Anestezia epidurala

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Silvia92

Sincer si eu am cerut plangand sa mi se faca epidurala cand eram in travaliu dar mau amagit k imi vor face si pana la urma am suportat durerile cu tipete si plansete!dar pana la urma sunt fericita de ingerasul kre mi la daruit Dumnezeu!

Alessia!


scz , dar nu inteleg , cum adik ai cerut plangand aceasta anestezie si nu ti-a fost facuta , de ce? nu mi se pare normal. sunt in 34 saptamani si tocmai am convenit cu dr. sa mi se faca epidurala si a spus ca e ok, o sa nasc la Filantropia.unde ai nascut?
P.S: ai un beb f frumos , sa va traiasca!


Ane cu Maria Evelina (in 34 sapt.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Da,nu mia fost deloc facuta!nici eu nu stiu kre a fost motivul dar mia spus k imi vor face si nu miau facut deloc.

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ce diltatatie aveai? Si cat era de mare bebele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

silvia, epidurala nu ti-au facut-o pt. ca, probail, nu ai facut intalnirea aia preliminara cu anestezistul. Se face din sap. 30 incolo, iar fara vizita asta nu iti pun epidurala. Asa e procedura ... iar vizita consta intr-o discutie despre istoricul tau medical (alergii, boli, operatii facute in trecut) si apoi vizionarea unui filmulet de 10-15 min. despre cum se face injectia epidurala.

E ca orice analiza din sarcina ... numai ca se cere doar daca optezi pt. epidurala, nu e obligatorie.

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

A!ms pt raspuns!Xio-sincer sa iti spun la durerile care le aveam nici nu mai stiu ce dilatatie aveam,doar atat stiu k iam cerut fiindca dureril erau groaznice si dupa putin timp dupa ce iam cerut incepea sa impinga bebe si dupa am nascut!

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Fetita mea avea cand sa nascut 3.960g si 52 cm!

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

De-aia nu ti-a pus, ca nu avea sens. Anestezia se face pe la dilatatie 6 , la 8 nu isi are rostul ca oricum nu se instaleaza pana cand nasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

De-aia nu ti-a pus, ca nu avea sens. Anestezia se face pe la dilatatie 6 , la 8 nu isi are rostul ca oricum nu se instaleaza pana cand nasti.

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



nu, nu de aia . Am explicat mai sus de ce. Putea sa aiba si dilatatie 4, ca fara colocviul cu anestezistul nu ii punea epidurala. Asa e aici!

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Va multumesc pt ras fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Da, epidurala, fara repros. A trebuit sa lupt putin cu sistemul pt a avea una, dar am reusit. Anestezistul a venit la ora 12 noaptea special pt mine la spital....asta e ceva in Olanda! Dar asta numai pt ca i-am pus sa imi promite in scris ca la orice ora din zi sau noapte vor fi prezenti
Au fost 3 incercari, eu aveam contractii (deja de 2 zile). La a 2 a mi-a spus ca mai face o singura incercare dupa care renunta...am tras o sperietura de parca as fi fost pe moarte.
Oricum pe mine mai bine ma bagau direct la cezariana, aveam o varsta mai inaintata si copilul nu ar fi putut iesi din cauza pozitiei, era cu capul dat pe spate si nu as fi atins dilatarea maxima.



Mergi la inceput