Avantajele alaptarii pentru bebelus si mamica

Avantajele alaptarii pentru bebelus si mamica | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Cand vine vorba despre alaptare, majoritatea tinerelor mamici stiu sau au auzit (unele fara sa fie chiar convinse insa) ca reprezintna avantaje fata de hrana cu lapte special de bebelusi. Desprecopii.com - fervent si infocat sustinator al alaptarii - www.desprecopii.com/info.asp?id=2461" target="_blank">va prezinta avantajele concrete atat pentru bebelus cat si pentru mamica.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cazacel spune:

eu alaptez de 7 luni jumate si ma simt excelent, iar bb e sanatos tun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

si eu sunt PRO alaptat pentru ca este cea mai curata,buna,ieftina sursa de lapte;este la temperatura optima,foarte steril,cel mai ieftin si foarte comod si ptr tine ca mamica si ptr bebe ca isi ia anticorpii necesari;primul copil nu l-am alaptat din motive medicale si sincer mi-a fost foarte greu cu lapte formula,sa te trezesti noaptea sa prepari biberonul,unde plecam trebuia sa iau cutia de lapte,apa fiarta in termos,apa rece ca sa combin si multe altele;in schimb acum decat il pun la san ori de cate ori cere el si ne este foarte bine amandurora,semn ca bebe a luat in greutate in prima luna 1.200kg,iar eu ma simt destul de bine;
deci mamici si viitoare mamici optati pentru alaptatul la san,veti vedea ca veti simti si o alta legatura cu bebe hranindu-l la san.

Mergi la inceput