoua si sa nu ma declarare la rau platnici.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Monvas ca ai fost la Diana...eu stiu cazul lui Alex si tot nu m-am "obisnuit" cu tot ce ai descris(despre automutilare).Din pacate Diana a ramasa singura sa lupte cu greutatile tatal lui Alex a "dipsarut ca magarul in ceata".Din pacate multe familii se despart cand apare un copil cu probleme.In centru unde faceam terapii cu Bogdi mai mult de jumatate erau doar mamici tatii find plecati definitiv din familie sau erau alcoolici.
Floric hai ca o sa treaca si aceasta perioada


dod-participarea noastra in concurs



Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Sluga!

ILINCA, felicitari pt succesurile lui husband! Sunt foarte impresionata!

INA30, un pt Andi si o pt mamica ocupata! Treci totusi mai des pe la noi!

FLORIC, lasa ca o scoti tu la capat, si cu sefa, si cu nasii! Fruntea sus!

OLISHKA, mortal hotzu' mic si mama lui!

ANCA, ce romanticoasa e viata la serai! Ce mi-a placut si la gradi cu Anca! hahahahaha! Dar despre V+T+R/A nu mai pove si tu nimic?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna

Imi pare rau ca am creat probleme cu ideile mele legate jucariile pentru Craciun. De fapt, nu numai voua. Colega mea din dreapta ma uraste cu pasiune pentru ca de vreo 2 saptamani ii tot pun "jingle bells"...
No, acum vedeti de ce "ma etalez" mai rar pe aici? Ca aduc belele...

Dar va las link catre cateva poze mai noi cu piticul meu...
http://picasaweb.google.com/114247635715508132730/Calin1An?authkey=Gv1sRgCO38q6vJuIKrBg#5543121008036321698

Pup

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

ANAAN, am pus poze cu X :
http://lucamic.blogspot.com/2010/11/x.html

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput