M-am hotarat.............adoptie(72)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Myh, n-am reusit sa le strang pe toate, dar am buletinele asa ca am completat cererea si maine ma infiintez la usa DPC-ului, am caracterizarile, maine merg si la notar, asa ca voi avea o parte din acte. Sper sa-mi primeasca cererea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Erato, iti tin pumnii pentru maine. Mult succes!
Eu am mari sperante, simt cum mi-a deschis Dumnezeu mintea si am luat decizia cu adoptia. De foarte multe ori ma gandeam ca voi ramane vesnic fara copii si nimic nu mi se parea mai trist. Fetele care au adoptat inaintea noastra ne incurajeaza mult pe noi, am inteles de la ele ca ajungi sa nu mai simti ca nu e copil nascut de tine. M-au convins ca nu e foarte importanta calea pe care intra un copilas in viata noastra. Este al nostru.
Iepumic, tu in ce stadiu esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Exact acum 2 ani eram in aceeasi situatie ca si voi (am depus dosarul pe 25 martie). Nu stiam ce-mi rezervase DD si asteptam cu nerabdare atestatul. Citeam povestile fetelor care devenisera mamici inaintea mea si ma incarcam cu optimism. Imi spuneam "sunt pe drumul cel bun, se poate".
Va doresc din suflet sa aveti un drum lin si scurt catre puiutii vostrii si va asteptam cat mai curand sa ne povestiti prima intalnire.
pt fiecare.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Multumim Sorilea, si eu va tot citesc de vreun an. Va rasari soarele si pe strada noastra.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Multumim, SoriLea, pentru urari. Sa dea Dumnezeu sa venim cu vesti bune.
Amy, mult succes! In ce stadiu esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Sorilea , povestile primei intalniri imi taie si mie rasuflarea de fiecare data!
Zilele trecute povesteam cuiva prima noastra intalnire cu puiuta noastra si m-a bufnit plansul ca pe un copil mic. Si altfel, cica ma cred om mare
Am retrait intalnirea clipa cu clipa cu toate emotiile si fericirea ei!
Nu ma mai satur s-o iubesc, s-o alint, sa ma joc cu ea, sa spun tuturor de puiul meu scump si drag si au trecut aproape 2 ani de cand am ponit in aceasta aventura impreuna

Asa ca ma alatur si eu in corul 'ursitoarelor' si ma rog ca primavara asta frumoasa, sa vina cu multa fericire si mult gangurit si ras proaspat de pui fericit pentru mamicile in devenire!



AlesBiz - touch by magic moments - mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Sorilea si Mariaa, multumim pt gandurile bune.
Myh, multumesc pt "pumni"Chiar mi-au prins bine, ca am depus cererea. Asa ca de astazi, sunt oficial o viitoare mamica adoptivaPlutesc
Stiu ca ma asteapta un drum greu sau poate nu va fi greu, cine stie?!?, dar nimic nu conteaza, stiu ca la sfarsitul lui voi fi mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Maria, multumim pentru urari. Ma bucur tare mult cand vad cat de frumos s-a unit o familie, cata fericire poate exista.
Erato, felicitari! Mult succes si poate nu vom avea un drum prea greu. Important e ca vom reusi sa devenim mame. Sa ne bucuram si de perioada aceasta, sa ne bucuram de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Erato, felicitari, sa fie intr-un ceas bun!
Myh, eu depun la sfarsitul lunii, cand iese buletinul sotului. Cica dureaza 3 saptamani. Uf, ma enerveaza chestia asta, ca nu mai am rabdare. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mariaa

Sorilea , povestile primei intalniri imi taie si mie rasuflarea de fiecare data!
Zilele trecute povesteam cuiva prima noastra intalnire cu puiuta noastra si m-a bufnit plansul ca pe un copil mic. Si altfel, cica ma cred om mare
Am retrait intalnirea clipa cu clipa cu toate emotiile si fericirea ei!
Nu ma mai satur s-o iubesc, s-o alint, sa ma joc cu ea, sa spun tuturor de puiul meu scump si drag si au trecut aproape 2 ani de cand am ponit in aceasta aventura impreuna

Asa ca ma alatur si eu in corul 'ursitoarelor' si ma rog ca primavara asta frumoasa, sa vina cu multa fericire si mult gangurit si ras proaspat de pui fericit pentru mamicile in devenire!




AlesBiz - touch by magic moments - mami, vrei sa te fac fericire?!



Ce coincidenta , la fel mi s-a intamplat si mie si mi-am dat seama inca o data ca DD ne-a sortit sa fim impreuna, nu mai spun de asemanarea lui cu sotul meu
Sanatate si multa fericire va doresc

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput