Floricele de liliac mai-iunie 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maribell spune:




MULTA SANATATE SEBY BABY !!!!




MA ROG BUNULUI DUMNEZEU SA TRECETI CU BINE PESTE TOT SI TI CRIS SA AI PUTERE SI LINISTE SUFLETEASCA !!!!


AM FACUT UN MINI ALBUM....ASA CA SA NE MAI INDULCIM
din pacate calitatea pozelor e slaba pt ca sunt copiate din albume....sper ca nu am suparat pe nimeni.....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

GALERIA ZAMBETELOR

un vot si pentru noi ml-1 si ml-2www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe de vara 2010&page=21" target="_blank">VOT
PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

cris treci prin niste emotii teribile dar, vei vedea, totul va fi bine
o mama stie cand ceva nu e in ordine cu puiul ei...Sebi e perfect sanatos

Vivela iarta-ma dar nu am putut sa nu rad imaginandu-mi cum papau baietii tai impreuna, pufuleti

ca si parere neavizata si personala cred ca autodiversificarea merge lai usor la fetite
Matei imi face clatite din tot ce ii dau sa manance,,,e mai usor sa o striveasca intre picioruse decat sa pape
Laura_ vai de mine peste 100 de gr la legume??? pai eu imbatranesc pana mananca fiu-miu atatat:D .Azi, pentru 6o de grame, pasate cu furculita, am stat fix 60 de minute
nu vrei sa sti cum arata apoi totul imprejur

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian 10.05.2010
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

Theo am promis poza cu mingea, poftim poza cu mingea
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150093582546488&set=a.10150093582271488.306188.593766487

Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 20.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara !
Am din nou restante la capitolul citit ! Nu mai sunt asa de harnica cum eram in sarcina .
Am intrat rapid sa anunt ca mai avem un printre floricele . Dupa o luna cu gingie umflata, maraieli si multe nopti cu treziri foarte dese, ne-a iesit in sfarsit primul dintisor , al doilea e pe drum , azi-maine iese si el. Aseara a fost super agitata, pana nu i-am dat jumatate de lingurita de nurofen nu s-a potolit; nu mai stia saracuta care mana sa o bage in gura si la nervi pe care ii avea le-ar fi bagat pe amandoua. Mai trebuie sa trecem peste inca un hop pentru cel de al doilea incisiv si pana la urmatorii ar trebui cel putin in mod teoretic sa avem o perioada de liniste !

Incerc sa citesc din urma ! pe toata lumea.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Buna seara,

Astazi am avut o zi grea .
Eva este usor racita (v-am mai scris eu astazi de dimineata, dar abia ce se inchisese capitolul). In timpul zilei a fost ceva mai bine. Nu a mai avut febra (37,1) si nu prea a tusit decat de 2 - 3 ori.
Parca nu se mai stramba asa nici cand inghitea. Mucii i-am tot tras cu batista bebelusului si a urlat de fiecare data ca din gura de sarpe!
In rest a plans toata ziua si a marait. Am stat numai cu ea in brate, mititica. Cred ca o deranjaza si dintisorii ca a fost toata ziua cu mainile si cu diverse jucarii prin gura. Si cum gresea si le scapa din gura, cum incepeau urletele.

Maine primim si aparatul de aerosoli (am comandat unul de la Laica http://www.laica.ro/produse-electrocasnice/Ingrijirea-sanatatii/Aparate-de-aerosoli/Aparat-de-aerosoli-cu-ultrasunete-MD6026/) si va spun daca este bun sau nu.

Mirela din pacate nu am mai cumparat de pe un site biberonul tomee tippee. L-am gasit la un magazin de copii la un mall - Afi Palace - si l-am luat pt. ca il comandasem pe un site si mi-au spus ca nu au pe stoc etc. Nu mai stiu exact cum se numea magazinul, dar, daca ai pe cineva care poate sa-ti ia de acolo, pot sa vorbesc cu o prietena cu care am fost acolo, ca ea sigur stie. Ti-as cumpara eu, dar Eva e bolnava zilele astea si nu ajungem acolo saptamana asta(nici nu e foarte aproape). Oricum, daca nu faci comanda intre timp, te anunt cand mai mergem pe acolo. Eu am luat din cele de 260 ml. Nu m-am uitat daca au mai mari.

Intrebare: Cum procedati la supa cu carnea - o fierbeti (10 min e suficient?), aruncati prima apa si apoi o fierbeti in continuare impreuna cu legumele? Sau o fierbeti separat si pasati la final carnea in supa de legume?
Cam cata carne pasati? Eu am pasat cam cat o nuca.

Meniul zilei:
- masa de fructe am sarit-o ca am fost la doctor si pana m-am intros s-a facut tarziu si i-am dat direct laptic;
- supa de legume in care am pasat carne de pui (piept). S-a mancat prost, cam 30 - 40 ml. Dar nu am insistat ca e bolnavioara mititica .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

ale : Sofia adoarme singura, o pun in patul meu ( in al ei nu ii place sa adoarma ), ii ofer suzeta , se intoarce pe o parte si nani ! Cand era mica adormea in brate, pana intr-o zi in care nu a mai vrut ; de atunci adoarme singurica cu mine langa ea ( dupa 5 minute o tai ). Urmeaza transferul in patutul ei, dar asta numai noaptea, ziua doarme la noi in pat.

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Sabina : weekendul asta s-ar putea sa vina parintii mei in vizita , inca nu e sigur. te anunt cand stiu sigur .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

diana, sper ca aparatul tau de aerosoli - fix identic cu al meu - sa fie mai bun, trebuia sa iau mai in serios mesajele negative (pe care vad ca acum le-au scos de pe site, cred ca le scazusera vanzarile la produsul asta) . eu l-am folosit f rar, ca din fericire n-am mai avut nevoie si cand am avut nevoie am constat ca nu prea functioneaza. scoate aburii aia doar din cand in cand si in cantitate mica, nu abureste mai deloc. si nici n-am reusit sa ma lamuresc daca asa trebuie sau nu. oricum a iesit din garantie.
eu n-as mai lua la fel, as lua un omron clasic. si de fapt n-as mai lua deloc, ca david n-a stat deloc sa-i fac aerosoli...pt mine au fost fix bani aruncati pe fereastra. dar asta e alta problema.
asa ca daca poti contramanda, eu te sfatuiesc dezinteresat sa cauti alt model, toata lumea a fost nemultumita de asta, deci nu sunt caz izolat. daca ai fi citit in urma cu 2 ani pe acelasi site sub acelasi produs - ai fi gasit zeci de pagini de mesaje de la oameni nemultumiti.

sanatate multa puilor bolnaviori .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Am uitat sa va spun: sotul tocmai m-a anuntat ca o sa aiba treaba in perioada sarbatorilor si nu plecam nicaieri . Oricum, dupa ziua de astazi sunt atat de daramata, incat mi-a pierit curajul de a pleca cu Eva sa petrecem Revelionul undeva.
Sper ca noaptea aceasta sa o trcem cu bine si sa fim maine dimineata OK .

Cris Sanatate lui Sebi!
In cat timp vin rezultatele testului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienutza spune:

Viviela - Mersi pt. mesaj. Il primesc maine si, intrucat am facut comanda pe site, am la dispozitie 10 zile pentru a il returna, conform legii. Vedem cum merge.
Spui ca cele de la Omron sunt mai bune? Am vrut sa imi iau de la Omron, dar la farmacie aveau doar din cele clasice care am inteles ca sunt mai zgomotoase. Iar pe site mai aveau inca 2 modele - unul profesional si unul micut cu baterii care costa cam 1.500 de ron.
Daca cel marca laica nu functioneaza OK ne mai interesam.

Mergi la inceput