Prietene la bine si la greu - 79

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Noi suntem saptamana asta fara tati... sper sa nu se lungeasca si pe saptamana viitoare ca tare greu e. Abia apuc sa va citesc...cum ma vede la calculator incepe mofturiceala si vrea si ea.
Ionela si Andra se aseaza pe olita si se ridica in secunda 2 dar face asa doar dak nu are nimik de facut. Dak tre sa faca kk sta linistita pana termina. Poate si Mihnea tot din cauza asta se ridica repede.
Va pup pe toate.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salutare fete dragi, acum, daca tot am vazut postarile Ramonei si ale Siminei, vreau doar sa va spun ca nu omit pe nimeni intentionat, nu am nici macar o singura intentie sa omit pe cineva, toate imi sunt dragi, chiar daca unele sa zicem ca sunt "preferate" (mi se pare firesc si nu trebuie sa ma scuz sau sa dau explicatii pt asta)...

sunt fete care raspund in parte la fiecare , dar despre ele nu mai scriu nimic, ce sa raspund de exemplu la o postare din asta? si nu reprosez doamne fereste cuiva ca nu scrie mai mult despre propria persoana, sa nu ma intelegeti gresit, doar ca nu am de ce sa ma leg sa ii scriu doua vorbe

si eu la randul meu am avut dati cand am scris cate ceva dar nu mi-a scris nimeni inapoi, am considerat doar ca nu au ce sa-mi spuna, fara sa ma supar, nu m-am simtit niciodata exclusa, ignorata, data la o parte, am incercat sa scriu in continuare , poate mai la subiect (adica legat de ce se discuta la momentul respectiv)

va rog eu , fiti deajuns de mature incat sa realizati ca nu va face nimeni nimic cu intentie, si chiar daca ar fi asa, in lumea asta fiecare are simpatii si antipatii, nu e ceva anormal, scrieti doar fetelor care va sunt dragi si care va raspund si gata, la urma urmei nici nu putem scoate ochii cuiva ca nu ne baga in seama...este alegerea si placerea fiecareia dintre noi

eu va pup pe toate fara exceptie si sper ca nu am suparat pe nimeni, daca am facut-o va rog frumos sa ma iertati



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Simina m-a mahnit tare mult mesajul tau. Nu cred ca cineva a ignorat pe altcineva numai ptr. ca nu-l vroia aici. Si eu de multe ori sau putine depinde cum privesti lucrurile, am scris placinte in care tu nu apareai, ptr. ca de multe ori nu eram de acord cu tine in ceea ce faceai dar mergeam pe principiul fiecare isi creste copilul asa cum crede, insa asta nu insemna ca nu te apreciam ca mama, ca sotie sau ca nu iti admiram ranjita de cate ori aveam ocazia chiar daca nu lasam comentarii.
Parca din ce in ce mai mult tind sa cred ca nu mai suntem la preietene la bine...
Scuza-ti daca am deranjat pe cineva

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Daca de fiecare data cand nu raspundem cuiva sau nu il mentionam in mesaje inseamna ca il ignoram atunci in fiecare zi una dintre noi ignora cel putin o persoana.E o tampenie ce spuneti dar ganditi cum vreti.
La multi ani Alinutza!
Revin mai tarziu.

votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Daca de fiecare data cand nu raspundem cuiva sau nu il mentionam in mesaje inseamna ca il ignoram atunci in fiecare zi una dintre noi ignora cel putin o persoana.E o tampenie ce spuneti dar ganditi cum vreti.


votati gri-1 si gri-2 www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=13" target="_blank">aici
de George-Stefan (15.11.09)







Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mna seara

incerc si eu sa leg 2 vorbe, desi am un pitic agatat de picioare (cand imi da drumul la picioare, incearca sa-mi roteasca scaunul si uite asa nu reusesc sa mai stau nici eu la comp...).

Am profitat azi ca a venit socra-mea cateva ore si am iesit si eu din casa ca nu mai suportam. Am dat o tura la Ikea unde in fata s-a amenajat loc de braduti . Mirosea asa de frumos.... si la juma de ora dupa aia a plouat cu tunete si fulgere.
Am cheluit o multime de bani fara sa cumpar ceva esential, am intrat si la carrefour de unde trebuia sa cumpar un mop si am iesit cu alte cumparaturi neimportante si scumpe... Mop n-am luat ca am stat 15 min cu un angajat (barbat ce-i drept ) sa ne dumirim cum functioneaza cele cu talpica, cum se storc etc si nu am reusit . Angajatul zicea ca-ti trebe facultate ca sa stii sa folosesti astea de spalat pe jos . L-am contrazis si i-am spus ca pe mine facultatea nu ma ajuta asa ca estimez ca ai nevoie de doctorat deja .
Dupa 'aventurile' astea minunate, am ajuns acasa unde am gasit un pitic marait foc cu bunica-sa... de unde ieri a dormit la pranz o ora si va ziceam ca a mancat exemplar, azi a dormit 40 de min si a mancat nimic. Vreau sa cred ca e vina bunicii . Oricum inca e marait dupa boala si in plus are un ochi f rosu de ieri, nu stiu de la ce . Daca maine e la fel, sun pediatrul sa vaz ce zice. Resturile de bube sunt la locul lor, au cazut cojile doar la cele din scutec, care s-au inmuiat de la pisu .

Pe aceasta nota 'optimista' va urez seara faina si va rog sa ocoliti butoaiele de depresie. Am fost acolo, nu e nimic funny, jur!

sper sa apuc sa mai zic 2 vorbe mai tarziu




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

si pt ca Bubu a terminat cu greva nu mananca mult dar mananca, asa ca Firicel tine-te bine ca te ajungem

ora 9 - stelutze de branzica cu un galbenus si o felie de castravete, asa placere pe el cand o rontzaia

ora 11 - mar+banana+cateva feliutze de clementina

14 - mancare de mazare cu pulpa de curcan

18 - mamaliguta cu branza iaurt smantana



un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

si pt ca Bubu a terminat cu greva nu mananca mult dar mananca, asa ca Firicel tine-te bine ca te ajungem

ora 9 - stelutze de branzica cu un galbenus si o felie de castravete, asa placere pe el cand o rontzaia

ora 11 - mar+banana+cateva feliutze de clementina

14 - mancare de mazare cu pulpa de curcan

18 - mamaliguta cu branza iaurt smantana



un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2




Firicel este in greva de vreo 10 zile, asa ca go Bubu go

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Sa Semnam www.petitieonline.ro/petitie-p58537054.html" target="_blank">PETITIA, sa nu se reduca perioada de stat acasa

un vot daca va place www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=23" target="_blank">rab1 sau rab2 multumim

sunt mamica de 1 AnRemus Andrei(8 nov '09)

pt bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ancutza

Motanelului meu Rares pare sa inceapa sa-i treaca raceala. Speram sa putem merge in weekend sa vedem nepotica !

Despre cresterea copiilor, lasand la o parte faptul ca multe lucruri in voga acum vor fi total depasite atunci cand vom avea nepoti... pot spune din proprie experienta ca la Iarina am facut totul "ca la carte" si m-am crezut o mamica buna, desi adevarul a fost ca Iarina a fost un copil usor de crescut , iar experienta cu Rares mi-a demonstrat ca sunt multe metode bune de a creste un copil, chiar daca unele par a se contrazice, si totul depinde de fiecare cuplul mama-copil. Bineinteles ca fata de Rares uneori ma simt frustrata cand eforturile mele nu au rezultatele dorite, cand nici o metoda nu pare cea potrivita, cand orice alt copil si orice alta mamica par a se descurca mai bine, dar... face parte din proces.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput