Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Fetelor, cand povestiti voi de tzatzaiala cu bebeii, mi inchipui pe toti stand la o terasa pe marginea piscinei parca zicand "hei, bab, inca un cockeil, te rog ". Stiu ca pentru voi nu este amuzant, dar parca vor si ei din cand in cand, cate o limodana, ca-i tare reconfortanta.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

CrisD, isi spune cuvantul oboseala la amandoi...E o perioada grea, dar sunteti o familie minunata si o sa treceti peste. Voi, fetele la al 2-lea bb tot spuneti ca greul aproape a trecut, nu mai e mult. Cand veti fi in croaziere la 65 de ani n-o sa mai conteze lunile astea incarcate


Miki, felicitari nasicii, refacere rapida si bebita sanatoasa


Myky, sanatate lui Cata! Cat de aiurea faza cu banii mititelul si pe mami obosita

Tomaca, felicitari pentru dintisor

Ruxita, ai un baiat mare, dar asta stiam deja dupa kg si cm. da-i un frumos si haios



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza


tomaca sa va treaca repede maraiala cu dintishorul 4

LML Teo!

de Yannis




Multumim frumos! Am vazut ca si voi recuperati teren si treceti la un zambet de tipul .
felicitari si pentru MAMA.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Eu sunt cu recuperatul la cap 164 asa ca:

Tomaca, felicitari pt camera si abia asteptam poze. Sunt sigura ca e super frumi
sa iasa usor dintocul.


Lorex, ma bucur ca aiti descoperit ce are Bobita sa se faca bine.

Dece, Jijelul bolnavior si sper sa nu dureze mult. sanatate

Ruxita, nici mie nu mi-au venit rushii de cand am nascut

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
Mai ramane sa ne luptam cu Jiji ptr asta mica, Ivan e oricum prea departe si profitam

de Yannis




Daca te aude dece....am pus-o amantrei (eu, tu si Mara).
Deci Mara NU are nicio intentie cu Luca, sunt amici si atat.

Multumesc pt incurajarile referitoare la dinti, mai mult gura e de mine ca nu-s prea afectata de stirbutza mea. Maine sper sa ajung cu ea la canatrit, masurat, etc si poate imi spune si ceva de dinti. Oricum de cand am auzit-o pe Xela cu 1 an si 3 luni la A nu ma mai stresez.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower



Sunt "ofticata" mai ales pe micul pui de grec care zice MAMA....of...al meu a inceput timid cu ghe si ghi, tipa, chiuie, dar nici pomeneala de 'mama'....ca tot se vorbea in capitolul trecut de ofticat.

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Daca tot v-ati ofticat pe noi, ca sa te simti mai bine iti spun ca si eu sunt mereu ofticata pe voi mai ales ca tu mergi la birou, ai un job frumos, important, interesant, faci o multime de lucruri importante in timpul zilei si te descurci atat de bine sa ii fii mamica perfecta lui Dani, ai si laptic cu toate ca mergi la biru ...si voi urcati scari...mai vrei? te simti mai bine deja?


de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

In sfarsit am ajuns la...sfarsitul celor scrise de voi. Va fugaresc, am citit tot, cam pe diagonala asa...dar am citit.
Cris.D - nu s-a pierdut postarea ta , iti inteleg gandurile/frustrarea, dar nu pot sa ma bag sa dau sfaturi pt ca nu stiu. Dani doarme toata noaptea, dupa cum am mai scris, de la 9 la 7-7.30-8, de mancat nu mai mananca noaptea de la 4 luni si doarme cu sotul. Mi-e greu sa dau sfaturi in necunostinta de cauza. Daca as fi in locul tau probabil nu m-as mai duce noaptea la ea deloc, sa ii dea sotul lapte/ceai sa o plimbe in brate...poate e mai dependenta de tine. Zic si eu...

La multi ani TEO, sa cresti mare si cuminte. Acus-acus se face anul!!

Am scris si pe mailul comun!

Sunt "ofticata" mai ales pe micul pui de grec care zice MAMA....of...al meu a inceput timid cu ghe si ghi, tipa, chiuie, dar nici pomeneala de 'mama'....ca tot se vorbea in capitolul trecut de ofticat.
Ruxita, mie mi se pare ca e marisor Kay, dar nu am vrut sa zic ca sa nu te superi. Eu am pus marimea lui pe seama marimii sotului tau. Si cred ca Kay va semana leit cu el. Asa ca...e f bine ca el creste. Am nepotel care are probleme cu cresterea...si nu e bine, crede-ma, la cati doctori il duc si ce probleme isi fac parintii. E bine ca creste.

Pup pufii bolnaviori, sa se faca bine repede.

Si acum momentul nostalgic: tot cochetez cu ideea sa scriu povestea nasterii lui Dani, desi nu mi se pare nimic interesant sau inovator in ea, dar pt mine e ....unica. Tot nu am timp, tot caut un motiv sau o data importanta...si tot nu gasesc. Si ma gandesc ca deja nu mai e cazul, la 10 luni de la nastere, sa o mai scriu. Dar maine e ziua mea de nastere (stiu ca nu sunt in lista, am avut reticente la inceput in a-mi da ziua de nastere pt a nu fi recunoscuta de eventualii cititori neinregistrati pe forum), si ma incearca nostalgia primei aniversari cu copilul langa mine. Sunt f recunoscatoare pentru asta si ii multumesc lui Dumnezeu pt darul minunat pe care ni l-a facut. Oare mai are sens sa scriu acum? Ma gandesc ca eu citeam povestile de la nasterea unei stele, ma emotionau, dar eram insarcinata si hormonii tropaiau la greu....

Pana ma decid, ma intorc la munca, am f mult de treaba. va pup. O zi frumoasa. Mai citesc ce mai scrieti, sa stiti!!

de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


BF, dani este ocupat cu alergatul. cand vrei sa se opreasca si pentru discursuri? Stai linistita ca o sa vorbeasca in curand. Nici Tudor nu vorbeste desi scoate multe sunete, unele chiar se portivesc dar eu nu le-am consideratcuvinte. Nici nu ma stresez. De inteles, intelege multe, am avut ocazia sa-mi dau seama cu multe ocazii.

Cat despre povestea nasterii, eu nici n-am avut curaj sa scriu ca n-am curaj sa scriu. Asa ca, nu esti singura. Cred ca are rost sa o scrii in orice moment, daca atunci te simti pregatita si-ti cere sufletul sa o faci.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
Mai ramane sa ne luptam cu Jiji ptr asta mica, Ivan e oricum prea departe si profitam

de Yannis




Daca te aude dece....am pus-o amantrei (eu, tu si Mara).
Deci Mara NU are nicio intentie cu Luca, sunt amici si atat.

Multumesc pt incurajarile referitoare la dinti, mai mult gura e de mine ca nu-s prea afectata de stirbutza mea. Maine sper sa ajung cu ea la canatrit, masurat, etc si poate imi spune si ceva de dinti. Oricum de cand am auzit-o pe Xela cu 1 an si 3 luni la A nu ma mai stresez.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




Multa bafta la dr! Sa venim si noi cu voi? Crezi ca il cantareste si pe Yannis? tare as fi curioasa! E cu prograare?

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
Mai ramane sa ne luptam cu Jiji ptr asta mica, Ivan e oricum prea departe si profitam

de Yannis




Daca te aude dece....am pus-o amantrei (eu, tu si Mara).
Deci Mara NU are nicio intentie cu Luca, sunt amici si atat.

Multumesc pt incurajarile referitoare la dinti, mai mult gura e de mine ca nu-s prea afectata de stirbutza mea. Maine sper sa ajung cu ea la canatrit, masurat, etc si poate imi spune si ceva de dinti. Oricum de cand am auzit-o pe Xela cu 1 an si 3 luni la A nu ma mai stresez.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



A mai vazut cazuri cu "fara dinti"dupa un 1n. Era o fetitza in parcul in care mergeam, care dupa 1 an a avut explozie de dinti. Dadeau toti odata si pana atunci fusese stirba. A recuperat terenul (odata si bine).

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower



Sunt "ofticata" mai ales pe micul pui de grec care zice MAMA....of...al meu a inceput timid cu ghe si ghi, tipa, chiuie, dar nici pomeneala de 'mama'....ca tot se vorbea in capitolul trecut de ofticat.




Daca tot v-ati ofticat pe noi, ca sa te simti mai bine iti spun ca si eu sunt mereu ofticata pe voi mai ales ca tu mergi la birou, ai un job frumos, important, interesant, faci o multime de lucruri importante in timpul zilei si te descurci atat de bine sa ii fii mamica perfecta lui Dani, ai si laptic cu toate ca mergi la biru ...si voi urcati scari...mai vrei? te simti mai bine deja?


de Yannis





esti o draguta. mercic frumos.
sa stii ca nu mai e chiar atat de mult lapte. acu 2 sapt in belgrad scoteam 100ml seara si 100ml dimineata, sapt trecuta in ljubljana a iesit 80ml seara si 80ml dimineata, iar azi dimineata....surprize, surprize...ce n-am avut de 1 an si ceva incoace....probabil se va schimba gustul laptelui...sa vedem daca mai vrea dani lapte zilele urmatoare.
cat despre mamica perfecta....pt mine mamica perfecta este cea care sta acasa cu copilul, nu aia plecata la birou si calare pe avioane...cadourile si banii nu fac o mama mai buna, chiar contrariul.
oricum

Mergi la inceput